Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Vrei sa ne ajuti? DONEAZA!


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Administrators

Nu putem creea numere din alea de SMS pentru donatii. De ce? Sa zicem ca donezi 1 euro ... jumatate s-ar duce catre compania de telefonie/stat... Asteptam donatii in conturi .. eventual daca doriti puteti trimite si prin Western Union, Paypal, orice vreti. Spune-ti aici cum doriti si .. rezolvam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Neata,

Eu sustin ca merita varianta cu sms chiar si cu pierderea a 50% din suma subscrisa, iar asta nu poate fi decisa decat prin postarea unui topic de sondaj unde in decurs de o luna fiecare sa voteze.(topicul sa cuprinda si un exemplu de calcul, inclusiv nr de membrii ai forumului)

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

N-am intrat de mult pe acest forum si din cate vad,acesta (forumul) a devenit o afacere profitabila!!! Se pare ca cineva a vazut oportunitatea de a face niste bani frumosi!!! Mult succes va doresc,dar nu contati pe mine! In urma cu cateva luni chiar v-am crezut cand a-ti spus ca aveti nevoie de donatii!? Dar sa perpetuati aceasta situatie la nesfarsit mi se pare ca profitati fara rusine de naivitatea si buna credinta a celor care stau mult prea mult in cabina,doar ca voi sa aveti buzunarele pline! Mai ales ca reclamele au inceput sa apara in forum! Sa va fie rusine D-lor administratori!!! :-q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

#-o#-o chirila , tu scrii de plictiseala ?? sau ......

server , platforma tehnica , plus alte mici chichite care mentin forumul costa bani , multi / putini , dar cineva ii da lunar pentru a functiona forumul , asta in timp ce tu vii aici sa ,, bati campii ,, . nu te obliga nimeni , vrei dai , nu vrei , nu dai .....dar macar nu venii cu acuzatii sau reporosuri cand contributia ta e ZERO pe / pentru acest forum , nu numai financiara , cu orice lucru ....... in general .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Oameni buni ... ca sa lamurim o data pentru totdeauna.

Forumul asta e gratuit (softul), insa necesita timp de codare/modificari/programare/etc.. timp pe care eu si alti colegi din staff si-l pun la dispozitie IN MOD GRATUIT in limita timpului disponibil. Asta nu e o problema. Forumul (softul) ruleaza pe un server (NORMAL NU?!) care e inchiriat si la care sa plateste LUNAR o suma de bani care va zic eu ca nu e deloc mica. Suma aia de bani o plateste CALIN din buzunarul lui si din micile donatii care se mai fac (credeti c-a donat vreounu 100-200 euro?!). Se doneaza sume mici (pentru care va suntem recunoscatori) care se adauga la plata serverului (bineinteles completarea de bani o face CALIN).

Asa ca NU MAI VENITI CU VORBE GOALE SI FARA SA STITI CE VORBITI. Daca nu stiti despre ce e vorba, macar ABTINETI-VA DE LA COMENTARII.

PS: Reclama de-o vedeti acum in dreapta de la Miltech e platita. Se plateste o suma de bani care se adauga tot la plata serverului. Si credeti-ma .. e o reclama FINUTA (e in dreapta unde NU INCURCA cu nimic si are si X pentru a putea fi inchisa). Nu cred ca stiti ce inseamna reclame nesimtite. Sau doriti sa bagam google adsense si sa va apara reclama peste reclama sa vedeti ce inseamna defapt reclama ?! Noi nu dorim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CHIRILA.......daca u aveai bunul simt macar taceai era suficient daca tot nu vrei sa ajuti ,TU sti ce costuri inplica toata chestia asta ca ""noi"" sa citim aici toata ziua sa-ti fie rusine ca faci asa acuzati grave si nefondate ........daca am fi toti cu bun simt am putea fiecare sa punem macar 1-2 ron fiecare si ar fi suficient sa fie intretinut acest forum util.,uni poate chiar s-au angajat datorita acestui forum..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tin sa le multumesc celor care m-au criticat mai sus!!! Nu pot sa tac fratilor,ptr ca asta e una din regulile de baza ale democratiei: sa critici si sa accepti critica celorlalti!!! Personal nu am increderea ca aceste donatii sunt folosite exclusiv ptr.administrarea sitului! Se spune insistent ca se platesc lunar sume consistente,dar nimeni nu spune exact care sunt acestea!? Deasemenea am aflat ca aceste donatii sunt doar ptr administrarea sitului,dar contul in care vin banii este "contul personal a lui Calin"??? Nu vreau sa fac acuzatii,dar nici nu am convingerea ca toata "treaba asta" este transparenta! ATUNCI CAND VOI VEDEA TRANSPARENTA PROMIT SA CONTRIBUI LUNAR CU SUME CONSISTENTE!!! Ma iertati ca momentan am suspiciuni,ca nu vreau ca cineva sa profite de munca mea!!! Va doresc tuturor DRUMURI BUNE si s-auzim numai de bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Tin sa le multumesc celor care ....;.!

Daca vrei da contul tau sa il pun pe ala. Sunt extrase de cont pe care se vad multe, dar nu e treaba ta. Si romanul si cand e gratuit are obiectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Si oricum, crezi ca se doneaza mii de euro?! Chiar daca banii din donatii ii ia CALIN (care va spun eu ca nu depasesc chiria VPS-ului)... cand vine data de plata tot CALIN din buzunarul lui plateste VPS-ul. Deci nu vad unde e problema... faci o donatie, o faci ptr ca vrei sa ajuti si nu ca sa scoti ochii.

Cred ca pana la urma o sa apelam la reclame platite de google (google adsense) si vom renunta la donatii .. ca vad ca mai mult scandal decat bani donati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane chirila05,

de ce nu faci un bine acestui forum si sa infiintezi o comisie si un comitet de oameni de bine,

sa faceti voi un forum exact dupa sufletul si voia domniilor dumneavoastra?

adica democratic si transparent , si poate va faceti si voi tot asa!

sa nu uitati sa va deschideti cont pentru donatii .

ps. nu trebuie sa raspunzi, a fost o intrebare retorica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Vad ca unii sunt revoltati din cauza banilor care ii primesc cei ce au grija de forum. Dar lasati-ma sa inteleg si eu un lucru. Pe voi va deranjeaza numai frica de faptul ca cineva ar putea sa castige niste bani pentru ca munceste sa aduca informatii utile si sa intretina acest forum... Pe cei care au aceasta frica ii intreb si ii rog sa-mi aduca dovezi la cate activitati ce implica munca voluntara au participat, ce anume au facut voluntar pentru societate si intr-un mod sustinut, continu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.