Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

week-end del camionista, cu un sfarsit tragic !!!


VT880

Postări Recomandate

  • Members

  Imi place optimismul tau Man,eu sunt mai reticent.Si sa-ti spun de unde vine pesimismul meu.Stiu multe firme de transport care nu ar da un bec de rezerva,sa il aiba soferul in cabina, numai vorbim de faptul ca acele firme nu ar trimite vreo masina la un astfel de festival(consum de motorina,timp mort al camionului,etc).Stiu firma care acum pe praful asta si-a mai cumparat vreo 12 camioane ,dar e belea cum se comporta cu soferii(saracii ce sa faca pe criza asta au datorii,banci ,copii). Dar si daca isi dau drumul transporturile il voi vedea cum se uita in zare dupa soferi,ca nu mai cred ca vor ramane cu multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Mad ,acum's 100 de ani nimeni nu visa ca vom zbura toti credeau ca va ramane doar un vis si uita ce avioane avem azi....hotel in aer, sa organizezi nu ii asa greu tine de noi ,cat de organizati suntem, pentru inceput si 10 camioane sa vina si ii bine ,eu incerc sa intru in legatura cu soferi care au camioane propri,este un sofer  in Bm care are o Scanie 164 v8 700!! hp ,nu cred ca nu ar fii deacord sa vina ......trebuie sa fim optimisti ,ia gandeste-te cate camioane sunt ......nu cred ca nu s-ar gasi din alea multe si vreo 10 care ar veni la un truck fest. si chiar propun sa incercam sa aducem pe forum soferi cu camioane propri(si nu numai) ,daca vedeti vre'un camion mai tuning si aveti posibilitatea vorbiti cu soferul si ziceti de forum si de truck fest,sa vedem ce parere au si ei, in toate tarile se fac asemenea festivale ii un fel de ziua soferului,la noi de ce sa nu fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Imi place optimismul tau Man,eu sunt mai reticent.Si sa-ti spun de unde vine pesimismul meu.Stiu multe firme de transport care nu ar da un bec de rezerva,sa il aiba soferul in cabina, numai vorbim de faptul ca acele firme nu ar trimite vreo masina la un astfel de festival(consum de motorina,timp mort al camionului,etc).Stiu firma care acum pe praful asta si-a mai cumparat vreo 12 camioane ,dar e belea cum se comporta cu soferii(saracii ce sa faca pe criza asta au datorii,banci ,copii). Dar si daca isi dau drumul transporturile il voi vedea cum se uita in zare dupa soferi,ca nu mai cred ca vor ramane cu multi.

Eu crad ca si daca nu isi dau drumul transporturile nu se mai duc soferii.Mai bine stau pe 10 milioane pe un microbuz si sunt acasa toata seara decat sa alerge in conditii nasoale si sa fie bataia de joc a acestor patroni nesimtiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mad ,acum's 100 de ani nimeni nu visa ca vom zbura toti credeau ca va ramane doar un vis si uita ce avioane avem azi....hotel in aer, sa organizezi nu ii asa greu tine de noi ,cat de organizati suntem, pentru inceput si 10 camioane sa vina si ii bine ,eu incerc sa intru in legatura cu soferi care au camioane propri,este un sofer  in Bm care are o Scanie 164 v8 700!! hp ,nu cred ca nu ar fii deacord sa vina ......trebuie sa fim optimisti ,ia gandeste-te cate camioane sunt ......nu cred ca nu s-ar gasi din alea multe si vreo 10 care ar veni la un truck fest. si chiar propun sa incercam sa aducem pe forum soferi cu camioane propri(si nu numai) ,daca vedeti vre'un camion mai tuning si aveti posibilitatea vorbiti cu soferul si ziceti de forum si de truck fest,sa vedem ce parere au si ei, in toate tarile se fac asemenea festivale ii un fel de ziua soferului,la noi de ce sa nu fie?

