Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Primo Truck - intrebari si raspunsuri, solutii probleme, fisiere suplimentare


Cristi GPS

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • Members

Salutare am o problema cu un TomTom 135M 2013 are de masina mica pe el si vreau sa pun de TRUCK. Ma baga numai in belele cu el asa pe masina mica. Am luat de pe internet cu inaltime, latime, greutate dar nus unde sa le copiez (pc nu imi recunoaste gps imi cere cd drive :-s dar nu am asa ceva pt el in cutie). Va rog daca se poate un tutorial cum sa il fac sau daca stiti voi sa iau alta mapa de truck pt el. Multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
@Cristi GPS

am citit a 2-a oara tot topicul si pt aprilie 2013 sunt doar update. Folderul are sub 1 mb. Eu intrebam de harti cu update-ul deja facut. Sa fie cu totul. Exista asa ceva pe forum?

daca descarci fisierul pus de cristi o sa gasesti link pentru toate hartile :P este un document cu linkul hartilor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, care stie de ce la igo primo pt. wince, cand il tii pe setare de camion, si intalneste traseu inferior gabaritului stabilit de tine la setari, zice ca traseul nu poate fi planificat si nu iti calculeaza traseu alternativ de ocolire conform setarilor din profil camion. La cel care il folosesc pe android nu am probleme, ocoleste tot(inaltime, greutate etc), face traseul incat sa fie bine, iar daca nu are alta varianta te anunta ca intri pe limitare si te intreaba daca accepti, iar daca ii dai respingere de abia atunci iti anuleaza traseul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

@pasaris_cosmin,

nici cel de pe android nu functioneaza corect.

Ar trebui sa iti apara o caseta de dialog pe display inainte de a ajunge la restrictie si sa ai optiunile continua sau recalculeaza

O sa postez un pic mai tarziu sau maine un kit pt WinCE rez. 800x480 si pachetul de harti Q4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
@pasaris_cosmin,

nici cel de pe android nu functioneaza corect.

Ar trebui sa iti apara o caseta de dialog pe display inainte de a ajunge la restrictie si sa ai optiunile continua sau recalculeaza

O sa postez un pic mai tarziu sau maine un kit pt WinCE rez. 800x480 si pachetul de harti Q4

cel de pe android merge corect, afiseaza acea casuta cu mesajul de restrictie. imi trebuie un kit pt wince. (hartile le am deja), care sa configureze ok traseul, sa evite poduri de inaltime si restrictii de greutate, iar daca ajungi aproape de ele si n-are alta solutie sa iti afiseze ca intri pe restrictie si sa te intrebe daca continui sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.