Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Evitarea controalelor in trafic


leobango

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Afinitati nu am ...sustin modul de lucru corect, atata tot! De care parte a baricadei sunt? In general, de ambele parti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Da statia CB este un accesoriu indispensabil in mod clar.

Acum depinde la ce mod te gandesti sa folosesti o astfel de statie ...

Un 10W-15W e de bun simt, chiar daca este peste limita legalitatii dar un 15W+ inseamna deja atentat la comunicatii ... Vedeti asa vad eu si lucrul asta ...  tot legal! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Legea telecomunicatiilor si protocoalele internationale catalogheaza tot ce este peste 4w emisie/receptie in frecventa libera ILEGAL. Sigur, detectia se poate face doar in cazul unor reclamatii ... In Romania ministerul telecomunicatiilor are aparatura necesara sa detecteze asa ceva.  Dar nu se intampla decat in cazul unor plangeri. Am si eu o statie de mare putere dar pe care nu o folosesc. Pe masini merg cu aparate in limitele legale in ciuda faptului ca mi-ar prinde bine niste wati in plus intrunul din hobbyurile mele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Este un baiat din Bucuresti sta in berceni cred (nu mai stiu exact), eram langa Berlin si il auzeam cum vorbea din Bucuresti,zicea ca se ocupa cu statiile

A fost propagare si atunci poti sa auzi pe distante de mii de km dar foarte rar poti si sa raspunzi. Eu am reusit sa vb odata din Slovenia de la Mele in Italia la Milano.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

A fost propagare si atunci poti sa auzi pe distante de mii de km dar foarte rar poti si sa raspunzi. Eu am reusit sa vb odata din Slovenia de la Mele in Italia la Milano.

Eu am vorbit odata in Grecia si odata in Italia, in schimb nu reuseam sa vorbesc la cativa km pe langa mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.