Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Norbert Dentressangle


Postări Recomandate

  • Members

Sindicat ... ajutor... :))))

Sa va spun un secret francezi nu mai beneficiaza de somaj de la norbert si face firma ce vrea cu ei si sindicatu nu are ce sa le faca.

Firma este foare ok momentan doar ca flota este majoritara de de Premium ca na patronu e actionar la Reno :))

Pana acum nu sa plans nici un baiat de la norbert ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

SALUT COLEGI vad ca pe forum sunt discutii fara nici un sens al activitatii ce o desfasuram noi ca soferi . Ar trebui sa fie pe forum discutii care sa ne ajute intre noi soferii romani ca de exemplu eu vreau sa ajung sa lucrez la aceasta firma ca sofer , am lucrat 7 ani numai international dar firma transport persoane ATLASSIB , va rog dar cu seriozitate un coleg sa-mi dea niste informatii precum un nr telefon , cum se poate angaja cineva , se da proba de lucru si in ce consta proba si multe altele si chiar si alte firme care angajeaza soferi . Sa ne auzim cu bine . Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pai daca citeai vedeai asta doar cu pagini in urma...

Norbert Dentressangle - Arad / Transcondor angajeaza soferi pentru comunitate. Cerinte:

- experienta minima 1 an pe comunitate sau tur-retur

- acte romanesti (buletin, permis, card, atestat)

- adeverinta/ recomandare

Programari pentru teste/ interviu se fac la numarul de telefon: 0723.544.453, 0357.40.30.45

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salut,

As vrea sa stiu daca sunt soferi cu min. 1 an experienta pe comunitate din zona Arges - Prahova care ar fi interesati sa dea un test de conducere si un interviu ... sa zicem la Pitesti.

telefoanele raman aceleasi 0724288331;0723544453;0732019247

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu prea e convenabil pentru un șofer din zona asta sa vina la Norbert. Pierde 2 zile de concediu doar pe drum dus întors Arad.

Dar probabil ca sunt doritori. Succes!

Pierde 2 zile pe drum daca vine pe jos :)

un drum pitesti-arad n-ar trebui sa fie mai mult de 5/6 ore ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

aceasta firma inca plateste la kilometru , pentru cei care au noroc sa ajunga la o baza buna si fac kilometrii castiga bine , ceilalti castiga experienta. ma intalnesc cu multi soferi de la Norbert in parcare la dover, cei care au ghinionul sa ai tina pe Anglia nu fac km , viata scumpa etc . oricum interesanta firma , au sindicat dar soferii se plang ca sindicatul nu ai ajuta la nimic, faptul ca sunt platiti la km si au putine drepturi in comparative cu soferii polonezi sau francezi , dovedeste acest lucru. Deci cu ajutorul sindicatului firma INJOSESTE soferii , FAINA TREABA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
aceasta firma inca plateste la kilometru , pentru cei care au noroc sa ajunga la o baza buna si fac kilometrii castiga bine , ceilalti castiga experienta. ma intalnesc cu multi soferi de la Norbert in parcare la dover, cei care au ghinionul sa ai tina pe Anglia nu fac km , viata scumpa etc . oricum interesanta firma , au sindicat dar soferii se plang ca sindicatul nu ai ajuta la nimic, faptul ca sunt platiti la km si au putine drepturi in comparative cu soferii polonezi sau francezi , dovedeste acest lucru. Deci cu ajutorul sindicatului firma ÎNJOSEȘTE soferii , FAINA TREABA

Poate te retinem si ai treaba ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De ce vorbiti in necunostinta de cauza ? Aveti prea mult timp liber ?

Daca cineva e nemultumit de locul lui de munca, e badjocorit, injosit etc, e liber sa-si schimbe locul de munca. Doar sunt atatea

mii de firme de transport care platesc la zi, banii la timp, mers la program ... nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

intradevar banii se dau la timp si cat au promis DAR nu esti lasat sa faci mai mult de 10000 km deci cu tot cu banii de sambata si duminica nu iesi mai mult de 1400-1500 de euro pe luna si nu se tin de cuvant in privinta programului de stat pecomunitate adica ti se promite 4-5 saptamani cu una acasa si de fapt stai 7-8 saptamani cu una acasa cel putin la unele baze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Heineken as vrea tare mult sa fac 5 ore de la arad la ploiesti dar crede-ma ca nu se poate. Plus ca motorina sau biletul la tren nu il deconteaza nimeni. Nu mai aveti soferi prin ardeal de veniti la sudisti?

