Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Salut colegii,

Daca se poate un coleg ce face comunitate la VLASE SPEDITION sa ne dea si noua niste detalii :

-conditii de angajare (daca angajeaza si incepatori)

-salariu?

-program?

-eventual niste detalii despre consum (am vazut ca este cam discutat acest aspect)

-perioada care se sta plecat si apoi acasa

-camioanele in ce stare sunt

si eventual alte completari ce ar mai fi de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru moderatori tin sa mentionez ca am vazut toate comentariile acestui topic dar nu sau mai dat informatii despre aceasta firma din 2012,si cred ca ar fi necesare si in acelasi timp utile noi informatii mai proaspete.Multumesc pentru intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da , am si specificat mai inainte ca are sa se intample si reprosul asta.

Domnule moderator mi se pare normal sa pun din nou aceasi intrebare despre aceasta firma,la o distanta de doi ani.

In doi ani se pot schimba multe intr-o firma legat de salariu,flota si ce am mai intrebat.O zi buna sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

despre Vlase spedition pot sa va vorbesc ca am lucrat 6 luni la ei. Adevarat va spun.Patronul se implica efectiv in activitatea firmei de transport. El este un om foarte educat. Este atata de educat, incat dupa ce iti opreste toti banii pe o luna, te face sa iti para rau ca nu mai ai ceva economii sa-i dai de acasa. te face sa intelegi ca el este cel mai cumsecade dar tu esti foarte prost. asta face diferenta intre el si seful de coloana care este mult mai putin elevat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

in luna iunie am avut o discutie cu un sofer de la vlase in Germania si se pare ca situatia e cam nasoala,firma e bagata in insolventa dupa ce sa trezit cu vro 20 de masini luate de firma de lizing,are o lipsa se soferi acuta si dumnezeu stie cum a reusit sa achizitioneze 7 dafuri noi pe care vroia soferi care sa stea minim 4 luni pe comunitate  si dupa 1 luna in care nimeni nu sa oferit sa lasat pagubas.PARTEA BUNA e ca nu ar mai opri bani asa multi la motorina.Firma Vlase fiind vestita prin faptul ca rupee soferi la motorina,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Am lucrat la Vlase un an jumate, pana in decembrie anu trecut. Partea nasoala la aceasta firma este ca nu dau banii la timp. Sunt intarzieri mari. La motorina nu prea se mai opresc bani din cauza lispei mari de soferi. au nevoie de oameni ca de aer pentru ca au plecat ff multi tot din cauza intarziatului si a opririlor la motorina. In rest se lucreaza normal. trasee numai pe autostrazi. Programul este program. Nu te lasa ei sa il depasesti sau sa pui "jucaria".  Se mai opresc bani in cazul in care lovesti masina. aici pot spune ca iti opreste chiar si la cea mai mica zgarietura, cu toate ca masinile nu sunt chiar ingrijite.  Pentru incepatori, sa stiti ca angajeaza. te da 2, 3 , 4 saptamani cu un sofer mai vechi la initiere, dupa ce te descurci primesti masina. dar in perioada cat esti la initiere nu te plateste. asta e chiar urat din partea lor. Macar bani de mancare era frumos sa dea unui incepator, mai ales ca lucreaza cat celelalt. cam asta am avut de spus despre domnul Vlase

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.