Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Vrei sa ne ajuti? DONEAZA!


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • Administrators

Salut.Calin te rog daca e posibil fa un sistem de donatii prin sms eu unul am oroare de banci si banuiesc ca nu sint singurul.Drumuri bune

Nu pot face prin SMS.  Daca fac cu unele firme specializate  ia procent de 60-70-80% ei . Se poate trimite prin firme specializate banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

vorba ardeleanului,,,,,,'' OMULE''        mai multe detalii,    cat trebuie sa platim serverul pe o perioada de 30 zile,      penalizari financiare ptr cei cu mai multe conturi (sunt destuii),o anumita suma fixa la inregistrare...si de ce nu si la ...enunturii calomnioase...decat supravegheat mai bine penalizat,platesti prostia si imformatia s.a.m.d  ,,...  finalul ,nu te mai rogi de toti sa platesti servarul.....zic si eu ,nuuuuu.........si apoi de ce ai impartit  acest forum cu X de la ....nu stiu ce tara si cu Y tot din alta tara  (ITALIA SI  >:(SPANIA)....nu am vazut ''esenta''..???? >:( :( >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vorba ardeleanului,,,,,,'' OMULE''        mai multe detalii,    cat trebuie sa platim serverul pe o perioada de 30 zile,      penalizari financiare ptr cei cu mai multe conturi (sunt destuii),o anumita suma fixa la inregistrare...si de ce nu si la ...enunturii calomnioase...decat supravegheat mai bine penalizat,platesti prostia si imformatia s.a.m.d  ,,...  finalul ,nu te mai rogi de toti sa platesti servarul.....zic si eu ,nuuuuu.........si apoi de ce ai impartit  acest forum cu X de la ....nu stiu ce tara si cu Y tot din alta tara  (ITALIA SI  >:(SPANIA)....nu am vazut ''esenta''..???? >:( :( >:(

:)) ceea ce spui tu se numeste un inceput de afacere,si in conditiile tale o sa ramana administratorul singur pe site. Nu poti sa obligi pe nimeni sa plateasca ceva ce nu vrea,de aceea administratorul site-ului a lasat posibilitatea de a DONA bani,fara sa ceara el o suma fixa fiecarui membru inregistrat,fiecare da cat poate si cat doreste,unii mai mult,altii mai putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Administrators

Inca se mai primesc donatii la contul spus de CALIN.

Cont in LEI

Banca ING  Cont    RO56INGB0000999900288090

Beneficiar:  MIC CALIN

Dorim sa achizitionam o noua interfata, MULT mai buna si perfomanta, defapt e numarul 1 pe piata, insa costa 175 $ (~130 euro) si avem nevoie de ajutorul vostru! Cei care vor sa ne ajute sa trecem la noua interfata, sunt rugati sa faca donatii in contul lui CALIN ... orice suma e bine venita!

Interfata (si pretul) o gasiti aici: http://www.invisionpower.com/buy/

Multumim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Sus in stanga paginii ai Donate... este prin paypal. Nu trebuie decat sa scrii suma si datele personale..

A2a metoda ar fi sa mergi la banca unde ai contul si sa ceri sa transferi suma in contul nostru, cu optiunea de conversie in LEI

Donatorii vor primi in semn de recunostinta statutul de VIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Nicio donatie pana acum .. nu sunt doritori sa ajute? :)

Ca sa va stimulam putin, donatiile vor fi recompensate... cum?

Donatorii care doneaza sume pana in 100 lei, vor primi VIP

Donatorii care doneaza sume peste 100 lei, vor primi VIP si cont de email nume@soferii.ro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e un website cu multe vizite , nu e obligatorie donatia , pune google adsense pt a castiga bani de servar .

schimba hostingu cu un shared de la hostgator , e maxim 10 $/ luna , si mie imi rezista la 5-7k de unici pe zi .

vinde backlinkuri ai pr3 , si se plateste binisor .

sau cauta un partener care sa vina cu bani sa tina saitu  si sa mentina acelasi obiect de activitate voi sa vb si sa va rezolvati treburile pe forum , el doar sa monetizeze website`ul  cum stie mai bine sa`si recupereze bani si poate sa faca profit .

nu vreau sa supar pe nimeni , era doar o idee daca nu credeti ca e buna , nu o luati in calcul si nu raspundeti cu idei de genu dc nu fac si nu tin eu site :)) ca dupaia va cer baza de date si contentu :)), glumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am observat ca si ei apreciaza munca depusa de voi , si faptu ca au donat denota ca au inteles ce si cum merge treaba .

ce am spus eu mai sus era o idee de a continua cu forumul si in conditiie de criza :)

stiu ca e urat cand e plin de reclame , dar atunci cand nu "ajuti"  dc ai avea pretentii sa nu navighezi greu ?

sper sa fie bine pana la urma , dar eu recomand sa muti forumu pe alt servar mai ieftin si mai serios .

o zi buna .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am incercat de vre-o 5ori sa donez prin paypal...Mi-a luat un euro cand m-am inregistrat dar cand am incercat sa fac donatia,cu toate ca am cont valid(este contul meu de salariu) in euro,card-ul valid(Master Card) nu mi-a acceptat plata si imi cerea sa folosesc alt card...asa ca am renuntat.Acum ca am vazut nr de cont cand ajung in tara donez si eu.Sper ca in doua saptamani sa ajung.Bafta.

Sanatate si drumuri bune...

