Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Norbert Dentressangle


Postări Recomandate

  • Members

Salut,

Daca ai experienta pe tir, de ce nu vii sa vezi cu ochii tai cum sta treaba la Norbert ? :)

ps. oricum, 98 % dintre userii soferi de pe site sunt nemultumiti de firmele unde presteaza ...

O fi bine la Norbert? ca la Transcondor parca nu e  :)

Radule, de ce nu-ti gasesti alta firma la care sa lucrezi, daca nu-ti place la Transcondor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,

Daca ai experienta pe tir, de ce nu vii sa vezi cu ochii tai cum sta treaba la Norbert ? :)

ps. oricum, 98 % dintre userii soferi de pe site sunt nemultumiti de firmele unde presteaza ...

O fi bine la Norbert? ca la Transcondor parca nu e :)

Radule, de ce nu-ti gasesti alta firma la care sa lucrezi, daca nu-ti place la Transcondor ?

Caut colegu si cand am sa gasesc am sa plec ;)

Daca nu-mi creste"trompa" pana atunci :D

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare, saptamana trecuta, in zona Torino, am vazut scris pe usile de la o remorca de ND ca, cauta soferi si numarul de telefon 03 44 386363...asa era scris, iar anuntul era in franceza..., nu stiu daca numarul e frantuzesc sau din alta tara. Nu stiu nici daca mai e de actualitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Buna seara,

Am auzit, nu sunt sigur ca-i adevarat, ca cei de la Norbert vor sa vina la Mioveni in locul celor de la Viator Vektor, acestia din urma mutandu-se la Stefanesti, Arges. Stiti ceva despre asta, am primit oare o informatie corecta ?

Astea sunt povesti de parcare.Persoanele abilitate sa raspunda la intrebari de genul acesta nu vor posta aici niciodata.Cred ca nici nu citesc aceste topicuri sau chiar forumul.

Salutare, saptamana trecuta, in zona Torino, am vazut scris pe usile de la o remorca de ND ca, cauta soferi si numarul de telefon 03 44 386363...asa era scris, iar anuntul era in franceza..., nu stiu daca numarul e frantuzesc sau din alta tara. Nu stiu nici daca mai e de actualitate

Anunturile alea nu sunt pentru noi.ND nu angajeaza soferi straini pe care sa-i plateasca ca pe francezi.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
ooo esti diabolic heineken....dar de ce ai atita grija la firma Norbert Dentressangle? esti ceva prin conducere? ti se pare nimica cum firma asta ca si multe altele isi bat joc de soferi platindui la km. sau nu sti ca plata la km este ilegala?

Atata bataie de joc e la firma asta ca in fiecare zi curtea e plina de soferi care vin la angajare ... Te intrebi de ce ?

Din cauza bataii de joc oare ? Posibil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu nu stiu despre ce vorbiti voi aici, vorbiti ma oamenilor romaneste nu codat ca sa inteleaga toata lumea

numa va tachinati unu pe celelalt dar ziceti clar si raspicat ce e cu firma daca e buna sau nu atat nu alceva ca nu mai stie omul ce sa creada si mai ales ce sa inteleaga de la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu ma intreb de ce dar ma gandesc ca daca e curtea plina de soferi inseamna ca pe cati vin atatia si pleaca...Ne intrebam de ce?? Vino cu niste date concrete...Cate camioane s-au inmatriculat in ultimele 3 luni si cati soferi s-au angajat. Hai sa nu ne mai ascundem dupa degetul infipt in c...! De cand s-a infiintat acest topic am observat(si nu numai eu) ca iti dedici comentariile in favoarea si in apararea acestei firme. Eu nu zic ca e o firma rea, dar nici buna, nu am lucrat si nici nu o sa lucrez la Norbert dar am destule cunostinte care au lucrat si unii inca lucreaza deci in linii mari stiu cam ce se petrece pe acolo. N-am nimic personal cu tine dar sunt foarte curios de ce aperi atat de taios orice replica negativa la adresa lui Norbert. Si da.....ma indoiesc ca ai fi sofer acolo....sau poate ai fost....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
daa iti dai seama...anunt permanent "Angajam soferi" cum era pe la edy mai demult, 10 erau la angajare si 15 isi faceau lichidarile, i curtea plina de soferi la angajare pentru ca o dat edy faliment, dar cum vin asa pleaca.

