Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Camioane Modificate


MANV10

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • VIP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Din cate stiam eu asa a fost cumparat acest camion ,plus ca bara de jos vine nasol zici ca e o proteza dentara !  ;D  :o

Nu vreau sa fac pe lupul moralist, dar cred ca in aceasta sectiune nu ar fi frumos sa criticam, mai ales ca e primul exemplu de camion tunat.

Bine sau rau oamenii au avut initiativa si nu putem decat sa le urmam exemplul si eventual sa facem mai bine si mai frumos ca ei.

PS...Respect moderatorilor pentru viteza cu care au raspuns la sugestii....BRAVO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Cu tot respectul, nu cred ca orice maimutoi agatat in parbriz sau proiector urcat pe plafon, inseamna tunning.

Primele doua intradevar sunt niste masini la care s-a muncit si se vede,dar mai departe....sunt masini accesoriate dar nu tunate.

Este doar parerea mea, asta nu inseamna ca celelalte exemple nu sunt niste masini frumoase.

PS...Daca am ofensat pe cineva sau am fost prea insistent in a-mi expune parerea, imi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cu tot respectul, nu cred ca orice maimutoi agatat in parbriz sau proiector urcat pe plafon, inseamna tunning.

Primele doua intradevar sunt niste masini la care s-a muncit si se vede,dar mai departe....sunt masini accesoriate dar nu tunate.

Este doar parerea mea, asta nu inseamna ca celelalte exemple nu sunt niste masini frumoase.

PS...Daca am ofensat pe cineva sau am fost prea insistent in a-mi expune parerea, imi cer scuze.

Poi in primul rand topicul nu are numele potrivit , cel mai bun nume dar care nu suna bine "camioane accesorizate" , tunningul este cu totu alta mancare de peste .

Nu va ce ti se pare "tunat" la primele 2 camioane ,sincer Scania de CJ este foarte "cocalar" decorata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

A apucat sa scrie Evgheni inaintea mea, ca altfel scriam eu :D, eu nu vad ca aceste camioanea, cu exceptia a 2-3  sa fie tunate sau sa aibe vreun desen.Sunt frumoase, dar nu potrivite pt topicul asta ;).S-ar putea sa ne inselam, eu si Evgheni, si camioanele din imagini sa fie tunate, dar la motor sau in interior  , nu la exterior  ;D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Car tuning is both an industry and a hobby, in which an automobile, motor bike, scooter or moped is modified  in order to improve its performance, handling and presentation and improve the owner's driving style. As most vehicles leave the factory set up for average driver expectations and average conditions, tuning has become a way to personalize the characteristics of the vehicle to the owner's preference. For example, they may be altered to provide better fuel economy, produce more power at high RPM or the ride comfort may be sacrificed to provide better handling.

Car tuning is related to auto racing, although most performance cars never compete. Rather they are built for the pleasure of owning and driving such a vehicle. Another major facet of tuning includes performance modification to the car exterior. This includes changing the aerodynamic characteristics of the vehicle via side skirts, front and rear bumpers, adding spoilers, splitters, air vents and light weight wheels.

;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Poi sunt 3 tipuri de tunig ,3 ramuri,1-tuning exterior(spoilere,praguri,eleron,prize de aer etc)  2 tuning la motor (chip,evacuarea schimbata/modificata/turbo,intercoler.. intr-un cuvant upgrade) 3 tuning interior ( muzica,scaune schimbate ,tapiteria,montare LCD/plasma ..etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.