Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Am 45 de ani.....mai am vreo sansa de angajare?


Postări Recomandate

  • Members

Anul trecut am inceput scoala pt profesionisti pentru ca o ruda de a mea imi garantase ca ma angajeaza la o mare firma din TM...inainte de a-mi lua atestatul si cardul , dupa ce scoala am facut-o cu mari eforturi financiare, dintr-un salariu de trei cifre in lei, m-a anuntat ca trebuie sa-mi caut singur ca ma primeste orice firma daca trec proba practica.....bineinteles, am inceput cu telefoane la toate firmele pe care le-am gasit....am depus CV-uri peste CV-uri, nici o firma nu mi-a dat vreo sansa, cu exceptia uneia care m-ar fi luat, dar trebuia sa am domiciliul in jurul Clujului, nu mai departe de 8o km...Locuiesc momentan in Tulcea, sunt de fapt din Prahova....Poate ca scolile de soferi ar trebui desfiintate in jumatatea estica a tarii...

Nu cer mila, nu vreau sa impresionez, dar poate ma ajutati cu vreo informatie despre vreun posibil loc de munca oriunde in Romania.Indiferent daca e doar pe intern.Sunt constient ca nu-mi pune nimeni cheile in mana doar cu permisul fara experienta..Si nici nu o sa incep sa intreb cate cifre are salariul si daca e in euro...Va multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sorin daca ai locuinta in Tulcea ai putea sa incerci la "Vega 93" firma este din Galati, executa drumuri, strazi, asfaltari, poduri, viaducte, terasamente, claditi, hale etc. Au masini bune si foarte bune Iveco, Mercedes Actros, Axor, lungi si 8x4, betoniere, nu stiu ce contracte au si cat de bine le merge in prezent, pentru inceput ai putea sa incerci la ei. Au avut contracte pe Iasi vreo 4 ani si baietii care au lucrat la ei (cei din Iasi) erau multumiti, nu se depasea 40t din cate stiu. Acum mai au de lucru vreo 2 luni pe Iasi si se retrag la Galati. Suna si intreaba. Bafta! ;)

Ca incepator poti sa incerci si la Waberer's pe extern.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.