Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

incepator din ARAD


Postări Recomandate

  • Members

Va salut pe toti soferii. Sunt un incepator pe camion din Arad care caut sa dobandesc experienta pe Camion! Daca careva dintre voi pe aici ar putea sa ma ajute cu niste sfaturi utile cu privire la firme de pe aici din arad care angajeaza SOFERI si nu Sclavi v-as fi recunoscator. Am toate actele necesare, de la permis pana la atestate si card. Astept niste indrumari, sfaturi sau chiar o vorba buna din partea voastra! Va multumesc anticipat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut,si eu sunt tot din Arad,momentan nu sunt sofer de tir,eu zic sa incerci la firma Norbert,care dupa spusele colegilor de aici de pe forum,amicilor mei care sunt soferi si nu numai,este una dintre cele mai bune firme din zona de vest la ora actuala si aici ma refer la plata...cauta pe google numar de telefon,email ceva si contacteaza-i,poate ai noroc.Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

doar ai inteles sau sti sigur?daca doar ai inteles,eu zic sa pui mana pe telefon si sa suni,daca nu,incearca la Hartl Timisoara:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu din Arad...stiu sigur ca nu angajeaza la Norbert fara experienta!!!! La Timisoara au program nasol...3 saptamani pe comunitate + 1 acasa !!!! Nu-i combinatie buna...Adevaru ii ca daca nu ai "recomandare"....esti un "oarecare" in fata lor si primesti o usa de birou in nas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

acuma si tu esti sod,hai scuza-ma dar tu vrei si un loc de munca la care sa nu stai mult plecat si probabil si pe multi bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
salut,si eu sunt tot din Arad,momentan nu sunt sofer de tir,eu zic sa incerci la firma Norbert,care dupa spusele colegilor de aici de pe forum,amicilor mei care sunt soferi si nu numai,este una dintre cele mai bune firme din zona de vest la ora actuala si aici ma refer la plata...cauta pe google numar de telefon,email ceva si contacteaza-i,poate ai noroc.Drumuri bune!

Norbert este o firma foarte mare si destul de serioasa . Multi considera aceasta firma ca pe o armata . Fi pe pace ca la Norbert nu intra oricine si oricand , iar cei ce intra , daca nu se adapteaza , pleaca imediat . Nu mai vorbi ce nu stii. La firme de genul asta nu prea se angajeaza incepatori si nici pe noroc nu te poti baza .

Nu va faceti iluzii in ceace priveste aceasta firma . Aici trebuie sa aveti un CV super si demonstrabil , iar cei ce pot avea un CV serios de luat in seama , trebuie sa aiba si alte calitati pentru a se putea mentine in cadrul ND .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegu din Arad...stiu sigur ca nu angajeaza la Norbert fara experienta!!!! La Timisoara au program nasol...3 saptamani pe comunitate + 1 acasa !!!! Nu-i combinatie buna...Adevaru ii ca daca nu ai "recomandare"....esti un "oarecare" in fata lor si primesti o usa de birou in nas.

Daca vrei sa faci experienta si mai ales in meseria asta .....nu zice ca e nasol 3saptamani pe comunitate si 1 acasa ! Eu cred altceva ....tu ori nu te bazezi pe tine , ori nu cauti munca . Asa inteleg din ce scrii. Oare asa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu e asa cum zici domnule! Caut de lucru...de 7 luni de zile stau cu permisul si atestate si restul...mama lor de acte si de bani

!!! Am incercat la firme pe aici prin Arad...nimica....liniste, nu suna telefonu! Acuma pe 3 euro/100km la Filip, io nu ma duc ca daca stai sa o gandesti...nici mancarea nu o scot sau creditul pe tel care le consum...strictul necesar.....ce sa mai zic?! sunt tareee dezamagit si dezgustat de ce se intampla in tara asta. Colegu OLDTRUCKER, daca ai vreo sugestie sau un sfat...simte-te liber sa mi-l impartasesti si mie. Orice "deget" de ajutor e binevenit si nu raman "dator" nimanui. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Soprano,sunt din arad si incepator. N am mai lucrat pe tir pana acum,ci doar pe taxi 7 ani.

eu vreau sa merg maine sau oricum saptamana asta cu masina pana la timisoara la Hartl sa vedem daca ia incepatori.

Intr-adevar fata de filip care da 3 euro/100 km , ar fi mai rentabil la ei. Insa daca si ei te tin pe parcare trei saptamani sau mai mult cum te tine filip, e mai greu pt noi care suntem din arad.

Oricum daca vreti sa mergeti saptamana asta la timisoara la hartl , puteti veni cu mine cu masina, vin eu si va iau de acasa daca stati in arad. Am nr tel 0741 77 54 37.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cand zic pe parcare, ma refer la faptul ca la filip primele 3 satpamani cel putin, se merge zilnic la munca 10 ore cel putin/zi. Si munca asta are loc in parcarea tirurilor de la filip, intre arad si sofronea. Pana acolo va trebui sa merg cu masina personala.

Iar apoi cum ati zis, cand ne trimite in doi la inceput, e doar 3 euro / 100. Am un var care merge in echipaj la o alta firma, si ia 5 euro /100.

Stie cineva, la hartl din timisoara , pe soferii fara experienta ne tine cateva saptamani pe parcarea lor de tiruri din timisoara, si abia apoi ne trimite in cursa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

sant incepator ieri am luat c+e si atestate si vreau sa ma angajez,,,,,,nu merg la y trans/comentariu eliminat partial

OARE am prea multe pretentii?

Eu inteleg ce vrei sa spui Virgil,dar te rog sa nu postezi un comentariu daca prin el inciti colegii la dispute care pot genera multe controverse si se pot transforma in banari,ai posibilitatea de a nu comenta si de a trece peste subiect/Multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

la norrbert fara 2 ani de experienta de saua nu te ia.. am sunat la ei si pe un ton sec si prostesc am fost intrebat... De unde esti BA......imi pare tare rau dar nu v-a aud bine tare prost v-a aud......BA NU AUZI de unde esti......domnule draga nu v-a inteleg bine... v-a aud PROST....tare PROST v-a au domnule......de unde sunteti ......aaaaa acum v-a aud mai bine..... de la deva sunt.....CE experienta aaveti......am ceva experienta sa spun asa...... 2 ANI pe SAUA aveti ... sincer sa fiu nu am atat.....ATunci nu mai are rost discutia.... La Revedere...... asta a fost discutia mea cu un anumit domn care ... pretinde ca are ceva scoala.....nici macar nu s-a prezentat ... in fine.... poate are alt cineva noroc sa il auda mai bine pe acest domn pe care eu unul l-am auzit TARE PROST :P 0724288311 dar un sfat ... insistati ca nu o sa raspunda din prima ... multa bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.