P.S: Dar nu doresc sa mi-se schimbe culoarea ;) ....Rosu=administrator;Albastru=moderator;Negru=...instigator ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Puteti dona si prin Western Union, Money Gram sau orice metoda vreti voi ... trebuie doar sa spuneti. Donatiile actuale sunt pentru schimbarea platformei, si anume de la SMF la IP.Board (gasiti linkul in urma). Este cea mai buna platforma de forumuri la momentul actual.

Referitor la host, incepand de ieri rulam pe un VPS mai puternic, insa tot sunt probleme ... deci e de la firma de hosting. Le-am scris si le-am cerut sa rezolve problema .. acum asteptam sa vedem ce si cum. Daca nu se rezolva, luam in calcul schimbarea providerului.

Trebuie mentionat faptul ca momentan, CALIN este cel care sustine financiar forumul/hostingul. El plateste luna de luna o suma destul de marisoara pentru ca toti userii sa poata intra si citi/documenta/ajuta/etc ...si cred c-o va face in continuare atata timp cat va putea. Insa, oricand este bine venit si un ajutor, fie el oricat de mic sau mare.

Am prefera sa nu punem reclame si google adsense pentru a fi navigarea cat mai usoara si sa nu va impiedicati de reclame cand intrati pe site/forum. Am putea umple forumul cu reclame si sa va trebuiasca cate 5-10 minute sa ajungeti la un subiect... insa ar fi urat.

Contul scris in urma, este contul personal al lui CALIN ... deci nu intra banii in buzunarul nimanui.

Va multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cred ca problema mare consta in faptul ca cei mai multi dintre noi habar nu au ca exista cineva care plateste luna de luna pentru server sau ca e nevoie de alti bani pentru a cumpara alt echipamente mai performante. eu abia acuma am aflat, in momentul in care am intrat si topicul asta. maine dimineata sunt si eu ata la banca. parerea mea este ca ar trebui un anunt care sa apara pe prima pagina cand deschizi forumul, ca sa sara in ochi. altfel, marea majoritate nu vor deschide topicul, pentru ca cei mai multi deschid doar topicurile de care sunt interesati. iar cei care citesc toate postarile sunt foarte putini(cu exceptia moderatorilor si administratorilor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Ai dreptate. O sa incercam sa introducem pe prima pagina o legatura catre acest topic. Da, sa plateste lunar, sub forma de abonament, o suma in euro pentru hosting (server). Prefer sa nu spun eu suma, daca vrea CALIN .. s-o spuna.

Momentan rulam pe un server care n-ar fi trebuit sa ne puna vreo problema (4 Xeon cores la 2.13 GHz), 1.5 gb ram garantati cu burst pana la 3 gb... dar tot apar acele erori, erori care am ajuns la concluzia ca sunt de la firma de hosting. In acest sens, le-am solutionat sa remedieze problema ... altfel, vom mai vedea.

Ca sa va faceti o idee despre forumul pe care vrem sa-l inplementam, accesati urmatorul link: http://community.invisionpower.com/ - ruleaza forumul pe care dorim noi sa-l achizitionam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu stiu daca e neaparata nevoie de o legatura directa cu topicul. nu trebuie sa explicati ce e nevoie sa achizitionati, pentru ca toate datele astea tehnice sunt ca si limba chineza pentru marea majoritate a utilizatorilor(inclusiv pentru un cal batran ca mine). si in plus, daca mai tinem cont si de faptul ca 80% nici macar nu citesc regulile forumului, sunt sigur ca cei care nu au intrat pe topicul cu donatii se apropie de 99%. insa daca o sa faci un topic cu titlul:" firma serioasa angajeaza soferi, indiferent de experienta, salarizare 2000" sunt sigur ca o sa intre toti, fie ca sa aplaude fie sa injure ca sunt prea putini bani. schimbati titlul din "donatii" in angajari, explicati de ce s-a procedat asa, si sunt ferm convins ca o sa apara si donatiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Nu vrem sa mintim poporul cu televizorul ... si poate de asta am si spus unele date (si-o sa mai spunem, daca e necesar) .. sa stie lumea pe ce duc donatiile. O sa facem un titlu gen "Vrei sa ajuti acest forum? Click aici" ... sau vom vedea. O sa ne consultam..

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu era vorba de a minti cu ... calculatorul. e vorba strict doar de ce il intereseaza pe soferul "profesionist" de rand. parerea mea e sa nu mai dati de lucru oamenilor, cu dat de click-uri suplimentare, pentru ca o sa fie multi care nu o sa fie curiosi. puneti un rand scris mare cu litere colorate care sa fie chiar la inceputul paginii de start, ca si patratelul de la cautare. parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am deschis si cont in Euro. Conturile sunt

Banca ING  Contul in LEI        RO56INGB0000999900288090

               

                    Contul in EURO    RO86INGB0000999903402026

Beneficiar:  MIC CALIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am 2 servere VPS din care unul e complet liber. As putea sa va hostez eu forumul, bineinteles, cu conditia sa acceptati monetizarea (va trebui sa adaug 1-2 reclame pe site, pentru a acoperi costurile). Daca vreti sa discutam, trimiteti un mesaj in privat sau pe mail la cipiceuca25[at]gmail.com (mai bine pe mail :D ).

Serverele sunt amandoua hostate in Portland, DC, SUA si au uplink-u de 2x1Gb/s. Deocamdata limita maxima de trafic este de 1TB/luna dar o pot mari oricand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.