Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

colegutzu!!!.....

la vitroles se sta si cate doua sapt dar .....care e problemaa??????????? atata timp cand esti platit la zi ?????

nu stiu de ce te bagi in seama daca nu sti ce vb , sau poate lucrezi la ei si nu ai vrea sa mai vina cineva din afara sa-ti ia locul :))

colegi , incercarea moarte nu are asa ca eu zic ca se merita sa se incerce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

salutare tuturor! am rasfoit putin topicul acesta si nu stiu ce sa mai cred despre aceasta firma, mai are cineva noutati? mentionez ca un amic mi a recomandat skiptrans, eu mergand de 6 ani numai pe 7,5t si as vrea sa trec la tonaj mai mare. mai poate cineva sa

mai dea detalii curente? multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

crezi ca la o firma mare ca jost group se schimba salarizarea si politica la firmei de pe o zii pe alta ?

eu am lucrat la ei

nu,i chiar asa cum se scrie aici,banii putini multi cati sant ei,,sant la zii,,si conditiile ce le ai la ei,,putine firme gasesti,

aici ma refer la dus,bucatarie,masini de spalat la battice si rodange,,,acuma ,,nah,,,nu,s asa mlti banii,,dar,,cu toate nu putem fii

iti recomand,,,mai ales ca zici ca nu ai mai fost doar pe 7.5,,,

daca te ia,,,dute,,....

aaaa,,,,uitam,,,ce,i mai important,,,sa nu,ti iei (furtune),,cu tine,,,,sa terminat cu alea,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

dotorita colegului de culoare Albastru sxn iti pot raspunde doar aici Matitzoiu !

kw_daniel,

Mi ai vorbit frumos aici chiar daca ai fost cam.."acid' in unele expresii,oricum nu mi asi permite sa te jignesc sau sa ti vorbesc altfel.Am sa incerc sa fiu cat mai concis si cizelat in a ti explica cum sta treaba(nu ma cunosti cred, pt ca altfel te ai gandi de mai mult de 2 ori inainte sa afirmi cele scrise mai sus de tine,io nu stau la "parole" cu colegii,sunt muuuuult mai "spontan" daca intelegi ce vreau sa zic)..

Deci, nu am relatii atat de mari la Jost,nu am de gand sa raman la ei(toti de acolo stiu asta),iar cand am zis ca pot sa o iau maxim 2 saptamani cu mine, am vrut sa explic ca sunt barbat dar nu pedofil(am fata de varsta colegei care s a maritat luna asta).Sunt barbat si sot si cred ca pot sa ma abtin 2 sapt.Pe cand unii dintre voi astia multi carcotasi dati in fiecare weekend cate 100-150e la puff uri, eu cu banii astia pot sa fac muuuult mai multe si prefer sa mi fac un hand job la dus decat sa procedez ca voi..

Si cand am zis ca sunt la a 4 a soata m am referit mai mult ca sunt satul sa o iau de la capat(numai am nici varsta),iar dupa 40 de ani(cel putin in cazul meu) incepi sa faci o diferenta intre a face sex si dragoste.

Nu are rost sa ,ma mai "scuz" pe aici pt ceea ce fac sau voi face,cine ma cunoaste stie ca am fost un "ordinar" daar am un respect deosebit pt sotia mea care m a schimbat in ceea ce sunt azi.

Si iarasi ca sa ma repet, cine ma stie(de la Kurt,Kaj sau Jost)poate sa confirme ca pt cei mai multi care arunca gaz ca tine, eu i i trag usor dupa trailer si le explic altfel(nu intru in polemici oratorii ci ma exprim "anatomic" :)

Ca sa revin, de aceea am lasat iar mesaj pe forum ca nu stiu cum sa scot basma curata cu colega pt ca nu dau de Diaconu sa vb cu el de angajare.Daca aveam alte ganduri cu colega sunt firme in SV care angajeaza pe salar de mizerie(km) si sa ma "distrez" timp de 1 luna la echipaj cu ea.

