Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

coduri de eroare actros


andry

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua,

recent am cumprat un actros si am unele probleme cu el

Model 3348 n de fabricatie 1998

in unele situtii cand dadeam de panta motorul nu mai tragea si nu se tura imi dadea senzatia ca nu se alimenteaza si imi da urmatorele erori in bord:                 

                                                              FR  0    3130

                                                              MR  1  0312

                                                              INS  2  0204

                                                        si cand e motorul oprit cu cheia in contact imi da urmatorul cod:FR  1  5851

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

FR 0 3130 parametrii de franare pe prima axa pe fata (uzura placutelor) ,sau modul de functionare de urgenta a fost activat sau pedala de acceleratie nu e functionala.

Mr 1 0312 nu citeste codul de pe cheie. (cheie invalida) sau temperatura lichidului de racire a depasit 105 grade si puterea motorului e redusa. Verifica becurile de la stop pe frana. Daca sunt arse becurile iti taie alimentarea.

Ia de pe http://www.mercedes-benz.ro/content/rom ... ctros.html manualul de utilizare. Codurile se potrivesc la toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
FR 0 3130 parametrii de franare pe prima axa pe fata (uzura placutelor) ,sau modul de functionare de urgenta a fost activat sau pedala de acceleratie nu e functionala.

Mr 1 0312 nu citeste codul de pe cheie. (cheie invalida) sau temperatura lichidului de racire a depasit 105 grade si puterea motorului e redusa. Verifica becurile de la stop pe frana. Daca sunt arse becurile iti taie alimentarea.

Ia de pe http://www.mercedes-benz.ro/content/rom ... ctros.html manualul de utilizare. Codurile se potrivesc la toate.

Unde ai gasit codurile si explicatiile astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.