Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CATI KM SE POT FACE IN 4,30 MINUTE ?


Postări Recomandate

  • Members

Da bravo Virgil...! :D dar sa ne spui si noua ce racheta de camion ai cundus de atinge viteza de 0-90 km instantaneu. ;))

Buna asta cu 728km in 4h30'. Apropo, tahograf care sa nu mai inscriptioneze diagrama de la 90km/h in sus ati avut...? :)daca le gasesc revin cu imagini ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Da bravo Virgil...! :D dar sa ne spui si noua ce racheta de camion ai cundus de atinge viteza de 0-90 km instantaneu. ;))

Buna asta cu 728km in 4h30'. Apropo, tahograf care sa nu mai inscriptioneze diagrama de la 90km/h in sus ati avut...? :)daca le gasesc revin cu imagini ;)

rovolvo uitate bine la diagrama si ai sa vezi cum a ajuns la 90 kmh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cei care sau uitat mai atent [faceti clic pe imagine si se mareste ] veti observa ca dupa 50 m de la plecare m-am mai oprit o data,,,,pt cei care nu ati fost atenti ,,,nu este un program ,,este jumate dintr-un program si jumate din altu .....nu este nimic trucat si sa condus 4,17 minute exact ,,,,380 km,,,,,concursul este sa punem imagini cu asfel de programe ,,,si eventual sa le comentam ,,,daca avem ce comenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

nu am buton may,,,,,,,si nu am ajuns la 90 km/h instant,,,,,,,,invata cum se citeste o diagrama si o sa constati ca totul e legal,,,,,,,,iar cei care au ,,buton'' nu pot folosi butonu in timpul mersului ca pot distruge acele,,,asta asa pt cultura ta generala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • Members
La 06.06.2013 la 0:30, gennu gennu a spus:

maxim 405km in conditii ideale.media reala poate fi 350.asta fara conectare.

domnu Eugen...405 km in 4,30 h¿?ai trucat vitezometru sau ai alta masura de distanta?¿

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 05/06/2013 la 22:30, gennu gennu a spus:

maxim 405km in conditii ideale.media reala poate fi 350.asta fara conectare.

eu am reusit sa fac fix 400 km in 4,31 h din parcare in parcare si cu coborari de 120 km pe ora si 53 overspeed. tahograful imi permitea sa merg la 93 km ora ,asta pe Franta

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bună seara domnilor. Deci, sunt încă destui colegi care aleargă la km. Forțăm norocul pentru câtiva euro în plus. Iar 2-3 dispeceri capsomani, o să ia ca etalon  aceste" performante ". Și când dă " pozaru' " în ei, se lasă cu văicăreli pe forum, si prin parcare. La celelalte variante, nici nu vreau să mă gândesc. Drumuri bune si fără incidente tuturor colegilor. P.S.- Cu permisiunea dumneavoastră, șoferia nu constă doar în apăsarea cât mai tare a piesei de la extremitatea dreaptă a pedalierului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Uite ca la asta nu m-am gandit niciodata. Ce am reusit sa fac noaptea,  Ungaria de la Nadlac 2 la Rajka in 4h29m, camion 12T MAN TGL cu incarcatura de 5700kg  pe tempomat 89 pe gps 92, fara a respecta limita de 70 pe M0, dat drumu la vale la greu fara a prinde overspeed, rampele de pe M5 le urcam cu minim  75 functie de lungimea rampei, la vale o lasam la 115, overspeed setat la 40 secunde.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members
La 28.08.2016 la 10:02, sashatulcea a spus:

in 4h30 se pot face maxim 300 de km.restul sunt povesti sau subiecte de discutii prin parcare gen,auzi colegule ce imi face BAG daca am dat in program cu 21 de minute .

Asta la Vascautii din deal sau unde? Parerea mea e ca cei mai multi km poti sa ii faci pe franta sau spania, noaptea. 380-385 km/4h30'...si daca nu esti limitat la 85...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

asta e o boala provocata de cei care lucreaza pe o plata ilegala..respectiv la km...nu e interesant citi poti face..acelasi sofer in conditii identice poate scoate diferiti timpi..si km....totusi eu personal nu consider un motiv de lauda de a face cit mai multi km...ideal ar fi fost...''cei mai putini km in 4,30 ore conducere''>:D>:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.