  Man la nivel teoretic putem filozofa pana se opreste vantul,eu in genere nu sunt un tip pesimist.Am spus caca pesimismul meu vine din faptu ca patronii romani sunt....nu vreau sa le spun pe nume .Acest fapt l-ai sesizat si tu. Da intradevar cei mai multi care vor venii vor fi soferii independenti care cunosc viata adevarata de sofer,si care au colindat si au vazut cum e treaba pe la altii. La noi patronii nu sunt deschisi la nou,cred ca si noaptea au cosmaruri legate de bani. Cu toate ca un astfel de truskfest le-ar putea face reclama absolut gratuita, si ar avea numai de castigat. Si NU SUNT impotriva unui truckfest, asa am mai putea vedea si noi frumusetile care circula pe soselele din romanica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

MAD, la mine in oras sunt cel putin 5 firme care patronii au fost soferi si care au camioane una si una ....ex. Hagero..au niste bijuteri de ...au fost primii care au adus in tara TGX , eu sper ca i-as putea convinge ...pe unii patroni de ex.patronul de la  LUPS PITT il cunoaste bunicu,tata avem un prieten care lucra la ei .....problema ii sa ne organizam si sa vrem....de reusit putem  macar sa incercam ,sti cum ii ca la loto daca nu ai pus un bilet nu ai nici o sansa daca ai pus unul ai deja o sansa(nu sunt jucator loto ;D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da, merita sa incercam.Ar fi ceva daca am reusi sa strangem niste camioane in prima faza la un astfel de Truckfest, cu timpul cred ca si-ar da drumul si s-ar aduna mai mult.Cred ca in prima faza putem miza pe cei ce au propriile camioane, dar si pe ceva patroni care mai au si inima, inima pt astfel de "competitii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Mad ,acum's 100 de ani nimeni nu visa ca vom zbura toti credeau ca va ramane doar un vis si uita ce avioane avem azi....hotel in aer, sa organizezi nu ii asa greu tine de noi ,cat de organizati suntem, pentru inceput si 10 camioane sa vina si ii bine ,eu incerc sa intru in legatura cu soferi care au camioane propri,este un sofer  in Bm care are o Scanie 164 v8 700!! hp ,nu cred ca nu ar fii deacord sa vina ......trebuie sa fim optimisti ,ia gandeste-te cate camioane sunt ......nu cred ca nu s-ar gasi din alea multe si vreo 10 care ar veni la un truck fest. si chiar propun sa incercam sa aducem pe forum soferi cu camioane propri(si nu numai) ,daca vedeti vre'un camion mai tuning si aveti posibilitatea vorbiti cu soferul si ziceti de forum si de truck fest,sa vedem ce parere au si ei, in toate tarile se fac asemenea festivale ii un fel de ziua soferului,la noi de ce sa nu fie?

As avea si eu o mica sugestie vis a vis de treaba asta, acuma hotarati voi moderatorii si adminii daca si cum o puneti in aplicatie.

Daca tot vreti sa organizati un truck fest in Romania un prim pas ar fi sa deschideti un domeniu nou pe forum dedicat exclusiv tunning-ului (exterior,interior,motor) si cum spunea unul din voi masini frumoase ar fi cateva in tara si o astfel de manifestare ar fi binevenita in randul trasportatorilor romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
As avea si eu o mica sugestie vis a vis de treaba asta, acuma hotarati voi moderatorii si adminii daca si cum o puneti in aplicatie.

Daca tot vreti sa organizati un truck fest in Romania un prim pas ar fi sa deschideti un domeniu nou pe forum dedicat exclusiv tunning-ului (exterior,interior,motor) si cum spunea unul din voi masini frumoase ar fi cateva in tara si o astfel de manifestare ar fi binevenita in randul trasportatorilor romani.

Buna ideea ta evgheny in ceea ce priveste deschiderea unui topic special pentru camioanele cu tunning din Romania .O sa supunem la vot si aceasta problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.