Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Norbert Dentressangle


Postări Recomandate

  • Members

fratilor nush ce sa zic de norbert..am fost de vreo o saptamana la ei..au o gramada de masini noi in curte ..pe mine nu au vrut sa ma ia pt ca nu am 1 an de exp..si pe tata nu au vrut pe motiv ca nu are acte de arad..mie mi-au spus sa imi fac 1 an de exp si sa merg la ei ..asta este..cautam de 1 saptamana in fiecare zi un loc de munca si greu..nush ce se intampla..si tata are 8 ani de international,4 ani de atlassib , nush ii greu cu munca.am dat proba si la filip si au spus ca ne suna dar vad ca bate vantu..au spus ca trebe sa facem o cursa de bucuresti cu nush cine si dureapa pana are ala timp..dapai io is satul de asteptat de munca imi trebe mie..asta este asteptam si vb aia "sapam" bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Nu mai vorbiti de sume din astea...

E foarte greu sa faci si 13000 km din cabotaje si curse de Franta-Anglia.Curse care in mare parte sunt cu booking nu neaparat la cea mai buna ora.Si fara magnet  ;D

Sunt curios cand vor scoate plata ilegala la km si vor pati ca in Polonia de exemplu.

Dar in Ro se accepta orice sa nu se supere Sarcozy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Salut colegi .am crezut ca  NORBERT este cea mai buna firma din Romania ,dar m-am inselat si ei sunt la fel ca celelalte firme romanesti pentru ca esti angajat la Arad si acolo sunt angajati uni oameni care nu isi merita functile , dar sunt si uni oameni (dispeceri,formatori care sunt oameni deosebiti, ai ce invata si colabora perfect cu ei )revenind la cei care nu isi merit functia referitor la Cristina o femeie care in momentu in care pleci din firma iti cauta nod in papura si vrea cu tot dinadinsul sa iti opreasca din garantia de bani pe care o ai la firma pt consum de motorina ,cu toate ca autocamioanele sunt dotate cu sistem gps de urmarire si sistem dainaflit pt consum diesel,ea te poarta pe drumuri si ajungi chiar la director sa dai declarati despre consumul diesel ,ii intrebi daca ei au observat extracti de diesel din rezervoare ,ei raspund ca nu dar, totusi vor sa iti opreasca din acei bani de garantie ,si astfel tu devi cersetor pe propi bani munciti de tine pe comunitate (numai tu sti cat ai chinuit pentru acesti bani stand departe de familie si suportat toate greutatile vieti de cabina de tir )deci ganditi-va foarte bine daca vreti sa mergeti acolo pentru ca nu peste timp o sa devina si aceasta firma ca cea mai mare firma de transport din Deva ,judetul Hunedoara,daca nu credeti mergeti si convigeti-va singuri eu unul m-am convins .Drumuri bune si fara evenimente dragi colegii.Nota 6 pentru Transcondor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi .am crezut ca  NORBERT este cea mai buna firma din Romania ,dar m-am inselat si ei sunt la fel ca celelalte firme romanesti pentru ca esti angajat la Arad si acolo sunt angajati uni oameni care nu isi merita functile , dar sunt si uni oameni (dispeceri,formatori care sunt oameni deosebiti, ai ce invata si colabora perfect cu ei )revenind la cei care nu isi merit functia referitor la Cristina o femeie care in momentu in care pleci din firma iti cauta nod in papura si vrea cu tot dinadinsul sa iti opreasca din garantia de bani pe care o ai la firma pt consum de motorina ,cu toate ca autocamioanele sunt dotate cu sistem gps de urmarire si sistem dainaflit pt consum diesel,ea te poarta pe drumuri si ajungi chiar la director sa dai declarati despre consumul diesel ,ii intrebi daca ei au observat extracti de diesel din rezervoare ,ei raspund ca nu dar, totusi vor sa iti opreasca din acei bani de garantie ,si astfel tu devi cersetor pe propi bani munciti de tine pe comunitate (numai tu sti cat ai chinuit pentru acesti bani stand departe de familie si suportat toate greutatile vieti de cabina de tir )deci ganditi-va foarte bine daca vreti sa mergeti acolo pentru ca nu peste timp o sa devina si aceasta firma ca cea mai mare firma de transport din Deva ,judetul Hunedoara,daca nu credeti mergeti si convigeti-va singuri eu unul m-am convins .Drumuri bune si fara evenimente dragi colegii.Nota 6 pentru Transcondor.

Salut,

Ti-a trebuit un an de zile sa-ti dai seama ca "e la fel ca celelalte firme romanesti"

De ce nu ai zis nimic cat timp ai fost angajat !?

