Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Informatii despre oferta contract la o firma de recrutare!


neacsu cristian

Postări Recomandate

  • Members

Asa am primit eu oferta ACREDO RESURSE UMANE SRL. Va las sa decideti voi ce si cum!

Agenţie de plasare a forţei de muncă în străinătate

J13/1133/2011

CUI RO28476463

BUCURESTI: Sector 4, Sos. Berceni, nr. 96, Monaco Towers, Turn B, et.17, Birou 17.01

Telefon. 0371 303 309 Fax: 021 780 50 74

1

Soferi Profesionisti – NORVEGIA-DANEMARCA si GERMANIA-FRANTA

Locaţie: Norvegia, Danemarca, Germania sau Franta

*candidatul va avea baza in una din tarile in care unul dintre angajatori isi desfasoara activitatea si va avea curse pe comunitate;

Poziţii: sofer categoria C+E, transport diverse marfuri;

Perioada contractuală: contract perioada determinata pentru 4 luni, urmand ca dupa aceasta perioada in functie de rezultatele

candidatului sa fie semnat contract pentru perioada nedeterminata; candidatul va lucra 6-8 saptamani, apoi este liber 2-3 saptamani

(cand poate reveni in Romania)*;

*aceste perioade pot varia in functie de angajator si tara unde va fi baza

Poziţii disponibile: 12

Condiţii de eligibilitate:

 permis categoria C+E

 certificat ADR

 card tahograf (card digital)

 experienta in conducerea vehiculelor grele (24 tone - semitrailer) in Europa

 cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel conversational (A2)

 cunoasterea limbii franceze/germane reprezinta avantaj

ATENTIE: Candidatul trebuie sa fie responsabil, sa poata conduce camionul in siguranta, sa respecte regulamentul intern, sa fie

motivat, sa respecte termene de livrare, sa fie amabil, sa fie ordonat, sa aiba cunostinte generale privind regulile rutiere, sa respecte

legislatia muncii

Salarizare: 1500-2200 Euro

*Plata se va face lunar si variaza in functie de tara,angajator si experienta;

Cazare: asigurata de angajator intr-unul dintre apartamentele companiei (dotate cu bucatarie, baie, masina de spalat, internet Wi-Fi)

atunci cand soferul va sta la baza sau in afara curselor;

Masa: asigurată de către muncitor;

Transport:

- (din România până la locul bazei): asigurat de către muncitor; in functie de angajator candidatului i se poate deconta in

limita a 100 sau 150 euro transportul in baza biletului de transport Romania – Danemarca primit de la Acredo Resurse

Umane SRL, in momentul plecarii;

Asigurări sociale şi medicale: platite de angajator;

Data de începere a muncii: - oricand in perioada 25 Ianuarie – 20 Mai 2013, in functie de angajator si conditiile meteo;

*angajatorul poate solicita muncitorul sa inceapa lucrul si inainte de 25 Ianuarie in functie de necesitatile acestuia;

Data expirare oferta de munca : 20 Mai 2013

Documente necesare pentru angajare: permis de conducere, card digital, certificat ADR, adeverinta medicala in engleza, cazier in

engleza, informatii privind banca unde candidatul are contul (nume, cod SWIFT, cod IBAN)

Alte observaţii:

 in cazul in care candidatul renunta la contract in primele 4 luni, i se vor retine din salariu banii acordati pentru transport;

 candidatul e rugat sa aduca un GPS (daca detine);

SC ACREDO RESURSE UMANE SRL

Agenţie de plasare a forţei de muncă în străinătate

J13/1133/2011

CUI RO28476463

BUCURESTI: Sector 4, Sos. Berceni, nr. 96, Monaco Towers, Turn B, et.17, Birou 17.01

Telefon. 0371 303 309 Fax: 021 780 50 74

2

 candidatul e rugat sa-si aduca propria lenjerie de pat;

 angajatorul asigura telefon mobil (a se utiliza doar in interes de serviciu);

 angajatorul asigura echipamentul de lucru (vesta, pantofi, haina de iarna, tricou);

 proba practica: conducerea unui camion cu schimbator manual de viteze, conectarea camionului si a trailer-ului, marsarier,

parcarea camionului si a trailer-ului, conducerea pe autostrada*;

 se solicita un cont in euro deschis la orice banca pe numele candidatului;

 se accepta si femei;

