Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Angajativa ca sa fitii angajati


SSP

Postări Recomandate

  • Members

daca ar fi soferi uniti s-ar putea face multe, dar fiecare cu mandria lui.

deci parerea mea: nu va mai obositi sa comentati, demonstrati ca sunteti oameni(barbati nu fatalai). fapte nu vorbe.

scz de expresie dar disper cand vad lumea ca vorbeste si cand ii de facut ceva toti au alte treburi si se dau in laturi.

nu am nimic cu nimeni sa nu credeti ca fac aluzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu cred ca trebuie gasit un jurist care sa se ocupe de hartiile necesare inregistrarii unui sindicat. Membrii or sa se adune imediat. Treaba asta cu petitia online n-a tinut nici la taxa auto, nici la altele, la care am pus umarul.

Sau poate ca ma insel eu... :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am semnat binenteles...dealtfel laudabil initiativa initiatorului.DOAR 279 de persoane au semnat aceasta petitie care din punctul meu de vedere nu va avea nici o izbanda.Presupun ca exista doar 279 de nemultumiti in ceea ce priveste salarizarea si conditiile de munca in aceasta meserie.Restul de pana la sute de mii de soferi par sa le convina.Binenteles ca poate inca nu au auzit de acest demers sau nu au acces la internet .....hmmmm.....Blocati activitatea,opritiva pe dn si pe autostrazi in capete vreo cateva sute de mii si veti vedea cum in nici 24 de ore macar vom sta la masa cu guvernul.Aceasta petitie ,ca oricare alta din orice domeniu,nu va duce la nici un rezultat......poate in ultima instanta un Like pe Facebook...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Statul/guvernul este ca o centurista va fi intodeauna cu ala care cotizeaza mai mult,in cazul de fata sunt societatile care platesc per cap de angajat...asta nu o sa se schimbe nici daca emigram toti soferii din tara pt ca sunt destui indieni,filipinezi etc care ar veni pe jos pana in Ro pt un salariu de 800-1000e,si apoi ar inventa ei niste alte legi(taxe) sa traga foloase si de pe urma indienilor,pilipinezilor etc. Deci eu cred ca nu sunt sanse de izbanda nici daca ne strangem 20mii. Sper sa ma insel ;) . Sanatate :ymcowboy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cornel Mirea

16:01 (acum 42 minute)

către danvisa69

plata la KM???

e ilegal

nu merci

Dan Visa

16:06 (acum 37 minute)

către mine

ce este ilegal?cine te plateste in ziua de azi cu salar fix?am impresia ca ai lucrat ca si miner pana acum daca asa cunosti tu aceste treburi.

Cam a decurs prima parte a discutiei pe mail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am semnat si eu cu toate ca nu cred ca se va rezolva ceva,atata vreme cat suntem cocosi doar prin parcari la un sprit si in fata patrnilor suntem in stare sa le pupam mana ca ne da o" paine".Ce spuneti de colegii care nici macar salariul minim nu il au din cauza ca nu au contract de munca inregistrat la ITM si accepta sa lucre asa cu buna stiinta doar pa diurna.Si sunt foarte multi in aceasta situatie.DECI 0% sanse de izbanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa luam exemplu de la francezi,cind fac greva opresc toate camioanele,pentru ca ei sunt uniti,nu pot sa zic la fel despre soferii de la noi,dovada injuraturile pe statie,pina nu o sa fim uniti nu cred ca rezolvam ceva,petitia bine-nteles ca am semnat-o si eu,durmuri bune si sa speram ca se destepta romanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.