Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

lamuriti ma va rog!


miti

Postări Recomandate

  • Members

Un prieten si a luat de curand un MAN forestier ( cumparat din Cluj si adus la Buzau de alt sofer ) si inainte de a l pune la treaba

mai are nevoie de facut niste curse pentru a mai achizitiona cateva utilaje. Intrebarea mea este urmatoarea : am voie sa conduc acest camion pe drumurile publice, eu avand C,E si de curand si atestat mf, mai este nevoie de altfel de acte din partea lui? ( licente, etc) Este de ajuns sa l conduc doar cu diagrama si atat? Suntem la inceput si nu prea ne a lamurit nimeni. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ai nevoie de licenta si de contract de munca si de legitimatie.si de asigurare ,si de ITP si de vignieta !!!!!!

Masina are asigurare si Itp, cu vigneta se rezolva repede, insa licenta ar fi ceva mai complicat de realizat, restul se face mai usor, multumesc pentru lamurire si va doresc drumuri fara evenimente! :ympeace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.