Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ceea mai buna firma de transport


Care ziceti ca e cea mai bune firma de transport  

276 membri au votat

  1. 1. Care ziceti ca e cea mai bune firma de transport

    • RO-a TIR-Medias
      2
    • COM DIVERS AUTO-Pitesti
      9
    • EVW Holding-Cluj Napoca
      12
    • DIANTHUS-Pitesti
      12
    • TRANS CONDOR
      10
    • KING OF THE MOROCCANS
      7
    • HAGERO
      7
    • PA&CO INTERNATIONAL
      11
    • TRANS CONTY (FRIGO CONTY)-Oradea
      0
    • ROYAL SPEED-Oradea
      3
    • CECCONI-Oradea
      0
    • DUMAGAS-Braniste
      10
    • EDY-Deva
      18
    • FRIGOEXPRES-Oradea
      30
    • WABERER'S-Miercurea Ciuc
      18
    • LAZAR COMPANY-Pitesti
      11
    • INSERT AUTO SERVICE-Pitesti
      1
    • DUNCA EXPEDITII-Timisoara
      13
    • VECTRA INTERNATIONAL-Brasov
      31
    • NORBERT DENTRESSANGLE-Arad
      80
    • OPREAN-Sebes
      11
    • MONADE COM-Garleni
      18
    • CARTRANS PREDA-Ploiesti
      12
    • CENTRUM-Oradea
      23
    • GALASSINI-Oradea
      3


Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

parerea mea e ca nu numarul de camioane,numarul de angajati,sau cifra de afaceri fac o firma BUNA PENTRU ANGAJATI ci confortul care il ofera angajatilor (soferilor ) Prin aceast vreau sa spun ca de exemplu in general toate firmele cer rapoarte de cursa (foi de parcurs) rapoarte de alimentari  si tot felul de hirtii care normal consider ca nu isi au rostul si tot timpul provoaca un anume stress soferilor dar EU am intilnit si firme la care un simplu raport on linie era de  ajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

  TRANS CONDOR + (și ) NORBERT DENTRESSANGLE =sunt  una si aceeasi firma .!!!!!!!!!!!!

TC lucreaza pentru ND din Franta- (....poate colaborare....,poate este cumparata...etc)=tragatori

        -soferii romani sunt angajti la TC in Romania (de aici si DIFERENTA intre TC si ND )adica :RESPECT ,PROFESIONALISM ,CORECTITUDINE.....

            deci :in Franta(daca esti corect ) toata lumea te respecta ,te saluta ,vorbeste civilizat....in Romania ,,nu cultura ,nu caracter,,

multi/multe sunt invidiosi la decont ca iei atatia bani DAR sa stea macar un wek.inchis in cabina nu acasa etc.sa vada cum este.... 

Datorita faptului caci sunt francezii in spate ;soferii romani sunt platiti altfel....

800 lei salar +10.E %+70.E/Wek.+50.E/sens transport cu microbusul +stationari...-100E.garantie!!!!!!nu fac reclama,nu vorbesc din auzite !!!!!

euro sunt in cont inainte de plecarea din tara(700/900.E )restul cand te intorci si faci decontul;acesti EURO reprezinta(extras de cont) D.I.U.R.N.Ă.dar tot timpul au nevoie de soferi.....(oameni de tot felul se gasesc in ambele tabere) STIMA pt.dl. SEBA si dl.PAUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • Members

pentru cei interesati de edy nu ii sclavie

am fost la ei vb din propria exp

nu se plateste motorina cum zic unii

Nu se plateste motorina dar nici nu stii pt ce muncesti.....colegule tu ai luat vreun fluturas de salar sa stii pt ce ai primit banii in luna respectiva la edy??? Daca nu jtii pt ce ai muncit si pe cat de unde jtii ca nu platesti motorina??? Edy e ok pt incepatori, si eu am inceput la ei ..adik e mai ok decat Dumagas, Aquila sau alte "companii" dinastea cu mii de camioane si tot atatea mii de soferi care vin si pleaca zi de zi... Bafta drumuri bune doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Vectra de la Brasov ?i Norbert D. de la Arad. Este firma aia Monade ce are niste scania si daf-uri super aranjate asta se zice ca plateste soferi bine

Doar ce am vorbit zilele trecute cu unul dintre soferii lor si mi-a spus ca are de luat bani din octombrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Colegu Cornel nam lucrat pentru aquila dar am vorbit cu colegi ce lucrau pentru aceasta firma si sunt colegi care au refuzat sa m-ai plece in cursa ca nu iau platit km .La ikea Dortmund in germania sa intamplat eu atunci lucram pentru Trans euro expres un coleg a refuzat sa m-ai plece in cursa a stat o saptamana pana ia venit schimbu si a plecat pe bani lui acasa di germania de la ikea Dortmund nu sunt povesti de parcare si povestesc ce sa intamplat scuze de ortografie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.