Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Norbert Dentressangle


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

colegul cbra,mereu ai de comentat??de ce.ce anume t-e supara.la ND am lucrt in urma cu 7 ani.agentia din NOVARA ital.e o sefa acolo, cum si-ar dori toti soferii din RO.nu s-a schimbat ca si in prezent mai vorbesc cu ea la tel.lasa un coleg de la ND sa zice ce nereguli sunt prin firma.nu mai vorbi din auzite.asa mai influentezi si pe alti ,de nu mai stiu unde sa s-e angajeze.scuzele de rigoare ,caci sunte-m colegi NU !!!!!

Mă! Da' tu pe la şcoală nu ai fost mai defel? Sau la mină nu s-a cerut? Mă întreb cum ai luat permisul, că de-abia scri. Aşa de bine e la Norbert( Transcondor de fapt) că imediat ce ajung acasă şoferii de pe extern, merg la HR cu demisiile pregătite. Mă inşel,sau văd nişte ciorapi albi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

STIE CINEVA UN NR DE TELEFON?AM CITIT 4 PAGINI DEGEABA PANA AICI,NUMAI CA SA VAD CUM UNII SUNT AICI NUMAI CA SA SE CERTE.SUNT ALTE SITE-URI PT ASA OAMENI.ORICUM PE ACEST FORUM MULTI NU AU CE CAUTA.O ZI BUNA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Amyral,ai sunat? te-au bagat in seama ? Daca ai fi citit acest topic ai fi inteles ca Norberert Detressangle nu ia soferi ,decit din jud Arad si din jud limitrofe .Si nu te baga in seama daca dai telefon .Sincer imi pare rau ca fac asa ceva si nu-i apreciez deloc dar ,trebuie doar sa citesti toate mesajele si nu mai ai motive sa condamni pe colegi deoarece ti-e greu sa citesti.Eu nu cer relatii despre firmele care au topic deschis pe forum din simplu motiv ca imi place sa citesc .sper sa nu fie un defect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Amyral,ai sunat? te-au bagat in seama ? Daca ai fi citit acest topic ai fi inteles ca Norberert Detressangle nu ia soferi ,decit din jud Arad si din jud limitrofe .Si nu te baga in seama daca dai telefon .Sincer imi pare rau ca fac asa ceva si nu-i apreciez deloc dar ,trebuie doar sa citesti toate mesajele si nu mai ai motive sa condamni pe colegi deoarece ti-e greu sa citesti.Eu nu cer relatii despre firmele care au topic deschis pe forum din simplu motiv ca imi place sa citesc .sper sa nu fie un defect

Eu daca as fi in locul tau, mi-as cere sa mi se stearga contul de pe soferii ...

ps. pentru moderatori: nu vede nimeni cat abereaza omu' asta ?

nu-l puteti linisti pentru o luna, doua cu un "ban" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Colegu Amyral,ai sunat? te-au bagat in seama ? Daca ai fi citit acest topic ai fi inteles ca Norberert Detressangle nu ia soferi ,decit din jud Arad si din jud limitrofe .Si nu te baga in seama daca dai telefon .Sincer imi pare rau ca fac asa ceva si nu-i apreciez deloc dar ,trebuie doar sa citesti toate mesajele si nu mai ai motive sa condamni pe colegi deoarece ti-e greu sa citesti.Eu nu cer relatii despre firmele care au topic deschis pe forum din simplu motiv ca imi place sa citesc .sper sa nu fie un defect

Asta e cu capu......cred ca a fost la ei la interviu si l-au trimis la plimbare si acuma e frustrat rau.....numa dume rasuflate scoate pe toba.......zimi ma cobra 78 o firma mai serioasa ca ND la ora actuala in Ro.....ce sa faci padure fara uscaciuni nu exista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Thedoctor cum de ai ajuns la covrig si ai parasit cabinetul  de clisma de la Norbert .Te rog dute l EI CA POATE SINT IARASI CONSTIPATI

Edit  CALIN:

Ia vezi ce ai incalcat "ar cobra 68"  :

9) Nu jigniti/atacati verbal alti useri ai forumului.

12) Tampenia si idiotenia prin posturi sunt interzise ! Orice dovada de acestea doua va fi sanctionata.

Primesti avertisment.  Daca mai continui cu jigniri la persoana primesti ban.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Scuzati-ma dar cu voi doi nu prea se poate discuta deoarece ,nu puteti fii impartiali (Haineken si thedoctor)fiind angajati ai acestei firme in functii de recrutere forta de munca(haineken),deci nu puteti fii echidistanti.O zi buna tuturor va doresc(antipatii si simpati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Lasati-l frate in pace pe cobra in lumea lui ca nu-i decat un flamer. Nu te pune cu .... ca are mintea odihnita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

AM SUNAT !!!!!!AM SI CITIT!!!!ESTI MULTUMIT???VAD CA TE CAM DOARE DE ALTII.PROBLEME CU HORMONII??SUNT SITE-URI PT OAMENII PARASITI.ACOLO POTI SA ITI GASESTI PRIETENII.SUCCES!!!

dap esti tare ce sa mai, sper ca te-ai si angajat la ND  :o

(ca sofer comunitar! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

daca doresti, poti sa-mi stergi si contu'

numa' bine !

Daca ai fi citit bine toate postarile,ai fi vazut ca si" ar cobra 69 ", a incasat o avertizare, postarea ta nu a face decat sa mentina un climat de iritare si nervozism gratuit....contul nu se poate sterge, iar pt votul negativ multumesc, o sa te rasplatesc la fel !

