Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Camioane Modificate


MANV10

Postări Recomandate

  • Members

Poi sunt 3 tipuri de tunig ,3 ramuri,1-tuning exterior(spoilere,praguri,eleron,prize de aer etc)  2 tuning la motor (chip,evacuarea schimbata/modificata/turbo,intercoler.. intr-un cuvant upgrade) 3 tuning interior ( muzica,scaune schimbate ,tapiteria,montare LCD/plasma ..etc)

Corect man, asa este.Razvan, nu putem numi ca am facut tunning la un camion daca  punem un set de proiectoare pe el sau un parasolar mai rotunjit la capete.Nu putem sa numim tunning atunci cand schimbam o perdea la interior cu alta tot asa dar de alta culoare.Trebuie sa faci cat d ecat niste schimbari mai ample ca sa putem spune ca este tunning .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Tunning dupa parerea mea ,,daca conteaza pentru cineva" inseamna orice modificare adusa masinii fata de echiparea standard data de fabricant.

E adevarat ca nu toata lumea isi permite sau nu se pricepe sa tuneze un camion, dar sunt pasi importanti facuti si de noi romanii in acest domeniu, si ma refer in special la carausii privati care sunt si proprietari pe masina pe care o conduc.

Si totusi, cum spuneam mai devreme nu orice abtipild se numeste tunning(dar mai multe? ;D) dar avand in vedere ca suntem un popor sarac,bla bla bla,incet incet o sa vedem si in Romania masini aranjate de ROMANI....de ce nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Avem si noi camioane aranjate si spalate si modificate la interior la exterior si sunt multe,dar camioanele astea nu se incurca cu curse de 2 lei pe tara si cu scoaterea banilor pe aceeasi marfa de 3 ori cum se intampla la Cola incarci Cola de la Ploiesti,duci la Timisoara si de la TM incarci Cola pentru Brasov sau chestii dastea.

Si eu am crezut ca Romania este plina de camioane murdare,ruginite pana cand i-am cunoscut pozele lui Mvjeno,un baiat care sta la granita cu Romania sau nu stiu exact Razvan cred ca stie mai multe despre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

Foarte frumos exemplul,

Daca fiecare mare transportator din Romania si-ar pune la bataie o masina care sa il reprezinte ,un fel de nava amiral a firmei,cred ca dorinta lui MAN de a face un truckfest in Romania ar fi pe jumatate satisfacuta.

Dar din pacate criza asta a lovit destul de tare in transporturi si prioritatile sunt mai degraba pentru supravietuire decat pentru faima si reputatie.

Poate om avea parte si de vremuri mai bune...ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din cite stiu eu,la cumparare nu avea bull bar-ul pozitiile si halogenele.nici stopurile.

anu asta stiu sigur c-a suferit modificari majore la interior.

imi pare rau ca n-am apucat sa ma intilnesc de ceva vreme cu cipri,baiatu ce munceste pe ea sa-i trag niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

tzacanel, mi-ai luat-o inainte, chiar la filmul asta ma gandeam cand am inceput sa citesc topicul. pot sa confirm ca a suferit modificari majore, cel putin exterior, era in curs de "renovare" in vara cand am fost la negel la garaj. a castigat si ceva concursuri de frumusete....un fel de miss truck romania :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

mie imi place tare scania de la ost transport..mai are si un volvo," POCKER FACE" cu aerograful etc..modicicat.frumos si ala si mai are si un camion din auzite spun, "CEI 7 MAGNIFICI" dar nu stiu marca camionului. orcum frumoase camioane tot am zis ca trag fuga pana la ei sa le vad la mandru loc mi se pare.. si vb voastra hai araduuu...salutare si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare,

Doresc sa ma prezint pe aceasta cale tuturor care participa la  conversatiille de pe acest forum,si anume:,numele meu este Sergiu si  doresc sa va informez ca Scania/Ost a fost modificata in interior la garajul ost,unde printre altele s-au mai modificat un volvo si o scania,actualmente se lucreaza la o alta scania care nu este"cei sapte magnificii"ci "ultimul samurai",si toate modificarile au fost facute de echipa de la ost,printre care ma numar si eu,eu fiind responsabil cu partea de interior/tapiterii piele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.