Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

schimbarea cardului tahogrf in Spania


gby

Postări Recomandate

  • Members

stie vreun coleg cum pot schimba cardul tahograf in Spania deoarece imi expira si nu ajung in Romania decat in vara cel mai devreme.

daca vreun coleg imi poate da relatii:unde trebuie sa ma adresez,cat costa,etc.Va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

in primul rand trebuie sa fi rezident si nu conteaza ca ai permis romanesc . cu vechiul card , cu mai putin de 30 zile dar nu mai putin de 15 zile pana la data expirarii , mergi la ,, conserjeria de transportes e infrastructura ,, de unde iti ai domiciliu , cu fotocopie dupa Nie , permis , cardul vechi plus poza tip permis.  stai la coada si ceri formularul si chitanta pentru taxa .la o banca afiliata platesti taxa  in jur de 32.10 euro ( atat e in  madrid ), dupa care completezi formularul si te pui la coada pentru a depune dosarul . dupa introducerea dosarului in baza de date primesti un sms , iar la sosirea cardului altu care iti reaminteste locul experierii , centru unde ai depus dosarul sau prin posta acasa . de ce se cere mai putin de 30 zile dar nu mai putin de 15 zile calendaristice pana la expirare ? pentru ca in cel putin ultimile  zile de valabilitate sa iti ajunga noul card , de obicei ajunge in o saptamana la centru , prin posta cateva zile in plus depinzand de distanta fata de centru ! atentie mare , depinzand de comunidad , se pot cere acte in plus ! pentru madrid te ajut cu placere !  salutari.. ( imi cer scuze pentru eventualele greseli ortografice , scriu in timp ce ,, pedalez ,,)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

PRIMO VEZI CA NU MAI TINE VRAJALA CU PERMISU ROMANESC CUM AI SPECIFICAT MAI SUS

EU MA FOST LA BARCELONA IERI SA IL SCHIMB SI A ZIS CA EI IL DAU PENTRU PRIMI 5 ANI CU PERMISUL ROMANESC DUPA

DACA MAI VREI CARD TAHOGRAF DE SPANIA SCHIMBI SI PERMISU,RESTU CE AI POSTAT IE CORECT

MAI INFOARMEAZATE OLTENE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.