Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

O intrebare pentru cei care lucreaza sau au lucrat la Skiptrans! Se respecta perioadele de plecat acasa, daca soliciti plecarea in concediu se rezolva sau te amana cat se poate? Cum sunt in realitate camioanele (la dotari si la funtionare), se dau echipamente de protectie? SI alte chestii care tin de viata si confortul soferului, nu numai de serviciu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Tudor , aici in tara ce va pus sa faceti ...drive test, teorie ...etc ???

poti sa ne zici si noua ....hai ca e interesant de stiut daca se mai repeta teste si in Belgia..

Nu te pune să scrii poezii în francezâ la battice.

Da.i un test practic! (rampă.Oraș.puțin)

Baftă....(viața bate filmul) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Se fac angajari la firma mai sus mentionata pt.Belgia,se lucreaza pe comunitate,interviurile se tin la Vatra Dornei cu un dir.Diaconu,se da test un chestionar total aiurea si ulterior mai urmeaza un test si in Belgia scris si practic si daca corespunzi dupa cerintele lor mergi sofer 2 intre 1 si 14 zile cu un sofer nominalizat de ei si...ulterior vei afla daca corespunzi!Salarizarea oferira este modesta pt.Belgia.Tel.0730650803,srt.unirii nr.14 Vatra Dornei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Noi am fost 3 colegi la interviu cu experienta dar conditiile lor prezentate ne-au pus serios pe ganduri!Nu prezinta garantia unei societati serioase,dimpotriva te cheama la interviu,daca ai trecut testul scris oricum esti nevoit sa mai faci un drum cu actele (ex.medical si psihacaolofic valabile in original)si evident copii xerox dupa atestate etc. si plecarea este tot din Vatra Dornei cu microbuzele lor,noii angajati conducand prin rotatie pana in Belgia.Nu se acorda anticipat nici un fel de avans din diurna numai dupa o luna lucrata !Testul este o banalitate ,nevoia lor pt.soferi este f.mare dar ei incearca sa mascheze acest aspect,intre timp telefoanele sunau la secretariat si secretara era indemnata de catre dir Diaconu(fost sofer) sale spuna soferilor ca sa schimbat personalul contabil si se mai intarzie cu banii!Pt.soferii cu "simtul fin" si cu experienta va spun ca lucrurile nu sunt clare deloc,dimpotriva toate le faci pe cheltuiala ta,pana considera ei belgienii mai pe sleau soferul titular cu care vei fi dat ca intradevar corespunzi!560 lei net pe tars si 40 E/zi daca nu depasesti consumul impus.Este un loc ideal pt.cei care doresc sa faca expefienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

un coleg din galati sau 2 care vor sa mergem la vatra dorneiam putea inparti cheltuiellele apropo am un prieten care lucra la ei de 3 ani si e ok banii sunt la timp si daca e sa depasesti program firma iti ziice sa mergi e ok ca ei platesc amendadac ae vrun coleg interesat 0757323165 hotaram o data si mergem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Noi am fost 3 colegi la interviu cu experienta dar conditiile lor prezentate ne-au pus serios pe ganduri!Nu prezinta garantia unei societati serioase,dimpotriva te cheama la interviu,daca ai trecut testul scris oricum esti nevoit sa mai faci un drum cu actele (ex.medical si psihacaolofic valabile in original)si evident copii xerox dupa atestate etc. si plecarea este tot din Vatra Dornei cu microbuzele lor,noii angajati conducand prin rotatie pana in Belgia.Nu se acorda anticipat nici un fel de avans din diurna numai dupa o luna lucrata !Testul este o banalitate ,nevoia lor pt.soferi este f.mare dar ei incearca sa mascheze acest aspect,intre timp telefoanele sunau la secretariat si secretara era indemnata de catre dir Diaconu(fost sofer) sale spuna soferilor ca sa schimbat personalul contabil si se mai intarzie cu banii!Pt.soferii cu "simtul fin" si cu experienta va spun ca lucrurile nu sunt clare deloc,dimpotriva toate le faci pe cheltuiala ta,pana considera ei belgienii mai pe sleau soferul titular cu care vei fi dat ca intradevar corespunzi!560 lei net pe tars si 40 E/zi daca nu depasesti consumul impus.Este un loc ideal pt.cei care doresc sa faca expefienta!
Probabil din cauza experienței prea mari si al'simțului fin' :-j. ți.ai dat tu seama de aceste lucruri

Cam multe ți.ai dat seama despre firma asta în scurta ta vizită prin birou de te apuci să arunci cu noroi [-x

Cine te.a informat ca doar șoferii noi conduc până la Battice ? :-j

Cu banii... âla.i singurul gând care nu.l ai la firma aia. și asta ți.o zice un fost angajat

Daca aveai simțul așa 'fin' cum zici vedeai ca mai este un subiect despre Skip Trans (Jost Group)

Sau nu vorbim de aceeasi firmă dupa titlul subiectului :ymdaydream::-j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
un coleg din galati sau 2 care vor sa mergem la vatra dorneiam putea inparti cheltuiellele apropo am un prieten care lucra la ei de 3 ani si e ok banii sunt la timp si daca e sa depasesti program firma iti ziice sa mergi e ok ca ei platesc amendadac ae vrun coleg interesat 0757323165 hotaram o data si mergem

Voi nu realizati ce inseamna sa depasiti programul...Necazul asta asteapta...Nu mai fiti asa disperati..si nu mai acceptati chiar conditii de genul asta.Ei profita ca esti incepator si te pun sa sari programul, dar crede-ma in caz de ceva Doamne fereste esti singurul raspunzator...Ei se spala foarte usor pe maini...

Parerea mea..orice..da nu program..Ca mai tragi la liza..una alta ..poate mai inteleg..da la program nu se umbla..

Eu 3 ani am mers pe 18 tone, si nici eu nu mi gasesc pe tir..pe comunnitate..dar NU le accept conditii d-astea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
un coleg din galati sau 2 care vor sa mergem la vatra dorneiam putea inparti cheltuiellele apropo am un prieten care lucra la ei de 3 ani si e ok banii sunt la timp si daca e sa depasesti program firma iti ziice sa mergi e ok ca ei platesc amendadac ae vrun coleg interesat 0757323165 hotaram o data si mergem

O sa te rog să nu mai vorbesti din auzite !

Ceea ce ai auzit tu a 'fost' sau cam terminat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asa e colegule dar e nu sunt disperat sa plec pe comunitate dar am un coleg prieten bun la ei si nu se spala asa pe maini cum cred altii a platit si amenda de 1700 euro pantru el si credema ca nu ma minte...eu nu disper lucru momentan in galati pe prelata salariu am bunisor si oferte pe comunitate am ca vorbesc bine germana si engleza binisor dar vreau la ei ca am prieteni aclol dar daca nu e nu e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
asa e colegule dar e nu sunt disperat sa plec pe comunitate dar am un coleg prieten bun la ei si nu se spala asa pe maini cum cred altii a platit si amenda de 1700 euro pantru el si credema ca nu ma minte...eu nu disper lucru momentan in galati pe prelata salariu am bunisor si oferte pe comunitate am ca vorbesc bine germana si engleza binisor dar vreau la ei ca am prieteni aclol dar daca nu e nu e

N.am zis ca nu plăteau amenzile.

M.am referit la 'saritu de program ca sa cam terminat sau mai puțin aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.