Pleaca doar cei care nu corespund, "crema" ramane, simpaticule ! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ooo esti diabolic heineken....dar de ce ai atita grija la firma Norbert Dentressangle? esti ceva prin conducere? ti se pare nimica cum firma asta ca si multe altele isi bat joc de soferi platindui la km. sau nu sti ca plata la km este ilegala?

coane razvan1989,

daca s-ar aplica aceleasi formule de calcul ar trebuie sa te incadrezi la categoria Binefacatorul si aparatorul soferilor?

fiecare sofer si fiecare firma are reteta proprie,si garantat nu este publicata intr-o carte de bucate.

tehnic vorbind faptul ca exista un anunt permanent de angajare nu spune nimic clar nici de bine nici de rau despre o firma.

ai vorbit cu vreun sofer de la Norbert? sau de la alte firme care fac angajari non stop?

am rugamintea sa iti completezi profilul pe forum.

coane heineken, doar cu crema nu se face prajitura, tehnic vorbind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua tuturor.stiu ca a mai fost dezbatut subiectul norbert,dar as avea citeva intrebari pentru cei care au bunavointa sa ma ajute.eu sint sofer de tir cu vechime de 6 ani lucrati in italia.am venit in franta si mi caut loc de munca.dupa cite anunturi de soferi erau pe toate siteurile frantuzesti,m am gindit ca va fi usor,dar nu e.daca citeste cineva care e sofer la norbert il rog sa mi spuna cum pot ajunge la ei,eu fiind deja in franta.sau daca sunt pe aici soferi angajati la firme franceze,care angajeaza romani,ii rog sa mi raspunda.va multumesc anticipat.Drumuri bune sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Buna ziua tuturor.stiu ca a mai fost dezbatut subiectul norbert,dar as avea citeva intrebari pentru cei care au bunavointa sa ma ajute.eu sint sofer de tir cu vechime de 6 ani lucrati in italia.am venit in franta si mi caut loc de munca.dupa cite anunturi de soferi erau pe toate siteurile frantuzesti,m am gindit ca va fi usor,dar nu e.daca citeste cineva care e sofer la norbert il rog sa mi spuna cum pot ajunge la ei,eu fiind deja in franta.sau daca sunt pe aici soferi angajati la firme franceze,care angajeaza romani,ii rog sa mi raspunda.va multumesc anticipat.Drumuri bune sa aveti!

Salut

Ca roman ma indoiesc ca ai sa poti lucra la Norbert.Soferii romani lucreaza la Transcondor SA care este la Arad.Au numere de telefon pe remorci in spate.Suna si poate vei avea o surpriza placuta,cine stie.In rest sa auzim de bine.Alte firme franceze

nu stiu sa-ti spun daca angajeaza soferi si in ce conditii.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Hai sa va spun cele mai noi informatii.

In primul rand, NOIRBERT E DIN FRANTA, NU ND.

Norbert face angajari pt. coloana din Arad. Trebuie sa te duci la baza din Arad, sa te inscrii personal (prin telefon nici nu te baga in seama, si au foarte mare dreptate), si faci o proba practica: tras la rampa, mers pe traseau, etc... ) Daca e cazul, te vor anunta sa te duci inapoi si sa participi la cursuri de pregatire (3-4 zile).

Salariu:

Lunar fix: 1.050 RON

Km: 0,95 euro cent / km, adica 95 de Euro / 1000 km.

35 de EU sambata, duminica si zilele de sarbatori cand ai camionstop

50 EU dus, 50 EU intors pt. drumul de acasa + trasnport gratuit de la camion (Dijon, Franta) pana la baza din Arad

Cursele:

4 saptamani in comunitate dupa care o saptamana acasa.

Cerinta pt. care te da afara pe loc daca incalci: camionul sa nu depaseasca niciodata 85 km / h.

Tarile in care trebuie sa faci curse:

Franta, Italia, Anglia, Spania + mai rar: Germania, Benelux.

In RO nu vii niciodata cu camionul.

In concluzie: CEA MAI BUNA FIRMA IN MOMENTUL DE FATA IN EU!!! (Dar e greu sa ajungi la ei, cerinte:  min. 1 an pe international, inscris in cartea de munaca: SOFER TIR INTERN SI INTERNATIONAL) Deci daca ai fost pe afara la niste fime de 2 bani care te-a angajat ca simplu SOFER, nu-ai ce cauta la ei)

Tu lucrezi la aceasta firma?

nu prea cred pentru ca o parte din informatii sunt corecte iar altele nu.

Plata se face in functie de nr.de km. astfel 10.5 euro/100 km si nu 0,95 cum ai spus.

Transportul este asigurat de la Arad pana la camion si inapoi este corect.

Masinile nu au nici o treaba cu 85km/ora pentru ca marea majoritate sunt limitate la 90 km/ora si ai probleme doar daca faci overspeed peste aceasta viteza.La angajare ti se spune ca la 3 astfel de abateri esti liber sa pleci din firma.

Cu ce scrie in cartea de munca se conving singuri cei de la resurse umane care cunosc foarte bine codificarile si alte aspect legate de asta.

Curse se fac in toata Europa,in functie de coloana la care esti alocat.

In Romania ajungi cu camionul daca trebui facut ITP-ul,pentru ca nu mai au curse spre tara din motive lesne de inteles.

Mai veneau silozuri la Slatina dar nu mai se fac cursele respective.

Nu se prea respecta cele 4 saptamani de lucru pentru ca nu toate coloanele au soferi suficienti.Se sta si 6-7 saptamani la lucru.

Masinile sunt majoritatea noi sau aproape,servisate la timp si in stare buna in functie de aptitudinile soferilor care se perinda prin ele pentru ca de fiecare data cand mergi inapoi la lucru de acasa iei alta masina.

Cam astea ar fi la aceasta firma.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.