Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

COlegu mie mi-au spus ca firma este la Bucuresti dar ca firma cea mare este in Franta....ca se lucreaza pe Franta Germania Italia Benelux si Anglia si ca ar da in jur de 1500 de euro......si vroiam sa stiu daca este adevarat ce au spus ei sau daca sunt seriosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu stiu asa 1200 plus salariul pe tara cam 150-200,deci cam 1400 au spus plus bonificatii(parcari fara plata pe sambata si duminica inclusiv UK,consum care este 32% ,etc)asta daca ai noroc(se dadea exemplu un coleg de 4 ani care avea 6% in plus)dar ca de fiecare data exista un dar se merge pe Franta numai pe nationale ,pe UK se evita ce este cu plata,tot ce strici platesti ,amenzile din vina ta platesti si etc. Au un garaj pe langa Lyon nu mai retin exact unde dar se precizeaza sa eviti sa faci pauza de 45 pe acolodecat daca ai drum prin apropiere dar si atunci preferabil nu.Cursele in proportie de 70% le fac pe UK.Te rog mai cauta pe sait la firma Giraud si mai auzi si alte pareri ca sa iti dai si tu seama sa nu zici ca eu te dezinformez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members
Eu stiu asa 1200 plus salariul pe tara cam 150-200,deci cam 1400 au spus plus bonificatii(parcari fara plata pe sambata si duminica inclusiv UK,consum care este 32% ,etc)asta daca ai noroc(se dadea exemplu un coleg de 4 ani care avea 6% in plus)dar ca de fiecare data exista un dar se merge pe Franta numai pe nationale ,pe UK se evita ce este cu plata,tot ce strici platesti ,amenzile din vina ta platesti si etc. Au un garaj pe langa Lyon nu mai retin exact unde dar se precizeaza sa eviti sa faci pauza de 45 pe acolodecat daca ai drum prin apropiere dar si atunci preferabil nu.Cursele in proportie de 70% le fac pe UK.Te rog mai cauta pe sait la firma Giraud si mai auzi si alte pareri ca sa iti dai si tu seama sa nu zici ca eu te dezinformez.

Ai lucrat a Giraud ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
lumineazane colegule green ,numai atat stii de ei?

diurna 37 euro/zi + salariul de 848Ron in tara.

Se circula pe nationale de la lyon in sus,consum de 32% pt man si 33% daf.

Daca vii cu consumul sub 32 (eu am lucrat doar pe man) , acesta facut cu bonurile de alimentare si km ,nu se ia in calcul pt ca mai exista un soft numit Hower truck .

Acest Hower truck iti spune consumul pe care si-l doreste Dl Director Florin Betiu.

Dupa un sejur de 4 luni de zile ,46000km si o medie de 32,60 am platit 400 euro motorina.

Se mai spune ca se dau niste bonificatii pt parcarile pe anglia ...eu am avut 26 de parcari neplatite (adica la marginea drumului facand planton la rezervoare si prelata) si nu am primit nimic.

Se mai da un bonus daca termini sejurul fara sa atingi masina ....la fel nu am primit nimic.

Se lucreaza in program .ti se impune sa respecti timpii de lucru si pauzele regulamentare.

In firma sunt doar doi oameni foarte capabili si de treaba ( Dl. Marian Olteanu si Dl. Florin Buzica) ...in rest multi care abia asteapta sa termine programul si sa rupa usile biroului.

Sincer ..mai sunt f multe de spus dar nu stiu daca isi au rostul.

acum astept sa-mi iau restul de bani din ultimul sejur ...nu stiu cand ii voi lua ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

37euro diurna si pe tara 880 impozabili nationale pe franta, consum 33 la suta. Pe UK parcari pe Auri sau zone industriale sfatul meu pentru cine se duce la interviu intrebatil pe Dl. CIOBANU ce sint km paraziti si ce se intimpla daca nu ajungi la incarcare sau descarcare la ora stabilita de ei. mie mi-au stabilit o ora de inccarcare la care era imposibil de ajuns mi-au taiat diurna pe ziua aia cu toate ca incarcarea era a doua zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Mai oameni buni, va avertizeza colegii ca daca ai kilometrii paraziti ii platesti, ca se merge pe nationale pe franta si se cere 32 consum la man in conditiile in care se urca in UK cu apa si alta industrie grea, ca daca se intampla orice problema la masina sau prelata tu platesti si voi tot mai vreti numere de telefon de la giraud? pai va meritati soarta... prosti ar fii astia de la giraud sa schimbe conditiile in bine. eu propun (poate ma aude vre-un sef) sa mai scada diurna cu 5-10 euro pe zii ca tot vor fii doritori sa se angajeze.

am facut multe weeckenduri cu baietii de la geodis in parcare la eurotunel si pot confirma ca se trage bani din orice si bonusuri nu se vad decat rar de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

stimati colegi,am lucrat la GEODIS DOUA SEJURURI DE CITE 10 SAPTAMINI IN 2013.Dupa primul sejur mi-au spus ca am luat amenzi de viteza de 450 euro.MI-AU prezentat niste hirtii scoase la imprimanta cum ca ar fi PROCESELE VERBALE de la POLITIA FRANCEZA.Le-am spus ca alea nu sint procese verbale,dar nu au vrut sa auda.Am plecat din nou in cursa,fiind fffoarte atent la aparatele fixe s-au mobile de radar.Cind am revenit in tara,la firma,...surprizaaa,aveam 400 euro amenzi de radar pe Franta. In momentul ala am bagat demisia. Si alti colegi se vaitau ca li s-au retinut bani ,di varii motive.Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.