Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

stie cineva ,ceva de SC PISTOL PM IMPEX SRL.sunt seriosi?


Ceaky

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Members

Da este o firma serioasa ,dar depinde ce pretentii banesti ai acum un an si ceva am lucrat la ei si aveai curse conventii de luni pana vineri.Sambata si duminica curse ocazionale ,salariul fix 1000 de lei si in week-end 50 de lei pe zi. atat iti pot spune.Nu stiu daca sa mai schimbat ceva intre timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Eu am lucrat la ei, o luna de zile. Program de luni pana vineri, efectiv 20-22 ore pe zi. Nu exagerez, nu mint cu nimic, nu exista program. Amorteam o ora, doua pe locurile din spate pentru ca nu aveam timp sa ajung pana acasa. Schimbul 2 de la Avon era cand iesea la ora 1-2, aveai traseu din Militari pana in comuna Pantelimon, la 4.30 aveai plecare inapoi spre Militari, vedeai tot orasul, mai era cand faceai doua trasee diferite pt. ca nu erau soferi sau trebuiau mai multi muncitori. Ajungeai la 6, la 8.30 aveai tesa de la Turbotequila, la 2 plecai de Unirii, la 15.40 de la Avon, la 17. 35 de la Turbotequila, la 18.30 de la Avon. Aveai 'liber' pana la 21.00 cand plecai cu part-time de la Avon, pe urma muncitorii, si ajungeai iar la urmatoarea zi de munca. La sfarsitul saptamanii ocazionale care trebuiesc facute. Masinile Isuzu Turqoise niste cazane, se spalau doar la galeata, interior-exterior. La cea pe care lucram eu nu functiona incalzirea - in Ianuarie -, aerul conditionat, bateriile moarte, ABS-ul, roata stanga-fata ramanea blocata, lovita pe toate partile, nu se incuiau calele, portbagajul, usa din spate o legam cu chinga de bara sa nu se deschida, etc. Personalul de la Avon, are pretentii sa-i bagi daca se poate pana in dormitor, nici strada nu vor sa o traverseze. Asa au fost invatati sa nu se piarda doamne fereste contractul. Banii 1300 pe luna, 75/zi la ocazionale, mi-au fost platiti la timp ( am inteles ca nu asa este obiceiul ). Am auzit ca se perinda cam 30-40 de soferi pe an, pe 5 masini. Dupa ce am plecat, m-a sunat pt. o cursa de Venetia, cu Isuzu, 3 soferi, 100 euro de caciula. I-am explicat ca am cativa ani buni pe extern - e adevarat pe marfa -, asa ca nu ma poate prostii ! Daca aveti nevoie de loc de munca, puteti sa va duceti, daca vreti sa mancati o paine, mai bine stati linistiti. PS.-rotile se umfla intr-un singur loc, unde este cu 2 lei mai ieftin!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.