Iar cu plata la kilometru pot sa zic si eu ca am vorbit la dover cu un coleg si mi-a zis ca se plateste la kilometru. Pai cum frate... NORBERT DEANTRESSANGLE PLATESTE LA KILOMETRU? I-au cumparat polonezii sau bulgarii pe francezii de la norbert sau cum? Chiar asa... Sindicatul ce parere are despre treaba asta? Sau e miscarea de glezne facuta in romania si franzezii se fac ca habar n-au?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Heineken as vrea tare mult sa fac 5 ore de la arad la ploiesti dar crede-ma ca nu se poate. Plus ca motorina sau biletul la tren nu il deconteaza nimeni. Nu mai aveti soferi prin ardeal de veniti la sudisti?

Iar cu plata la kilometru pot sa zic si eu ca am vorbit la dover cu un coleg si mi-a zis ca se plateste la kilometru. Pai cum frate... NORBERT DEANTRESSANGLE PLATESTE LA KILOMETRU? I-au cumparat polonezii sau bulgarii pe francezii de la norbert sau cum? Chiar asa... Sindicatul ce parere are despre treaba asta? Sau e miscarea de glezne facuta in romania si franzezii se fac ca habar n-au?

Acum intelegi de ce nu se iau baieti din zona aia ? :)) Voi, acolo, aveti o alta mentalitate, sunteti mult prea inteligenti

pentru ce cautam noi ...

ps. 1 In ceea ce priveste decontarea biletului de tren, sunt sigur ca vei gasi intelegere la viitoarea firma la care te vei angaja sa-ti deconteze biletul de tren.

ps. 2 Iar in ceea ce priveste motorina, sunt sigur ca te descurci ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu imi place ce insinuezi prietenas. Dacă ai apucaturi spre rezervor e problema ta. 

Normal ca suntem mai inteligenti ca voi pentru ca punem toate in calcul nu doar ce ar vrea unii ca sa iasa calculul bine. Poate tu te-oi crede mare scula dar stai pe batatura ta ca nu esti.

Ti-as da cateva firme serioase care iau soferul cu busu de acasa daca se poate sau din drum daca e prea departe. Dar mi-e ca te duci pe la ei si ii înveți cu plata la kilometru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu imi place ce insinuezi prietenas. Dacă ai apucaturi spre rezervor e problema ta. 

Normal ca suntem mai inteligenti ca voi pentru ca punem toate in calcul nu doar ce ar vrea unii ca sa iasa calculul bine. Poate tu te-oi crede mare scula dar stai pe batatura ta ca nu esti.

Ti-as da cateva firme serioase care iau soferul cu busu de acasa daca se poate sau din drum daca e prea departe. Dar mi-e ca te duci pe la ei si ii înveți cu plata la kilometru.

[-x[-x incearca sa raspunzi elegant fară........ :-ss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

salut penru toti care vor sa ajunga la NORBERT se fac angajari dar va spun un singur lucru. eu am lucrat la ei 8 ani de pe timpul cind era inca SC TRANSCONDOR a fost bine dar acum nu mai este bine este o escrocherie si o bataie de joc

ei nu apreciaza munca ta de sofer isi bat joc de soferi ,de toti, sunt niste escroci, eliminateu am lucrat la ei si ii stiu foarte bine.

acum se fac angajari dar numai la cisterne trimit si acolo faci 5000 km in 3 saptamani mai bine stai acasa

mai spun inca ceva pina nu va pleca escroci de la conducere din arad tot asa o sa fie o batae de joc :-q:-q:-q:-q

eu va urez bafta colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

"Norbert Dentressangle" angajeaza soferi pentru diferite agentii, nu doar la cisterne. Pot spune ca sunt si soferi care pleaca din cauza nerespectarii legii, a depasirii vitezei legale, a consumului ridicat de motorina, cum a fost si cazul unui fost angajat pe numele sau Cristian (si care din aceste motive nu era chiar "the best"). Asadar, soferii cu minim un an de experienta pe comunitate, corecti si seriosi sunt invitati sa ne apeleze in continuare.

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.