Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Norbert Dentressangle


Postări Recomandate

  • Members
hmmm.... am sunat eu acum 1 an aproape.... si un nenea de la celalalt capat de fir m-a intrebat....... cati ani ai pe SHA? ......pai ce am sunat la hiopodrom?? apoi m-a luat cu de unde esti BA...... din momentul acela vreau sa spun ca foarte 'prost' l-am auzit pe acel om.... de 3-4 ori i-am spus ca il aud si il vad prost si el a tot continuat cu de unde esti BHA.... de pacra as fi fost cu el de la .... Baile Herculane sau io mai stiu ce fel de bai.......in fine.. am renuntat la "Hipodromul" Norbert si mi-am vazut de treaba mea.... ;)

:)))))

e posibil chiar sa fi sunat la hipodrom ... sau pe la vreun cabinet medical veterniar ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua eu vreau sa lucrez la firma dumneavoastra deoarece am auzit ca sunteti seriosi si nu va bateti joc de soferi dar nu stiu nici nu se raspunde la tel. pentru a ma informa despre locatia dumneavoastra ... Despre mine va pot spune pe scurt ca detin permis cat. BE-CE atestat marfuri card tahograf experienta tir 2 ani intern 3 saptamani extern alte info. ma puteti suna la tel 0742565368 ca la numerele de tel ale dumneavoastra nu raspunde nimeni va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Buna ziua eu vreau sa lucrez la firma dumneavoastra deoarece am auzit ca sunteti seriosi si nu va bateti joc de soferi dar nu stiu nici nu se raspunde la tel. pentru a ma informa despre locatia dumneavoastra ... Despre mine va pot spune pe scurt ca detin permis cat. BE-CE atestat marfuri card tahograf experienta tir 2 ani intern 3 saptamani extern alte info. ma puteti suna la tel 0742565368 ca la numerele de tel ale dumneavoastra nu raspunde nimeni va multumesc

Minim un an experienta EXTERN !

ps. nu exista niciun apel de la nr mentionat de tine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Norbert Dentressangle - Arad / Transcondor angajeaza soferi pentru comunitate. Cerinte:

- experienta minima 1 an pe comunitate sau tur-retur

- acte romanesti (buletin, permis, card, atestat)

- adeverinta/ recomandare

Programari pentru teste/ interviu se fac la numarul de telefon: 0723.544.453, 0357.40.30.45

- salve colegii eu zic ca ar trebui sa cunoasteti bine anglia ... daca vreti la norbert.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Subiectul ''Angajari Norbert Dentressangle'' a fost reunit cu ''Norbert Dentressangle''..este vorba despre aceiasi firma.

Pentru colegi noi pe forum...folositi functia ''cautare '' cu incredere inainte de a mai deschide un alt subiect,nu ne putem intinde pe 10 subiecte tratind aceiasi tema.....multumiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna dimi!!! sunt nou venit si ma amuz de discutiile in legatura cu subiectul Norbert Dentressangle.Sunt sofer de aprox 14 ani si am lucrat in mai multe firme de transport.Cine nu a lucrat in aceasta Companie ar fi bine sa nu comenteze prea multe la adresa lor,deoarece ,din punctul meu de vedere este cea mai serioasa Companie care exista in Romania in raport munca-bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

scuze pt lipsa de argumente:din pacate, pentru mine,nu mai lucrez in aceasta firma si nici nu mai pot sa ma intorc,pentru ca nu primesc inapoi soferi care au mai lucrat la ei,dar sunt prea putini soferi care recunosc ca au pierdut o firma buna.ei te transporta la lucru,ei te aduc acasa,iti dau 100 euro diurna de mancare pe tur -retur cu microbuzul,10,5 euro/100km,sambata-duminica 70euro,ziua de stationare 35 euro,tot ce exista parcare cu plata este decontata inclusiv voucher de mancare,WI-FI in toate bazele,dus,bucatarie,toalete,in concluzie conditii foarte bune pentru un sofer plecat pe Comunitate.Daca iti vezi de treaba si nu faci probleme sau sunt probleme minore,nu iti ia nimeni din bani.Inconveniente sunt peste tot,nicaieri nu este *Raiul pe Pamant* in plus este adevarat,mai sunt salariati in Arad care nu prea au ce cauta acolo,sau in alta firma(sunt cam tupeisti si isi cam depasesc uneori atributiunile)dar asta este viata,mergem inainte.....sau inapoi.Sa nu uitam ca ceea ce se intampla in aceasta meserie ne mai facem si noi cu mana noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii,

nu mai confundati firmele,companiile sau ce denumiri mai vreti

Transcondor Arad este una si Norbert Dentressangle este alta.

Toti cei care lucreaza la firma din Arad,contracte in Romania etc,sunt angajatii firmei Transcondor SA si sunt inchiriati firmei Norbert Dentressangle!!!!!!!!!!!!!!

Daca gresesc va rog sa argumentati concret raspunsurile. :)

Cat despre sindicat......

da exista,in acest moment Liderul de sindicat(de fapt ambii,pentru ca sunt doua sindicate in cadrul acestei companii :) ) lucreaza ca sofer din diverse motive.

Drumuri bune tuturor

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@ heineken

soferii Transcondor SA lucreaza pentru actionarul majoritar al acestei societati care este Norbert Dentressangle,corect? sub incidenta unui contract de prestari servicii,inchiriere sau ce alta varianta legala mai exista;am scris inchiriat pentru ca asa mi-a venit mai pe moment.

Problema soferilor din aceasta firma este ca nu sunt platiti,tratati,respectati etc ca si colegii lor francezi,englezi,spanioli etc,dar lucrurile acestea tu le stii foarte bine.

De ce nu ne spui tu tot ce nu stim ca sa fim informati corect,sa nu ne dam cu presupusul si sa ne luam dupa "vorbe de parcare" ?

De fiecare data la postarile la care raspunzi nu ne spui nimic concret,de ce sa ne ascundem dupa deget?

De aici multi pot afla informatii utile si i-ar scuti de drumuri si bani pierduti.

Intr-un post anterior am rugat pe cei care ma corecteaza sa argumenteze concret asta. :)

Deci ne spui tu sau ne lasi sa bajbaim in continuare ?

Multumesc

Radu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Ca tot ai dat exemplu spaniolii , in afara hainelor si sigla firmei pe spate nu ai nimic altceva in comun cu marca norbert . Chiar as vrea sa vad un muncitor roman al norbert-ului ajutat de sindicatul francez . In putinul timp muncit sub sigla norbert , filiala directa , nu am văzut nimic deosebit ca echipa / spirit muncitoresc ,desi poate fiind vorba de o logistica dedica brigestone / firestone poate sunt mai marginalizati , dar pana la a avea parte de mirajul sindical sau corporativ e cale lunga .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.