Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Atentie mare ptr toti amatorii sa se angajese la Vlase,aveti grija la consum,va spun asta deoarece am lucrat la coloana Bere din BV.Fac ce fac ei si te scot lipsa fara sa vrei.Eu nu am avut problema aceasta,dar am plecat ptr ca pe langa oprirea banilor pt combustibil staff-ul lui Vlase iti opreste bani din orice.Ex mie a vrut sa-mi opreasca suma de 500 lei pt simplul fapt ca uitasem sa trimit odata cu actele pt decont ordinele de deplasare aferente unei luni anterioare.Cu alte cuvinte ei dau dovada de dictatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

colegi stati in banca voastra daca nu vreti sa platiti motorina sau mai stiu eu ce....am lucrat la ei 2 ani si exact cum spunea si colegul cu ordinele de deplasare,cauta sa-ti opreasca bani din orice nimicuri....patronul este un om deosebit dar are k orice padure (uscaturile ei) din cauza carora pierd soferi buni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Atentie mare ptr toti amatorii sa se angajese la Vlase,aveti grija la consum,va spun asta deoarece am lucrat la coloana Bere din BV.Fac ce fac ei si te scot lipsa fara sa vrei.Eu nu am avut problema aceasta,dar am plecat ptr ca pe langa oprirea banilor pt combustibil staff-ul lui Vlase iti opreste bani din orice.Ex mie a vrut sa-mi opreasca suma de 500 lei pt simplul fapt ca uitasem sa trimit odata cu actele pt decont ordinele de deplasare aferente unei luni anterioare.Cu alte cuvinte ei dau dovada de dictatura.

Colegule in ce perioada ai lucrat la BV la bere ? pentru ca si eu la fost la Edy tot la bere :). Stiu ca la voi era probl cu consumu si nu va iesea daca va dadea bogdan numa Pitesti si Ploiesti dar din cate stiu va baga si curse mai lungi sa va scoateti consumu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

deci domnilor fara sa supar pe cineva sau sa tai elanul cuiva ca sa lucrezi la vlase tre sa fii ori nebun ori inconstient,am lucrat swi eu acolo si dupa o luna jumate in care nu am vazut nici un ban ma dat afara tot pe acelasi motiva ca nu stiu sa exploatez masina si ca am iesit gaura la motorina in conditiile in care daca se putea sa mearga masina non stop si tu sa fi pilot automa se vroia si consum in ceea ce priveste magnetii am inteles ca sa semnat un act intre comp si soferi in care se stipula ca nu au voie sa ii foloseasca dar asta numai pe hartie........ar fi multe de spus dar cine vrea e liber sa aleaga....drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

: vlase spedition

de DES » Sâm Aug 18, 2012 1:38 pm

motzy....daca te stii un om ponderat.....si fara prea multe iluzii,dute linistit si ''drumuri bune'',cat timp nu mai este CRINEL in firma si nu umbli cu furtunul dupa tine...toate cele bune...omul cat traieste invata si este dator sa incerce...tot ce traieste in jud IL ..aprx...lucreaza la VLASE....PROGRAMUL se respecta,numai TU...si doar TU decizi daca folosesti alte mijloace...dispecerii te intreaba doar daca poti merge acolo...tu decizi...MERITA INCERCAT....

Nu iti vei schimba niciodata viata pana cand nu schimbi ceva ce faci in fiecare zi...

am preluat cateva coment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de ginoxxx » Sâm Mai 19, 2012 7:31 pm

Am fost si eu la ei si am vorbit cu domnul pavel. Pot confirma consumul de 25 cu 0.35pe tona. Dar au volvo si mercedes euro 5. Asa ca nu cred ca sa fie o asa mare problema. Asa aveam si la waberers si ma incadram cu volvo. Banii mi-au zis ca-s 1500 si mai dau in plus daca faci km mai multi. De stat se sta minim 2 luni, maxim 3.

Foarte important, cere recomandare de la ultimul loc de munca, si suna si pentru confirmare.mai multe nu stiu ce sa va zic. Daca ma angajez revin cu detalii.

Era sa uit. La plecare in cursa ti se da 750 de euro avans de cursa iar restu de 750 la sfarsitul lunii.

Truck lover

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii. ceva mai de actualitate legat de Vlase ,pe international, stie careva? se iau banii astia(adica 1500 asa cum scrie mai sus) sau iti opresc bani si k respiri?Te rog sa respecti regulamentul si tu si cei care folosesc deformari ale limbii romane gen:tz,sh,k.Nu voi mai face atentionari ci voi bana conturile celor care mai folosesc asemenea limbaj minim 1 luna.costy67

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.