Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATESTAT ADR TIP CARD??


maryan25

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

si eu am dat examen pentru ADR in 09.02.2013,avand contractul aproape semnat pentru a pleca pe comunitate.Avand in vedere ca nici pana in ziua de azi nu mi s-a eliberat acest atestat ADR am pierdut si locul de munca care il aveam pe tara,am pierdut si locul de munca din olanda.La sediul ARR din GALATI mi s-a spus un singur lucru:daca am atestatul vechi,mi se pune o stampila de prelungire.Daca nu am deloc mi se elibereaza o adeverinta valabila 60 de zile dar numai pe tara pana cand se elibereaza cele tip card.Am comunicat patronului in olanda ceea ce mi s-a spus de la ARR si mi-a zis ca fara ADR card sa nu-l mai deranjez pentru ca adeverinta nu este valabila. :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am depus azi actele (chitanta 64 lei, 1 poza 2x3, copie CE si permis, cerere tip de la ei). Mi-au spus ca nu s-a eliberat niciun card nicaieri in RO si ca nu stie cand o sa prelucrezele actele deoarece nu au soft pentru ADR, nu au instructiuni, nimic...

Nu stiu ce sa mai inteleg. Erau colegi care ziceau mai sus ca ARR a inceput sa emita carduri... :-s

Mentionez ca sunt la primul atestat ADR, deci nu stiu care e situatia cu prelungirea celor vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt in aceeasi situatie,fara card ADR nu am ce cauta la lucru in Germania.Angajatorul nu poate intelege situatia ca am ADR dar nu am card si asa pierd locul de munca si nimanui nu-i pasa de asta!M-au costat o gramada de bani deplasari la interviuri,rezidenta,ETC,si acum cand am permisul de munca in sfarsit nu pot sa incep lucru din cauza ca nu am cardul ADR!Repet "ticalosi de guvernanti"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mie cei de la scoala mi-au spus sa merg dupa Paste sa las actele la ei ca se duc sa mi le depuna la A.R.R., dar nu stie cand o sa-mi vina.Am fost la A.R.R. sa-mi scot Agabariticu' si domnu' de acolo nu a vrut sa mi-l dea ,a spus ca nu am nevoie de el ,ca nu o sa-l folosesc niciodata si sa vin altadata iar de ADR ca nu stie nimic,si sa nu-l mai stresez citez" e mai bine sa zambesc si sa te cuvint sterspe la spate?sau sa-ti tip si sa te ajut?" ...

Ai grija la ce scrii si cum scrii,citeste regulamentul pentru ca sunt sigur ca nu ai facut acest lucru pina acum,chiar in cazul unor citate tu personal scrii ,deci penalizarea tot tu personal o vei lua.Bafta la citit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi!

Dupa ce ne-au mintit luni intregi pe banii nostri cei de la ARR Bucuresti,azi am gasit in google ca nu au facut inca nici macar o licitatie pentru cardurile ADR.In 26 aprilie au publicat licitatia in SEAP.Deci avem de asteptat inca!!!!!!

http://www.e-achizitii.com/view_anunt.p ... unt=440538

SA LE FIE RUSINE !!!! :-q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dragi colegi,nu intelegeti ca noi stam si comentam aici subiectul acesta(ADR),iar ei nici macar nu se sinchisesc sa dea o data limita in care noi putem sa ne rezolvam aceasta problema cu cardul acesta ADR.Patronul olandez mi-a spus cand am vorbit cu el de PASTE ca ma mai poate astepta maxim doua saptamani.Ce pot sa fac eu in cazul acesta?Sunt profund dezamagit. ::

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Iulian!

Nu poti face altceva, decat sa stai pe acasa si sa astepti sa adune ARR-ul trei oferte(pentru procesarea cardurilor ADR),sa-l aleaga firma care face cel mai ieftin,data limita pana cand aduna ofertele este 10 iunie.

Deci,dupa 10 iunie trec cam 3-4 saptamani pana incep sa iasa primele carduri ADR,asta inseamna ca prin 10 iulie putem astepta la primele serii de carduri ADR.

Pana in iulie stai si tu pe acasa, freci menta,numeri banii pe care ai castigat pana acuma,iubesti sotia,etc...pentru ca asta fac si eu.

Sau suna in fiecare zi si tu la ARR Bucurest tel este 0213121519,ceri interior Reglementari, si tii morala la nesimtitii din birou fiindca ei fac licitatiile,ei incheie contractele pentru procesarea cardurilor,si pe ei il doare in cot de noi. ~x(~x(~x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Dar de ce nu au eliberat model vechi pana se stabileste noul format?adeverinta e valabila doua luni doar in RO,apoi ce se mai intampla?se mai da una?pe 2 iunie fac 3 luni de la examen...

pentru ca nu ii intereseaza.li se rupe lor ca noi am ramas fara serviciu.si eu i-am stresat pe cei de la timisoara,si in sfarsit miercuri(8 mai) au spus ca cei de la bucuresti au cerut cererile noastre.asadar colegii.... cautati-va altceva de lucru.nu stiu cand o sa ne ajunga atestatele.ganditi-va cat o sa aiba de lucru?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
trebuie sa existe un termen limita la care sa se elibereze atestatele, eu zic sa-i dam in judecata si sa le cerem despagubiri, din pacate nu au nici limita bunului simt!

incearca sa suni la arr,sa vezi ce iti raspund?!nu exista termen limita,pentru ca nu exista licitatie incheiata,deci .... nu este tipografie.iar cu datul in judecata,nu are rost sa deschizi subiectul.e pierdere de timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am sunat ieri la agentia ARR Cluj si nimeni nu stia nimic, toti dadeau din coate, insa astazi am sunat la Bucuresti si au spus ca toate cererile de la Cluj au fost date in lucru si sa sun vineri la agentia din Cluj sa intreb daca a sosit posta cu atestatele,sper sa nu fie din nou o alta minciuna! in rest drumuri bune la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.