Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

solicit angajare ca sofer in Bucuresti


GeR

Postări Recomandate

  • Members

am 27 de ani permis categ B C E din anul 2005! din 2007 lucrez ca sofer la pompieri in ture de 24 cu 72 (72 ore libere mai exact 3 zile ) si am timp liber ! detin toate atestatele (marfuri generale , ADR si agabaritice) si card tahograf! as dorii sa ma angajez ca sofer in cele 3 zile libere ! va multumesc ! 0746707344

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule imi permit sa-ti dau un sfat....renunta la idee. Legal nu ai cum sa te angajezi in alta parte, iar daca vei lucra la negru....Doamne fereste de vreo patanie in trafic sau sa ai vreo alarma si nu poti ajunge, ca tu esti in alta parte la descarcat. Te dau aia de la pompieri afara in secunda 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegule imi permit sa-ti dau un sfat....renunta la idee. Legal nu ai cum sa te angajezi in alta parte, iar daca vei lucra la negru....Doamne fereste de vreo patanie in trafic sau sa ai vreo alarma si nu poti ajunge, ca tu esti in alta parte la descarcat. Te dau aia de la pompieri afara in secunda 2

Cine ai interzice ? Daca poate de ce nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegule imi permit sa-ti dau un sfat....renunta la idee. Legal nu ai cum sa te angajezi in alta parte, iar daca vei lucra la negru....Doamne fereste de vreo patanie in trafic sau sa ai vreo alarma si nu poti ajunge, ca tu esti in alta parte la descarcat. Te dau aia de la pompieri afara in secunda 2

Cine ai interzice ? Daca poate de ce nu ?

Eu am lucrat in sistemul militar destul timp si stiu ce vb. dar poate el este angajat civil la ,,pompieri civili'', la vreo societate.... dar ma indoiesc. Din partea mea poate sa lucreze in mai multe parti, nu am nimic impotriva. Nu ai voie ca militar activ sa ai al 2-lea job. La acest caz am facut referire. Si nu cred ca promovezi munca la negru, prin indemnul asta... ,,daca poate, de ce nu?''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nici nu gandesc la ilegalitati . Legea iti permite sa ai mai multe job-uri parti time , cu contract inregistrat la ANOFM. Acum e posibil ca tu sa ai dreptate in ceace priveste statutul lui , ca militar . Din punctul asta de vedere nu ma pronunt .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va multumesc pentru sfaturi ! da sunt pompier militar mai exact la isu bucuresti ! conform codului muncii am dreptul la un al doilea job dar part time! totul legal ! cu plecatul la descarcat nu este problema pt ca avem dreptul la parasiri de garnizoana ! salariul este destul de mic pentru viata in bucuresti si o familie din 3 membrii(eu sotia si copilul ) si de aceea vreau sa mai fac ceva in timpul liber ! soferie stiu si asta imi place ! inca odata va multumesc pentru sfaturi si drumuri bune colegii!

ps : pt colegul robertini : daca stii o firma care este serioasa sau daca ai nevoie de un coleg(ca intre militari ) ! drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Viata e grea,lasati omul sa-si caute si alt job.Mie mi-e scarba d eromania.Sincer oameni buni nu mai vreau sa traiesc in asa jeg de tara unde locul de munca este ca la loterie si un lux.Respect pentru oamenii care se chinuie sa puna ceva pe masa.Si eu sunt somer,si eu am familie si un copilas mic si ma chinui de-mi sar ochii din cap,sa intretin familia.Va doresc numai de bine la toti si nu avem ce sa facem.Mergem inainte cu DUMNEZEU.DOAR DOMNUL ne-a mai ramas.Respect!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Eu am lucrat in sistemul militar destul timp si stiu ce vb. dar poate el este angajat civil la ,,pompieri civili'', la vreo societate.... dar ma indoiesc. Din partea mea poate sa lucreze in mai multe parti, nu am nimic impotriva. Nu ai voie ca militar activ sa ai al 2-lea job. La acest caz am facut referire. Si nu cred ca promovezi munca la negru, prin indemnul asta... ,,daca poate, de ce nu?''

Poate sa lucreze linistit in timpul liber, cu conditia sa informeze in scris comanda unitatii si cel care il angajeaza sa dea o declaratie notariala prin care este de acord sa suporte cheltuielile cauzate de eventuale accidente sau imbolnaviri pe timpul celui de al doilea job.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.