Imi cer scuze de la moderatori daca "m a luat valul" respecte pt cico care incearca deseori sa aplaneze discutii mai aprinse/acide, de aceea promit sa nu mai dau satisfactie nimanui pe forum pentru ce fac io,DAR...pt cei care aveti curajul sa mi ziceti in fata fel de fel va astept "cu drag" sa ne cunoastem mai bine(se gasesc parcari mai dosnice toata europa asta)

Aaah..si inca ceva daniele. A facut nenea Jost la Herstal camere si pt romani ca sa nu mai stam in incintele slovacilor, iaar noi am mai cerut si din cate am inteles s a rezolvat cateva paturi in care sa dormim ziua dupa ce terminam cursele,pt ca in cabina este inuman sa dormi dupa ora 10 dim(mori de caldura)

Drumuri line

la astfel de mesaje sincer,,? nu stiu cum sa reactionez,, ??

cu frica unde fac pauzele in parcarile (dosnice,si ascunse de lume) cum zici tu ca exista !

habar n,am !

ii fii vreun zmeu sau vreo marca straina si nu stiu de tine ?

esti sigur ca fac hand job sau umblu prin puf ?

la final de comment tau ti,ai dat un raspuns care trebuia asteptat pana prin 25 august !,,

drumuri line,,,vorba ta !

iar daca esti la 40 de euro la zii,,,nici numai obosesc sa,ti raspund !inseamna ca esti Nou !

colegii tai (apoximativ 250 de soferii)care au salar marit ! 80% din marirea lor de salar de anu trecut mi se datoreza mie !(si celor cativa care am fost la marsseile anu trecut) (adica subsemnatul) !

care are alte argumente pro sau coontra,!,,de abia astept aici unu ca tine sau altii care v,ati vazut de a voastre sa ma coontrazica !

daca vrei detalii sau cine ma coontrazice astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dotorita colegului de culoare Albastru sxn iti pot raspunde doar aici Matitzoiu !

kw_daniel,

Mi ai vorbit frumos aici chiar daca ai fost cam.."acid' in unele expresii,oricum nu mi asi permite sa te jignesc sau sa ti vorbesc altfel.Am sa incerc sa fiu cat mai concis si cizelat in a ti explica cum sta treaba(nu ma cunosti cred, pt ca altfel te ai gandi de mai mult de 2 ori inainte sa afirmi cele scrise mai sus de tine,io nu stau la "parole" cu colegii,sunt muuuuult mai "spontan" daca intelegi ce vreau sa zic)..

Deci, nu am relatii atat de mari la Jost,nu am de gand sa raman la ei(toti de acolo stiu asta),iar cand am zis ca pot sa o iau maxim 2 saptamani cu mine, am vrut sa explic ca sunt barbat dar nu pedofil(am fata de varsta colegei care s a maritat luna asta).Sunt barbat si sot si cred ca pot sa ma abtin 2 sapt.Pe cand unii dintre voi astia multi carcotasi dati in fiecare weekend cate 100-150e la puff uri, eu cu banii astia pot sa fac muuuult mai multe si prefer sa mi fac un hand job la dus decat sa procedez ca voi..

Si cand am zis ca sunt la a 4 a soata m am referit mai mult ca sunt satul sa o iau de la capat(numai am nici varsta),iar dupa 40 de ani(cel putin in cazul meu) incepi sa faci o diferenta intre a face sex si dragoste.

Nu are rost sa ,ma mai "scuz" pe aici pt ceea ce fac sau voi face,cine ma cunoaste stie ca am fost un "ordinar" daar am un respect deosebit pt sotia mea care m a schimbat in ceea ce sunt azi.

Si iarasi ca sa ma repet, cine ma stie(de la Kurt,Kaj sau Jost)poate sa confirme ca pt cei mai multi care arunca gaz ca tine, eu i i trag usor dupa trailer si le explic altfel(nu intru in polemici oratorii ci ma exprim "anatomic" :)

Ca sa revin, de aceea am lasat iar mesaj pe forum ca nu stiu cum sa scot basma curata cu colega pt ca nu dau de Diaconu sa vb cu el de angajare.Daca aveam alte ganduri cu colega sunt firme in SV care angajeaza pe salar de mizerie(km) si sa ma "distrez" timp de 1 luna la echipaj cu ea.

