Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATESTAT ADR TIP CARD??


maryan25

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Salut colegii tocmai ce am fost si eu la rr in legatura cu atestatul pe card adr si mari-au spus asa ca sau dat drumul la carduri dar doar pentru cei care au sustinut examen ianuarie februarie si martie si au depus binenteles si cererile. Pe aprilie si mai nici macar nu au trimis cererile la bucuresti pentru ca le respinge bucurestiul. Am primit doar o bucata de hartie care e valabila doar pe ro. Acesta e mersul si din pacate unii ca si mine pierdem locuri de munca bune din cauza acestui card adr. Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am atestatu de anu trecut dn mai cisterna si coletele ....asta mai e valabil sau tre sa fac si eu cerere sa-mi schimb asta?? si ma gandesc acum ca e alti banii alta distractie nu? care ma poate ajuta cu informatia asta va rog mult de tot...

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

KLAUSS sincer nu vad de ce trebuie sa-l schimbi, odata ce are un termen de valabilitate 5 ani. S-a inoit sistemul si ca acum se fac tip card e cu totul alt ceva. Hai sa gandim logic, cand au aparut permisele cu cip asta nu i-a obligat pe cei cu permis vechi sa-l schimbe. Daca o sa se ceara la nivel european ca atestatele ADR sa fie doar tip card sau cele cartonate sa nu mai fie recunoscute o sa fim anuntati si o sa se publice in monitorul oficial si prin alte surse de informare, ziare, mass-media. Stai fara grija, nu cred ca o sa fii de curand pus la o cheltuiala neprevazuta cu atestatul ADR. ;) Toate cele bune...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
eu am atestatu de anu trecut dn mai cisterna si coletele ....asta mai e valabil sau tre sa fac si eu cerere sa-mi schimb asta?? si ma gandesc acum ca e alti banii alta distractie nu? care ma poate ajuta cu informatia asta va rog mult de tot...

multumesc

se va recunoaste in UE pe toata durata de valabilitate a acestuia , in cad pe pierdere , furt sau deteriorare vei fi obligat sa ceri in tip card

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nimeni nu ne arata si noua o poza cu noul card ADR ATAT ASTEPTATUL CARD! in rm valcea stie cineva daca au venit?,,,eu sunt in strainatate si am dat examen pentru ADR in 2 martie,si nu am primit nici un raspuns de la persoana carei i,am lasat procura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ai noroc si io am dat exsamen pe acum o luna jumate si nici acum nu a sosit A.D.R sint neste incapabili cardu a iest transport marfa a iesti dar ADR azis sa mai asteptam bine ca ne loat bani asta e tara lui papura voda vaide capul nostru cu escroci din tara nostra unde o sa ajungem nustiu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ieri am fost de mi-am scos cardul ADR. Surpriza e ca pe verso imi scrie "altele decat cisterne" si dedesubt clasele de substante periculoase. Ce vrea sa insemne asta? Nu pot conduce cisterne? Eu am dat examen colete si cisterne... le-am luat pe amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.