Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sofer ''incepator''


Sornicu

Postări Recomandate

  • Members

Imi cer scuze daca postez unde nu trebuie,dar sper sa ma intelegeti!

Am 37 ani, permis categ.C-E din anul 1996,experienta in tara pe toate tipurile de camioane autohtone incepand cu SR 114 ,si terminand cu un MAN acu mai nou!Dar m-am cam saturat de carat piatra si balastru pe drumurile patriei si ma gandeam sa-mi incerc norocul la o firma care face curse externe,insa experienta 0 in ceea ce priveste conduul in afara tarii!

Asa ca vreau sa va intreb daca stie vreunul din voi o firma care nu cere experienta comunitara sau daca sunt firme care pentru inceput(2-3 curse)te trimit cu un alt sofer mai experimentat!

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

pe comunitate 6 sapt cu 2 acasa se scrie in engleza sau germana salariu cam 15e pe 100km

transport cu microbuz tg mures camion si retur

pe mine mau angajat doar cu experienta pe tara si am 15 luni la ei si se mai poarta

firma slovaka

Daca iti da 15 euro la 100km ii super ,numai sa ai si de lucru, la 10000 km ai 1500 de euro .10mii ii faci lejer daca ii firma serioasa si are curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mi-a zis cineva care abea a inceput si el munca ca lucreaza la unu care cara portocale din italia (palermo) - bucuresti si cica ii da 10 centi la km plus 15 mil baza . este adevarat sau fals ca eu unu nu imi vine sa cred si mai zis ca a facut socoteala si ca pe luna ar iesi la maxim 1600 e daca e asa sincer cand mai angajeaza aia mas duce si eu (ca cica are 3 camioane mercedes si vrea sa mai cumpere inca 3 ca a luat firma de la un turca ca nu a mai avut bani sa plateasca camioanele ca nu stiu ce manevara a fost acolo si cine a luat firma cica e unu pus bine cu guvernu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

BLOMQUIST TRUCKING AS

15EURO LA 100KM SE FAC SI 1200 DAR DEPINDE DE EXPEDITIA LA CARE ESTI REPARTIZAT

DAR MINIM 1500

NR DE CONTACT 00421456016588 MARTIN ADAMEC

      ADR,CARD SI ENGLEZA SAU GERMANA OBLIGATORIUsigur ai citit regulamentul? Nu cred,verifica si vezi ce zice despre excesul de caps,am lasat doar ce a fost important,data viitoare sterg tot comentariul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Members

salutare!

am si eu o intrebare dc.poate sa-mi raspunda cineva.cam ce facilitate sunt la aceasta firma?se pleaca la 6 saptamani akasa,unde au garajul,daca sunt anumite garaje prin Europa unde sa tragi,bilete de avion ceva platite.doresc cat mai multe informatii.

o zi buna va doresc si bafta la GAGICI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu din cate stiu, la hartl se angajeaza incepatori in mod sigur, si firma pare destul de misto

vezi si tu ce scrie lumea pe forum, e un topic numai cu hartltrans. Mie imi cam place ce citesc acolo si vreau sa imi pregatesc si eu dosarul sa il trimit... poate...cine stie, am si eu noroc.

Acum lucrez altceva, dar sincer mi-ar placea mai mult sa fiu sofer pe tir :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Un coleg care lucreaza la Blomquist si vrea sa ma ajute.

am fost sunat azi de cineva de la ei si a zis ca maine pot sa plec din Bucuresti in Slovacia cu microbuzul lor.

M-au cam luat pe nepregatite .Cum e la ei?care e ordinea evenimentelor.eu stau cam prost cu banii.iti da ceva avans pana iti iei salariu?ce card de salariu iti trebuie ,la ce banca,?asa cat de cat mai stiu ceva despre ei.daca mai stiti ceva noutati?va multumesc colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.