Imi cer scuze de la moderatori daca "m a luat valul" respecte pt cico care incearca deseori sa aplaneze discutii mai aprinse/acide, de aceea promit sa nu mai dau satisfactie nimanui pe forum pentru ce fac io,DAR...pt cei care aveti curajul sa mi ziceti in fata fel de fel va astept "cu drag" sa ne cunoastem mai bine(se gasesc parcari mai dosnice toata europa asta)

Aaah..si inca ceva daniele. A facut nenea Jost la Herstal camere si pt romani ca sa nu mai stam in incintele slovacilor, iaar noi am mai cerut si din cate am inteles s a rezolvat cateva paturi in care sa dormim ziua dupa ce terminam cursele,pt ca in cabina este inuman sa dormi dupa ora 10 dim(mori de caldura)

Drumuri line

la astfel de mesaje sincer,,? nu stiu cum sa reactionez,, ??

cu frica unde fac pauzele in parcarile (dosnice,si ascunse de lume) cum zici tu ca exista !

habar n,am !

ii fii vreun zmeu sau vreo marca straina si nu stiu de tine ?

esti sigur ca fac hand job sau umblu prin puf ?

la final de comment tau ti,ai dat un raspuns care trebuia asteptat pana prin 25 august !,,

drumuri line,,,vorba ta !

iar daca esti la 40 de euro la zii,,,nici numai obosesc sa,ti raspund !inseamna ca esti Nou !

colegii tai (apoximativ 250 de soferii)care au salar marit ! 80% din marirea lor de salar de anu trecut mi se datoreza mie !(si celor cativa care am fost la marsseile anu trecut) (adica subsemnatul) !

care are alte argumente pro sau coontra,!,,de abia astept aici unu ca tine sau altii care v,ati vazut de a voastre sa ma coontrazica !

daca vrei detalii sau cine ma coontrazice astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Members

va salut colegilor...mau angajat si pe mine....dar am citit multe lucruri care nu prea sunt bune..eu pe 21 este plecarea si as vrea sa va intreb cn cunoaste cum sta treaba..care lucra acolo ma refer

cred ca am fost selectat sa lucrez pe bena de cerale....se merge pe nationale cum este..eu inca lucrez si nu as vrea sa dau vrabia din mana pe cea de pe gard intelegetii..va salut drumurii bune sa aveti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
va salut colegilor...mau angajat si pe mine....dar am citit multe lucruri care nu prea sunt bune..eu pe 21 este plecarea si as vrea sa va intreb cn cunoaste cum sta treaba..care lucra acolo ma refer

cred ca am fost selectat sa lucrez pe bena de cerale....se merge pe nationale cum este..eu inca lucrez si nu as vrea sa dau vrabia din mana pe cea de pe gard intelegetii..va salut drumurii bune sa aveti..

Nu.i dreq așa negru. tu fa.ți treaba ca nu.i așa rau.

Nu prea ai trasee pe naționale

Baftă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ms mult colegule...am citit tot ce ai zis tu...stii ceva de baieti care lucra pe bena?

In special Franta o sa faci mult, si ceva italia. Da.Cunosc si ma cunosc dintre ei. Aia mai vechi ma refer .

Baftă

Uitam. eu nu mai lucrez la ei. Nu.i cum se vorbeste.

Mai bine încape peste tot.

De. Ce sânt atunci acolo care au vevhime in firmă peste 5'6 ani? ca.i rau si n.au gasit în alta parte de muncă. nu?

:-j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
va salut colegilor...mau angajat si pe mine....dar am citit multe lucruri care nu prea sunt bune..eu pe 21 este plecarea si as vrea sa va intreb cn cunoaste cum sta treaba..care lucra acolo ma refer

cred ca am fost selectat sa lucrez pe bena de cerale....se merge pe nationale cum este..eu inca lucrez si nu as vrea sa dau vrabia din mana pe cea de pe gard intelegetii..va salut drumurii bune sa aveti..

Salut colegu! Cum ai luat legatura cu cei de la firma? Am auzit ca se dau probe aici in tara inainte de angajare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.