Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

volvo fh 12 460


mguni

Postări Recomandate

  • Members

rog colegi care au avut urmatoarea problema sa imi lase mesaj cu sugesti sau ce au facut ei.

fh 12 460 cutie automata euro 3 an 2005 : cand pleaca de pe loc cam uita sa schimbe viteza iar cand schimba caraie ,a afisat eroare ca are problema electrica la cilindru de ambreaj si nu mai debraia cand bagam in viteza cand vroia sa plece .

daca ati patit la fel as dori niste sfaturi .

maine ma duc la test si o sa aflu mai multe doar ca sunt curios si vreau sa aflu pt cunostinta mea generala , va multumesc

ps.am vazut prea tarziu ca am postat unde nu trebuie rog un moderator sa il mute la 112 urgente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu stiu daca a-ti rezolvat problema.Pe partea de jos a cilindrului are un dop care daca i-l desfaceti o sa piarda aer .Daca a intrat apa la supapele de comanda o sa curga pe acolo.Daca nu are apa si problema persista va sfatuiesc sa faceti un test la Volvo .Daca e de vina cilindrul de ambreiaj nu va sfatuiesc sa-l reparati.O sa mearga foarte putin si iarasi o sa inceapa problemele.Riscati sa ramaneti prin vreo intersectie .Puteti incerca fie cu alt cilindru SH sau nou dupa buget.Pretul unuia nou era la Volvo undeva la 1300 euro +tva,iar unul SH 350-400 euro.Si dupa ce-l schimbati musai trebuie sa treceti pe la Volvo sa-l calibrati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.