Cind o sa  intelege-ti ca aici nu este nici mirc,nici hi5 , facebook....sau mai rau !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca ai fi citit bine toate postarile,ai fi vazut ca si" ar cobra 69 ", a incasat o avertizare, postarea ta nu a face decat sa mentina un climat de iritare si nervozism gratuit....contul nu se poate sterge, iar pt votul negativ multumesc, o sa te rasplatesc la fel !

Cind o sa  intelege-ti ca aici nu este nici mirc,nici hi5 , facebook....sau mai rau !!!

multumesc pentru vot :))

cred ca am avut un raspuns de bun simt fata de cobra ... la cate aberatii spune !

ps. intelegeti se scrie fara cratima ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Heineken, am citit  o parte din posarile tale si am ajuns la concluzia ca esti angajat al lor, si nu intr-o functie de sofer (bine era sa specifici in ce echipa joci), dar asta nu iti da dreptul sa judeci pe fiecare din prisma functiei pe care ti-au dat-o cei de la Norbert. Bine ar fii sa iti cauti un site un sa-ti dai drumul la toate frustrarile tale de mare ''sef'' la ei. Deci daca ne parasesti nu o sa fie nici o pierdere pentru acest forum.Asta este opinia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Heineken, am citit  o parte din posarile tale si am ajuns la concluzia ca esti angajat al lor, si nu intr-o functie de sofer (bine era sa specifici in ce echipa joci), dar asta nu iti da dreptul sa judeci pe fiecare din prisma functiei pe care ti-au dat-o cei de la Norbert. Bine ar fii sa iti cauti un site un sa-ti dai drumul la toate frustrarile tale de mare ''sef'' la ei. Deci daca ne parasesti nu o sa fie nici o pierdere pentru acest forum.Asta este opinia mea.

Ti-ai format o parere gresita despre mine ! Daca mi-ai fi inteles postarile si nu doar le citeai, ai fi ajuns la concluzia

ca incerc sa-i "contrez" pe frustratii care au vrut sa se angajeze la norbert si nu au reusit (din diverse motive) iar acum

incearca sa terfeleasca numele firmei !

ps. 1 n-am nicio frustrare

ps. 2 chiar n-am nicio functie de "mare sef"

ps. 3 mai citeste postarile mele din nou si poate ajungi la aceiasi concluzie ca a mea

Numa' bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Am auzit si eu multe pareri despre Norbert ,si pro si contra, mai multe pro, am si multi prieteni care lucreaza acolo si in ansamblu sunt multumiti. Eu spuneam de faptul ca daca  cineva are o alta parere decat a ta(care este pur subiectiva), imediat sari la gatul lui. Fiecare are dreptul la proprie opinie chiar daca difera de a ta. Nu vreau sa polemizez pe tema asta cu tine, doar faceam o constatare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

  E timpul sa facem ceva!vreau sa va povestesc si eu ,despre ultimul meu loc de munca Sc transcondor Arad VERSUS NDORBERT D.

Tin sa precizez,ca firma are un sindicat reprezentat de Dl.Catana si cam atat,mai sant doi directori E.B si I.F,care la angajare au spus!

  plata 10%e pe km parcurs +35e stationarea ansa nu e chiar asa.

 

  Apropo de initiativa campaniei trebuie sa ne gandim bine pe cine vom alege sa ne reprezinte ,tinand cont ca santem an romania si ne asemanam cu statul african kuwukiland,dar revin la ce vreau sa spun;

  -daca la transcondor sefu de sindicat lucra ca sofer de tir atunci ce sa mai creada soferii?nimic altceva decat ca acesta are o limba lata pironita bine an fundurile celor doi mentionati m-ai sus!of vai de bietii soferi

  Ar face bine dl Catana sa lasa voiajurile de tir de oparte si sa se ocupe de problema soferilor mai serios daca nu sa le returneze banutii anapoi!

  Doresc sa citez cateva probleme care ar trebui sa fie prioritatile sindicatului!

  1.de se se antarzie cu plata diurnelor,si de ce se profita diurna soferilor confundanduse aceasta cu avansul de cursa?

  2.de ce la fiecare diurna sant lipsa antre30 si 50e?exceptii Vip de transcondor?

  3.de ce se confunda codul muncii cu aetr?privind orele de munca saptamanale?

  4.de ce obliga soferii sa semneze ca accepta retineri din diurna pentru garantie 3800e?daca exista proceduri legale de a rezolva orice

problema?altfel nu angajeaza

  5.si ultimul punct,ar mai fi de spus ca toti santem oameni cu suflet nu trebuie sa uitam asta,nu exista diferente antre noi ci doar clauza contractuala pe care noi soferii o respectam!

      An final dragi colegi,nu stiu si nu anteleg cum de autoritatile competente,nu se autosesizeaza?la atatea nereguli sigur au teancuri de reclamatii antregi care asteapta un raspuns.

  Pe viitor vom face apel la mass media ,televiziune si la cedo privind ancalcarea drepturilor noastre si vom vedea

ce va vi dar singuri nu putem ci doar uniti si cu ancredere an numele egalitatii si binelui va salut doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

scrie si tu te rog cu "i" nu cu "a"! ex: Inteleg nu Anteleg.Asa e corect nu injura si tu cum fac toti! nu prea am inteles cand am citit de aia iti zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.