Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Colegule Haimana nu vreau sa intram in polemici stim foarte bine ce si cum se intampla in skiptrans suntem angajati si nu e cazul sa ne certam pe forum, sunt foarte multe nereguli in aceasta firma unele le sti unele nu. Ideea este ca noi in loc sa ne ajutam intre noi ,noi ne facem viata grea ca de aia castiga astia si se fac miliardari pe spatele nostru polonezi ,turci si celelalte natii  care mai sunt nu sunt asa de dezbinati ca romani si de aia se abuzeaza de romani la maxim si sunt tratati ca niste animale care trag in jug, sunt multe de spus sper ca sa inteles ce este la skiptrans si din posturile de mai sus scrise de alti colegii gen (unsofer,gogu,edd etc ) confirma ce am spus si eu si nu am nimic cu nimeni nici macar cu lingai dar din pacate totul este adevarat drumuri bune colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

chiar nu vreau sa intru in polemici cu voi.oricum sa nu imi spui ca pe unde ati lucrat au  fost toate in roz.tonajul de aici nu il contest dar nu chiar toate cursele sunt pe tonajul asta.eu as spune undeva la un 5-6%.oricum se exagereaza si pe mine personal asta ma deranjat.fiti barbati si nu stati pe anonimat sub tot felul de pseudonime.hai sa vedem cine suntem si de ce suntem suparati pe oameni astia care totusi ne dau de lucru si nu ne tin cu forta la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

eu am fost la inerviu sapt trecuta ,dupa o jumate de ora de interviu mi-a dat o lista cu ce trebuie sa-mi fac si a zis ca ma suna ziua urmatoare sa-mi dea raspunsul daca da sau nu ma ia dar inca nu m-au sunat

la interviu mi-a zis din prima ca sunt cazuri cand trebuie sa sari peste program  dar ca platesc ei amenda daca te prinde ,unde eu am intrebat ca cu punctele cum ramane si raspunsul a fost un dat din umeri ioar cand i-am zis ca in caz de accident doamne fereste soferul intra la bulau a mutit.

cred ca de aceea nici nu am fost sunat

drumuri bune colegii si aveti grija de programul de condus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Vad ca sa deblocat topicul initiativa buna.Bravo asa pot scrie si altii ce si cum.Despre aceasta firma si directorul care este asa cum este.Atentie domnule G.D la ce rata de schimb platiti salarile la baieti ca euro este 4,4lei lasam ce este peste incercati sa schimbati euro la adevarata valoare ca oameni muncesc si stau departe de familie si casa pentru ei nu sa va imbogateasca pe voi directorii.Si nu va mai plingeti ca au trimis soferii autoritatile la control si ca sunte-ti anchetat de D.N.A daca e asa e pentru ca a-ti facut ce a-ti facut daca a-ti fi lucrat corect nu a-ti fi avut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

colegu prodan-dj inceteaza sa mai areti poze cu camioanele lui taticu.arata si tu un stat de plata demn de meseria lui.din pacate camioanele sint ale sefului.noua numai salarile ne apartin.tare frumoase camioane pacat ca numai sefu face bani cu ele.......desteaptate colegu si nu mai visa. ;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

      Fratilor.......... !!!!!!!!!!!!!!!!!

Despre Skiptrans se pot spune multe ! Lucruri bune si lucruri mai putin bune ! Cine vrea sa defaimeze .... poate sa o faca linistit ( are si de  ce ) cine nuuu .... e mai bine sa nu o faca ! Nu este nici bine nici rau sa lucrezi la Skiptrans insa trebuie inteles ca atunci cand o faci trebuie sa fii in stare sa faci si o gramada de sacrificii . Pe langa ce au comentat atatia " cunoscatori " au mai aparut , recent , si alte mizerii . Inainte se platea dupa 12000km , 10% . acum ce plateste dupa cati km vor ei . Daca nu vor ... nu mai platesc . Cel mai bine e sa "tragi mata de coada " cum se spune !!! S-au modificat multe de la celebra "miscare de protest ". Multe in rau ! Un lucru bun este ca atat de mult hulitul Domn Ciprian nu mai este responsabil atat de mult de cei peste 200 de romani . A urcat in ierarhie , cum se spune ! Ciprian , insa , nu este adevarata problema de la Skiptrans si nici nu a fost vreodata !Problema este indolenta capului !!! Romanii de la Skiptrans nu au un lider . S-a incercat ceva dar .... degeaba ! Pana la Dumnezeu te mananca sfintii ! Asta este de fapt adevarata problema ! Banii acum se dau in euro ( un lucru bun care s-a realizat la miscarea de protest ) , vorbind de diurna dar dispare luna de luna cate putin ! Motivul este "comisionul bancii " insa aszta depinde de cine a negociat contractul cu ING-ul . Adica....... ( spuneti voi )  . Ideea este ca nu e chiar atat de negru necuratul dar tot tenta de negru are ! S-a vorbit despre colegi care au dat in judecata firma !!! Surpriza .... au castigat , dar nimic !!!!! Asta e legea in Romania . Legea patronului . A celui cu bani de la cel sarac ! Sclavagism  modern ! La Battice ... acelasi tratament ca pe plantatia lui Isaura , la Vatra Dornei aceeasi buna primire ... si tot asa ! Lingai exista ca peste tot dar cel mai mare lingau este 'capul d peste " fratilor , care linge dosuri mult mai mari decat ne putem imagina noi oamenii simpli : dosul presedintelui transportatorilor din Benelux !!!!!! c sa facem noi , muritorii de rand !!!!! Poate ca are N motive dar.... chiar asa ? Uita ca e roman ? Sa-l uite Dumnezeu ! Ca fara el nu se poate face nimic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.