Jump to content
Danny

Sondaj: Cum esti platit?

Cum te plateste firma la care lucrezi?  

199 members have voted

1. 1. Cum te plateste firma la care lucrezi?

• Alta metoda de plata / argumentati
      21
    • Salar fix
      50
    • Salar fix + diurna zi/munca
      72
    • Salar fix + bani/km
      57

Recommended Posts

50 euro pe ziua de cabina inclusiv sambata duminica + 500 euro brut salariu + 120 de euro bani de drum.Ti se plateste si ziua cand pleci si ziua cand te intorci de acasa iar cei 120 de euro sunt pentru un drum dus-intors.6 saptamani la munca cu 2 saptamani acasa.Cand esti acasa nu ti se plateste decat cei 370 euro net salariu si mai avem 30 de zile de concediu platit pe an tot cu 370 de euro.Angajare pe Slovacia.

1300€ cu diurna platita de firma, sant al 2ª sofer si merg 3 saptamani pe comunitate una libera asa in fiecare luna. Autotrenul dispune de schimbator automat, temperatura semiremorcii e regulata de firma direct de la baza, noi ne ocupam doar sa ducem marfa la destinatie si actele de transport... flota de autotrenuri o schimba din 3 in 3 ani acum pe 20 octombrie plec spre Olanda.

1300€ cu diurna platita de firma, sant al 2ª sofer si merg 3 saptamani pe comunitate una libera asa in fiecare luna. Autotrenul dispune de schimbator automat, temperatura semiremorcii e regulata de firma direct de la baza, noi ne ocupam doar sa ducem marfa la destinatie si actele de transport... flota de autotrenuri o schimba din 3 in 3 ani acum pe 20 octombrie plec spre Olanda.

Stiu ca sant off dar cu toate ca am 47 de ani pe acest forum ma simt ca la GRADINITA :ymdevil:

2000lei plus bonusuri. ajung undeva la 3000 pe luna. Curse pe tara, in fiecare seara dorm acas. Iarna (3-4 luni) 1200 lei si stau acas

• Like 1

Eu momentan iau 1700 euro/luna fix, Germania - Danemarca.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Mi-am schimbat votul :D

2300 lei + 10E pe zi (doar la Vest de tara noastra, adica Ungaria si mai departe)

Sau... 20E /cursa de Bulgaria pentru "traditie" -_- .

Si pe tara nimic.

Edited by UNHleaSHD

Mi-am schimbat votul :D

2300 lei + 10E pe zi (doar la Vest de tara noastra, adica Ungaria si mai departe)

Sau... 20E /cursa de Bulgaria pentru "traditie" -_- .

Si pe tara nimic.

Te stiam baiet la locul tau .......pai ce e aia 20 euro cursa de Bulgaria ? si pe tara nimic?    Ori vorbesti codificat ?  aia 20 pentru souvenir cafe poate  . Nu ma duce in ispita ....ca nu mai esti pretenu' meu

104 euro/ zi lucrata - net (indiferent de amplitudine). Pentru duminica lucrata, se mai adauga 50 de euro.

Te stiam baiet la locul tau .......pai ce e aia 20 euro cursa de Bulgaria ? si pe tara nimic?    Ori vorbesti codificat ?  aia 20 pentru souvenir cafe poate  . Nu ma duce in ispita ....ca nu mai esti pretenu' meu

Informez colegii sa nu lucreze pe mai putin si sa nu lucreze la patroni romani!

Pana schimbam tara de domiciliu... 1-2 luni mai stam pe aici

in jur de 2700 lire lunar net (3300 brut)...uk..fiecare pauza zilnica sau sapramanala acasa(uk)...

• Like 2

asa!

faceți un top numa bun pentru hackerii!

fiți măcar amabili și scutiți de ceva timp și dați-le și detaliile de card bancar!

Contract in Olanda, 14,5 €/h net, 40h/saptamana.

Camion 7,5t.

Sper ca anul viitor sa trec la tonaj mai mare, cu cresterea corespunzatoare a salariului...normal.[emoji4]

Contract de RO-9euro/h,ore insemnind tot ce inseamna amplitudine/zi.lunar undeva intre 230-270 ore din care se scade salariul minim 810 ron,restul fiind virati in euro.

Salut.Salariul minim pe economie in RO+50E/zi calendaristica cand sint plecat+0,12E pentru kilometri parcursi dupa primii 10000.Intr-un an si 4 luni am depasit de 3 ori cei 10000 km...

440 lire net bassic-55 ore/saptamana garantat, adica 8 lire net/ora. 10zi pentru mancare, 2 taxabile. 10/zi night shift. 11,50 over time. 25-night out. net. ore lucrate saptamanal (night) maxim 45, net vineri 540.

duminica si sarbatorile 13,50/ora net

2000 euro fix . Contract pe Spania km lunari 10000-12000. Curse Spania-UK Uk-Spania. Cam 3 curse lunar. Singur pe cabina. 

58e/zi, duminica si sarbatorile (cand nu se circula) doar 8e/zi.

salar pe tara 130 mii de forinti, 90 de mii net ( 100 de mii = 1400 ron, depinde de cursu valutar)

economia la motorina se plateste, lipsa se neglijeaza dar se tine cont de ea la urmatoarea economie facuta.

program de lucru personalizat, maimuta este strict interzisa. 

km variaza: 8000-12000. depinde de perioada.

3 saptamani afara, de-aici in sus, fiecare cat doreste. acasa 3-4 zile cu acelasi camion, sau o saptamana-doua, cu schimb de camion.

Marea Britanie, pe autocar, salar £10/ora, după tachograf. ~50h/saptamana si ~3000 de mile sau ~5-6 mii de km. Taxe cam mari. Cu totul, ~£400/saptamana.

Edited by CrocodilulXXL