*candidatul intelege ca angajatorul poate solicita o proba practica la baza unde va fi alocat, proba ce va determina angajarea

efectiva; in cazul in care candidatul din motive independente nu poate da sau nu poate trece de proba practica, aceasta se poate

restabili la o data ulterioara stabilita de comun acord cu angajatorul;

Data expirare oferta de munca : 20 Mai 2013

Costuri de recrutare/mediere: 180 Euro + TVA (cheltuieli ce includ transportul si cheltuieli de logistica), platibili in lei la cursul euro

conform contractului de mediere*;

*candidatul intelege ca in aceasta suma este inclus atat transportul, cat si costurile de logistica; din aceasta suma angajatorul va

deconta in limita a 100 sau 150 Euro in momentul angajarii;

Alte observaţii: - locurile de munca solicitate de angajator se vor ocupa in ordinea acceptarii ofertei de munca si achitarii costurilor

de recrutare, pana in limita a 12 candidati;

- candidatii pot fi solicitati de angajator pentru inceputul lucrului oricand pana la data de expirare a ofertei de munca; contractul de

munca incepe din prima zi de lucru; candidatii vor fi instintati cu cel putin 5-10 zile inaintea plecarii; candidatii ce accepta oferta de

munca si au loc de munca in Romania li se recomanda sa nu-si dea demisia pana nu sunt institati cu exactitate privind inceputul

muncii;

- candidatul prin acceptarea ofertei de munca este disponibil pentru locul de munca pana la expirarea prezentei oferte;

- dupa stabilirea datei de plecare, candidatul va primi de la Acredo Resurse Umane SRL biletul de transport, dus, catre tara unde

candidatul va fi angajat; biletul va fi pentru transport cu autocarul*;

*in cazul in care candidatul doreste ca transportul sa se efectueze cu avionul, acesta va achita diferenta de bani conform pretului

biletului de avion la momentul cumpararii si comunicat de Furnizor;

Costurile de recrutare/mediere: 180 Euro + TVA (cheltuieli ce includ transportul si cheltuieli de logistica), platibili in lei la cursul euro

conform contractului de mediere si se pot achita la acceptarea ofertei de munca*;

*Acredo Resurse Umane SRL nu percepe alte comisioane de mediere pentru aceasta oferta;

Furnizorul se obliga sa restituie Beneficiarului o parte din tariful incasat, exclusiv in urmatoarele situatii:

1. 20 Euro + TVA din suma mentionata mai sus si achitata, daca inainte de data de expirare a prezentei oferte Beneficiarul

notifica renuntarea la mediere pentru prezenta oferta si Furnizorul nu a cumparat biletul de transport;

2. 100 % din intreg tariful achitat de Beneficiar, in situatia in care pana la data expirarii prezentei oferte de munca,

anagajatorul, din motive neimputabile Acredo Resurse Umane SRL, denunta oferta de munca sau nu transmite solicitarea

de incepere a lucrului. In acest caz candidatul va face o cerere in acest sens pentru returnarea sumelor de bani incepand cu

a doua zi lucratoare dupa expirarea ofertei (20 Mai 2013)

3. Candidatul poate primi in perioada de asteptare o noua oferta de munca; in cazul in care candidatul accepta noua oferta de

munca, costurile de recrutare achitate pentru prezenta oferta vor fi redistribuite sau restituite in cazul in care oferta are

costuri de recrutare zero;

SC ACREDO RESURSE UMANE SRL

Agenţie de plasare a forţei de muncă în străinătate

J13/1133/2011

CUI RO28476463

BUCURESTI: Sector 4, Sos. Berceni, nr. 96, Monaco Towers, Turn B, et.17, Birou 17.01

Telefon. 0371 303 309 Fax: 021 780 50 74

3

Catre,

Domnul Neacsu Cristian

In baza solicitarii dumneavoastra, societatea noastra a contactat partenerii nostri pentru identificarea unui loc de munca in

raport cu pregatirea, aptitudinile si optiunile dumneavoastra.

Ca urmare a demersurilor intreprinse de societatea noastra, va inaintam oferta de munca prezentata mai sus pentru pozitia

de sofer profesionist.

Va rugam sa va exprimati in scris optiunea cu privire la prezenta oferta:

o Bifati daca acceptati oferta si conditiile prevazute.