Numai bine si ... sper sa nu-ti faca aia de la brasov consumul la autobuz :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi.eu lucrez la alta firma ,sint baieti pe forum care stiu unde lucrez,dar am un verisor care lucreaza la norbert este din cei vechi,cred ca are peste 10 ani,adica de la transcondor,ne vedem doar de sarbatori acasa,e adevarat, pentru ca amandoi facem comunitate,dar nu s-a plins niciodata de firma asta,bani la timp si se respecta programul,din spusele lui ei merg cu microbuzul in franta,dar nu concuc ei au sofer,la mine noi conducem microbuzul firmei,ei cand ajung fac 9 ore pauza dupa aceea pleaca in cursa,la noi cum ai ajuns baga cardul si dai viteza,asa ca eu o consider una dintre cele mai serioase,in ceea ce priveste programul,in rest nu l-am auzit de oprit bani sau ceva,ma batea gandul sa merg si eu la ei la un interviu,dar m-am gandit ca este mai greu putin,eu lucrez pe cisterna alimentara,la ei sint prelate,din spusele lui daca vrei s-a castigi bani din munca cinstita poti s-a mergi la ei,daca te tenteaza si altceva nu ai ce cauta,sint vorbele lui,asa ca fiecare trage concluzia care o vrea.O zi faina la toti si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stiu ca adevarul este dureros dar este bine sa stie si alti colegi ce se intampla la aceasta firma : celor interesati de a afla cat mai multe despre aceasta firma le stau la dispozitie .Iar pentru cine a scris de consumul de diesel la autobuz sa stea linistit ca nu mi se face nici un consum si nu sunt platit nici la kilometru si nu fac curse Franta-Franta de 200km si nu sunt marinar sef pe toate porturile dinspre Franta spre Anglia.Salutari si drumuri bune la toti colegii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da,mi-am primit bani dar devenisem cersetor pe propri mei bani de garantie dupa nenumarate telefoane si negocieri ,iar mie mi s.a oprit lunar euro , eu am primit lei la sfarsit si nu adevarata suma cat echivala in euro .Ca tot venind vorba de corectitudine am si o amenda de 90 de euro la care s-a constatat ca nu este din vina mea si mi s-a spus ca mi se vor restitui bani pe care eu nu i-am primit nici la ora actuala,si sunt convins ca nu ii voi m-ai primi .Salutari si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da,mi-am primit bani dar devenisem cersetor pe propri mei bani de garantie dupa nenumarate telefoane si negocieri ,iar mie mi s.a oprit lunar euro , eu am primit lei la sfarsit si nu adevarata suma cat echivala in euro .Ca tot venind vorba de corectitudine am si o amenda de 90 de euro la care s-a constatat ca nu este din vina mea si mi s-a spus ca mi se vor restitui bani pe care eu nu i-am primit nici la ora actuala,si sunt convins ca nu ii voi m-ai primi .Salutari si numai bine

Pentru ce ai primit amenda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • Members

colegu  cu nr de franta nu iti fa iluzi ca vei fi angajat in franta ,nr de franta pe care lai vazut este pt angajare de soferii francezi tu ca roman daca vrei sa lucrezi la ND ai o singura sansa -sa te agajezi la SC TRANSCONDOR din arad cu contract de Romania pt ca tu nu esti sofer francez sa primesti 2500 E NET LUNAR.drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

          Salutari!!!!

    Sincer vorbind dar voi ati fost atenti la discutii?

    Toti care zic de rau de NORBERT sunt cei care din atari motive au plecat de la ei, HEINEKEN care este pro ND pentru ca lucreaza la ei, si cei care sau pun intrebari sau sunt si ei pe aici.

    Chiar nu gasim un SOFER care sa intre pe discutie si sa ne zica parerea lui ca angajat care nu e pe cale sa nu mai fie angajat?

    Asa si eu am lucrat in DK de unde am plecat ca ceva nu mi-a convenit dar nu o sa ma auziti sa zic de rau de firma ca pe general (80%) a fost bine, cum la fel sunt interesat sa plec din IT de unde sunt acum dar nu am sa blamez pe nimeni.

    Peste tot unde mergi sunt bune si rele, persoane pe care le simpatizezi sau nu si viceversa. Eu cred ca mai important in acest moment unde peste tot sunt probleme in firme, altele sunt problemele care ar trebui sa le bagam in seama.

                                                                                            Cu respect

                                                                                                  va salut si va multumesc pentru informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

          Salutari!!!!

    Sincer vorbind dar voi ati fost atenti la discutii?

    Toti care zic de rau de NORBERT sunt cei care din atari motive au plecat de la ei, HEINEKEN care este pro ND pentru ca lucreaza la ei, si cei care sau pun intrebari sau sunt si ei pe aici.

    Chiar nu gasim un SOFER care sa intre pe discutie si sa ne zica parerea lui ca angajat care nu e pe cale sa nu mai fie angajat?

    Asa si eu am lucrat in DK de unde am plecat ca ceva nu mi-a convenit dar nu o sa ma auziti sa zic de rau de firma ca pe general (80%) a fost bine, cum la fel sunt interesat sa plec din IT de unde sunt acum dar nu am sa blamez pe nimeni.

    Peste tot unde mergi sunt bune si rele, persoane pe care le simpatizezi sau nu si viceversa. Eu cred ca mai important in acest moment unde peste tot sunt probleme in firme, altele sunt problemele care ar trebui sa le bagam in seama.

                                                                                            Cu respect

                                                                                                  va salut si va multumesc pentru informatii.

Salut,

Daca ai experienta pe tir, de ce nu vii sa vezi cu ochii tai cum sta treaba la Norbert ? :)

ps. oricum, 98 % dintre userii soferi de pe site sunt nemultumiti de firmele unde presteaza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.