Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sondaj: Cum esti platit?


Danny

Cum te plateste firma la care lucrezi?  

200 membri au votat

  1. 1. Cum te plateste firma la care lucrezi?

    • Alta metoda de plata / argumentati
      21
    • Salar fix
      50
    • Salar fix + diurna zi/munca
      72
    • Salar fix + bani/km
      57


Postări Recomandate

  • Members

50 euro pe ziua de cabina inclusiv sambata duminica + 500 euro brut salariu + 120 de euro bani de drum.Ti se plateste si ziua cand pleci si ziua cand te intorci de acasa iar cei 120 de euro sunt pentru un drum dus-intors.6 saptamani la munca cu 2 saptamani acasa.Cand esti acasa nu ti se plateste decat cei 370 euro net salariu si mai avem 30 de zile de concediu platit pe an tot cu 370 de euro.Angajare pe Slovacia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

1300€ cu diurna platita de firma, sant al 2ª sofer si merg 3 saptamani pe comunitate una libera asa in fiecare luna. Autotrenul dispune de schimbator automat, temperatura semiremorcii e regulata de firma direct de la baza, noi ne ocupam doar sa ducem marfa la destinatie si actele de transport... flota de autotrenuri o schimba din 3 in 3 ani acum pe 20 octombrie plec spre Olanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
1300€ cu diurna platita de firma, sant al 2ª sofer si merg 3 saptamani pe comunitate una libera asa in fiecare luna. Autotrenul dispune de schimbator automat, temperatura semiremorcii e regulata de firma direct de la baza, noi ne ocupam doar sa ducem marfa la destinatie si actele de transport... flota de autotrenuri o schimba din 3 in 3 ani acum pe 20 octombrie plec spre Olanda.

Stiu ca sant off dar cu toate ca am 47 de ani pe acest forum ma simt ca la GRADINITA :ymdevil:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
  • Members

Mi-am schimbat votul :D

 

2300 lei + 10E pe zi (doar la Vest de tara noastra, adica Ungaria si mai departe)

Sau... 20E /cursa de Bulgaria pentru "traditie" -_- .

Si pe tara nimic.

 

  Te stiam baiet la locul tau .......pai ce e aia 20 euro cursa de Bulgaria ? si pe tara nimic?    Ori vorbesti codificat ?  aia 20 pentru souvenir cafe poate  . Nu ma duce in ispita ....ca nu mai esti pretenu' meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Te stiam baiet la locul tau .......pai ce e aia 20 euro cursa de Bulgaria ? si pe tara nimic?    Ori vorbesti codificat ?  aia 20 pentru souvenir cafe poate  . Nu ma duce in ispita ....ca nu mai esti pretenu' meu

Informez colegii sa nu lucreze pe mai putin si sa nu lucreze la patroni romani!

Pana schimbam tara de domiciliu... 1-2 luni mai stam pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Members

440 lire net bassic-55 ore/saptamana garantat, adica 8 lire net/ora. 10zi pentru mancare, 2 taxabile. 10/zi night shift. 11,50 over time. 25-night out. net. ore lucrate saptamanal (night) maxim 45, net vineri 540.

duminica si sarbatorile 13,50/ora net

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 4 months later...
  • Members

58e/zi, duminica si sarbatorile (cand nu se circula) doar 8e/zi.

salar pe tara 130 mii de forinti, 90 de mii net ( 100 de mii = 1400 ron, depinde de cursu valutar)

economia la motorina se plateste, lipsa se neglijeaza dar se tine cont de ea la urmatoarea economie facuta.

program de lucru personalizat, maimuta este strict interzisa. 

km variaza: 8000-12000. depinde de perioada.

3 saptamani afara, de-aici in sus, fiecare cat doreste. acasa 3-4 zile cu acelasi camion, sau o saptamana-doua, cu schimb de camion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.