Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Eu nu cred ca o sa ne invatam minte daca toata lumea zice ca te pune sa dai peste program ca opreste bani de motorina ca fac ei consumul cat vor ei voi va aglomerati la poarta sa luati cat luati pe luna sau eventual pe marte sa va stiti oameni cu servici. Ce este Vlase ce este Luca sau mai are Luca un var care are si ala camioane toti sunt la fel nu-i intereseaza de soferi au cateii lor in garaje iar soferul are intodeauna calitatea de piesa de schimb...... acum doamne ajuta in mai bine dar asa nu ne revenim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
                              Cu toate comentariile pro si contra s-au ocupat foarte repede locurile la Vlase .

ii plateste bine colegul vlase;am stat weekend-ul trecut in parcare cu un coleg de la vlase si zicea ca le plateste 14 centi pe km,banii ti se opresc numai in caz daca dai motorina,ca vad ca se vaieta colegii pe aici,masinile au transics_uri,dynafleet_uri si daca bagi mana ei vad si e logic sa iti opreasca banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegilor eu am lucrat la vlase dar nu am fost pe comunitate ce pot sa va spun acum pentru cei care pleaca afara daca au ghinionul sa nimereasca pe o masina care consuma si nu se incadreaza la consumul cerut de ei ca doar nu toate masinile consuma la fel tre sa se mai gaseasca cate una care sare putin calu, li se vor imputa bani la motorina si vor mai gasii cate un motiv ca sa opreasca bani din salariu ca doar asta la ei este o traditie veche si care inca se respecta, eu am lucrat pe tara si la fel ma rupea cu motorina erau curse in care nu aveai cum sa te incadrezi, si eu am plecat de la ei deoarece am fost acuzat pe nedrept de furt de marfa mi sau imputat din salariu 1000 de ron si mi-au spus ca am fost vazut intr-o parcare pe autostrada (pe a2) ca furam din marfa si defapt era un alt coleg care avea masina la fel ca a mea eu defapt nici nu foloseam autostrada si circulam pe drumul vechi iar dl vlase mi-a vorbit foarte urat si mi-a spus ca chiar daca nu am fost eu banii nu mi mai da pe motiv ca am furat alta data daca nu atunci dar in fine sunt foarte multe povesti si experiente neplacute pe care le-am avut la vlase...momentan nu am de munca si firma vlase este ultima la care m-as mai duce sa muncesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

M-am referit la problema cu rezistenta la oboseala. parca dorim sa lucram legal la program. Asta am citit pe undeva pe aici.

Am inteles.Insa Vlase te obliga sa sari peste?Rezistenta la oboseala nu inseamna sa conduci pana cazi lat:)

am lucrat 4 ani la vlase ! credeti-ma, nu el te obliga sa faci anumite lucruri ci un nenorocit de sef de coloana pe nume coman mirel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
de ginoxxx » Sâm Mai 19, 2012 7:31 pm

Am fost si eu la ei si am vorbit cu domnul pavel. Pot confirma consumul de 25 cu 0.35pe tona. Dar au volvo si mercedes euro 5. Asa ca nu cred ca sa fie o asa mare problema. Asa aveam si la waberers si ma incadram cu volvo. Banii mi-au zis ca-s 1500 si mai dau in plus daca faci km mai multi. De stat se sta minim 2 luni, maxim 3.

Foarte important, cere recomandare de la ultimul loc de munca, si suna si pentru confirmare.mai multe nu stiu ce sa va zic. Daca ma angajez revin cu detalii.

Era sa uit. La plecare in cursa ti se da 750 de euro avans de cursa iar restu de 750 la sfarsitul lunii.

Truck lover

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

iti dau toti banii, in afara de ultima lichidare pe care nu o mai vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Coman Mirel s-a facut neam cu Vlase de cand acesta i-a botezat copilul. Din ziua urmatoare a vrut consum 29%. Iti blocheaza banii pe 2luni cand vi acasa ca sa-ti poata retine 1000-1500euro pt motorina, de parca e firma lui. Poate Vlase i-a promis comision din tot ce opreste pt ca altfel nu inteleg atitudinea lui. Banii sunt pusi la negru pe card de catre un angajat Cosmin, nu se fac transferuri bancare in care sa apara firma Vlase, de parca nu au contabilitate si umbla cu banii in sac. Chiar daca plateste 15%, cam 1500-1600euro lunar, la final cand ai ajuns acasa ramai cu o medie de 1000euro. In conditiile actuale mergi la Aquila pt 35euro/zi+804ron salariu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

am stat de vorba cu un coleg de la vlase si mia spus ca a incarcat in italia si in ungaria la oprit cantaru si la amendat 1600 euro si banii bineinteles ia oprit la sofer si ia zis ca nu a stiut sa-si aranjeze marfa deci in concluzie eu nu sunt de acord cu asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii...EVITATI VLASE INTERNATIONAL!!!!!! am lucrat si eu la ei si tot ce se spune despre imputatul motorinei este adevarat,Mirel Coman taie si spanzura dupa cum are chef....dau recomandari proaste firmelor care cer recomandari despre tine dupa ce pleci chiar daca nu le-ai creat probleme...au o mentalitate invechita,va spun din propie experienta si sunt sigur ca o sa mai apara colegi care s-au confruntat cu aceiasi problema ca si mine. deci....nu va mai pierdeti vremea si banii muncind la firma asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am avut ocazia sa fac pauza cu mai multi colegi de la vlase......daca va duceti la ei,aveti grija cu plata banilor.se intirzie si 2 saptamani,oricum nu vii dau pe toti.daca stati prost cu stomacul ramaneti acasa.la bena se cara la greu piei de animale abia belite..daca parchezi langa ei vomiti tot ce ai mancat in ultima saptamana.cine a lucrat la ei poate sa va confirme.toate incarcarile ce nu le ia nimeni le ia vlase international!!!toti coclaurii din europa ai calca vlase...conditii la worgl am nteles ca sunt bunicele(masini de spalat,dusurietc..).baietii de la ei in general sunt de competitie,cu mici exceptii.am inteles ca la prelata la vlase e mai bine(cred ca ai mai vechi iau prelate).nu fiti naivi si dati vina pe MIRELA coman,totul de la cap se impute!!!bafta tuturor si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.