*plata se va efectua in 3 zile calendaristice de la acceptul ofertei de munca;

o Bifati daca refuzati oferta si conditiile prevazute si prezentati motivul

________________________________________________________________________

In situatia in care raspunsul dumneavoastra cu privire la acceptarea sau refuzarea ofertei de mai sus nu ne parvine

in 5 zile calendaristice de la luarea la cunostinta, vom considera ca oferta a fost refuzata. In cazul acesta, pentru a putea

primi o oferta noua este necesar sa ne trimiteti pe adresa sediului oferta semnata pe fiecare pagina si raspunsul

dumneavoastra bifat mai sus.

Va rugam sa ne expediati raspunsul dumneavoastra pe adresa sediului din Bucuresti mentionata in antetul ofertei.

Numarul de locuri de munca fiind limitat, Acredo Resurse Umane isi rezerva dreptul de a inchide prezenta oferta de munca

daca locurile de munca au fost ocupate inainte de primirea raspunsului candidatului.

Cu stima,

Echipa Acredo Romania

Data: 16.01.2013

Nume,semnatura,data-------------------------------------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca era o oferta serioasa... nu se lua nici o taxa, ce rost mai are cu deconturile...? Treaba consta in extragerea banilor din potentialii muncitor, ca apoi sa-ti gaseasca 101 motive sa "dai uitarii " acesti bani. 

  Cu orice sofer poti purta o conversatie ca sa intelegi cine si ce poate. Este deajuns sa angajezi un singur sofer care mai apoi ii va atrage pe toti, evident daca va merita acest lucru.

P.S.  Asta e parerea mea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca era o oferta serioasa... nu se lua nici o taxa, ce rost mai are cu deconturile...? Treaba consta in extragerea banilor din potentialii muncitor, ca apoi sa-ti gaseasca 101 motive sa "dai uitarii " acesti bani. 

  Cu orice sofer poti purta o conversatie ca sa intelegi cine si ce poate. Este deajuns sa angajezi un singur sofer care mai apoi ii va atrage pe toti, evident daca va merita acest lucru.

P.S.  Asta e parerea mea..

Astia sint mai tari ca aia din Cluj care recruteaza parese ptr.aceeasi firma:kim johansen!Vor si comision!sa astepte!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Cristi din ce am citit este vorba de transport aia 180 de euro si poate nu ii platesti decat cand semnezi toate precontractele deoarece contractul de munca se semneaza doar dupa ce iei proba practica, cam atat este biletul de autocar pana in Copenhaga. Asa cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cristi daca ai toate documentele valabile ADR , atestat, permis,cazier , medicalu, cont bancar este posibil sa te trimita chiar in cateva zile

Mai nea sene78 dumneata mirosi a reprezentant al acerdo asta de la o posta!Numai ultimii fraieri ar pleca la Kim prin voi,cind exista best-u si Jobs Authentic care nu cer nici un comision,iti platesti doar biletul de autocar la Comati PSG care costa 135 euro nu 180 +32 cum vreti voi! ;)

                                                                                                                           

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu Stelica si eu tot prin cei de la Cluj trebuie sa plec dar trebuie sa termin cu ADR ul. Dar sa stie si Cristi si toti ceilalti ca fara cateva sute de euro nu pleci, adica sa fii pregatit pentruca iti trebuie de transport si daca te accepta iti trebuie bani pt o luna de zile de mancare si cred ca intre 300-400 tot cheltui plus autocaru la dus..

Iti returneaza ei 100 de euro dar abia la primul salariu

Bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aceeasi oferta am primit-o si eu insa dupa ce am analizat-o si revenit la Acredo cu intrebarea "Ok, din cele prezentate reiese o cheltuiala sigura de aprox 1200ron(comision + legalizari si traduceri), insa pentru 4 luni am doar contract determinat la respectiva societate (in conditiile trecerii examenului la angajator) si dupa 4 luni??? Ma poate zbura oricand? Si atunci ce fel de job intermediati dvs? Va multumesc."

Personal am incheiat orice accesare a unui job postat de acredo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
salut colegii,parerea mea este ca firmele care cer diferite comisioane ,bani de LOGISTICA etc....sant TEPE . drumuri bune tuturor.

Asta nu e teapa.Chiar recruteaza pt Kim Johansen,numai ca cer comision si daca nu iei testul de la Greve adio bani plus cheltuiala dus intors din Danemarca.Eu tocmai am patit-o si m-am intors cu coada intre picioare si o gaura frumusica in buget,asa ca atentie cum puneti problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

nu mai apelati la firmele de recrutare ,restul comentariului a fost eliminat,personal obbserv ca comentariile facute de tine au continuitate numai spre aceiasi tinta,am rugamintea de a comenta la si despre subiect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.