Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

bena in RO sau prelata in europa?


costin

Postări Recomandate

  • Members

salut colegii. Am un magnum 480,eu si frate-meu suntem soferi si avem de ales intre o firma care ne  da 0,80 eurocenti/km,consum standard 33%, card de alimentare shell,numai pe comunitate cu prelata, si bena de cereale care sta de ceva vreme din cauza crizei asteia si legilor care te fac sa incarci de buna voie mai putina greutate si totodata mai putini bani la cursa. Poate cineva sa-mi dea un sfat? la ce ar trebui sa renunt?  MULTUMESC,DRUMURI BUNE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane raspunsul e in intrebarea ta, ;), pe praful asta nu poti alege decit prelata.... ;)

dar, pentru ca este si un dar.....inafara de motorina...mai ai nevoie de o taxa  de autostrada ,o revizie, asigurare,doamne fereste vreo defectiune pe drum...

si de cealalta parte..faci N curse cu prelata asta si poate gasesti o alta firma cu o prelata mai frumoasa...$$$....

pe partea cu bena.....subtire....calculellelele

deci calculeaza toata ecuatia si pe urma afli raspunsul

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

service imi asigura ei. eu platesc in rate iar alimentarile mi le opresc ei la luna.imi fac plata  la 30 zile dupa depunerea cmr, pe gol nu-mi dau nimic,m-au asigurat ca nu fac mai mult de 100 km intre adrese.aici nu stiu daca e adevarat. voi ce ziceti,din experienta voastra se fac mai multi kilometrii intre adrese?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane,de calculelelele astea vorbeam eu

fa niste sapaturi la altii care au mai lucrat cu oamenii astia,ar fi bine s-a nu fie speditie ro,...ca auzi poezie si proza...ca nu s-a incasat ca am trimis banii joi dupa miercurea ciuc....

...cum ajung cmr-urile la ei,s-a nu faca vreo 2 zile pe drum,vezi de penalitati pentru intirziere, desi daca sinteti echipaj nu ar trebui s-a fie probleme,...dar poate un concediu sau poate nu renteaza s-a stati amindoi .....chiar si questia cu service-ul e de vazut...rate cite cum...eu ziceam de chiar ramas in drum ,doamne fereste,

100 sau mai mult,..pina nu ajungi la fata locului....daca e camionul vostru....mai luati motorina din parcari  ;)si iasa mai ieftin pe km.

daca se da locul $$$,eu zic s-a mergeti chiar daca e gri situatia,...dar decit s-a lucrezi degeaba mai bine stai tot pe banii aia...

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

o sa-mi cumpar semiremorca si o sa incerc chiar daca imi asum riscurile astea. oricum bena o pastrez n-o s-o vand. din calculele mele reiese un profit frumusel.  o sa ma rog sa mearga masina si sa am putere de munca. ::) merci mult,sa ai drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.