Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

GPS - Sisteme Navigatie GPS intrebari, raspunsuri, probleme


Cristi GPS

Postări Recomandate

  • Members

Multumesc pentru raspuns! Ati fost promt si amabil ca intotdeauna. Problema este ca am sters fara sa ma uit prea atent la denumiri,i-mi amintesc ca numele folderului era mobilenavigator dar nu-mi mai amintesc numele executabilului, daca il stie cineva il rog sa mi-l spuna si mie. In ceea ce priveste softul mi-ati recomandat Igo 8, din cate am vazut exista o multitudine de versiuni, eu nu prea ma pricep asa-ca am sa va rog sa-mi indicati o versiune. Daca a-ti putea sa ma ajutati si cu un link de unde sa descarc acel soft ar fi perfect. O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Comerciant

@arion razvan,

pe memoria interna a aparatului aveti un folder denumit Manuale de utilizare si update.

Descarcati acel folder in calculator si in el gasiti manualele softurilor si instructiunile pentru update.

In acest moment ultimele harti cu setari de gabarit sunt Navteq 2013.Q1.

In cazul in care nu va descurcati am rugamintea sa ma sunati,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salutari Cristi.

Am o problema ca laptopul nu-mi recunoaste GPS-ul la conectarea prin usb. Eroarea suna cam asa: "This device it wasn't recognized" .E vorba de un aparat Pilot On de 7 inci cu procesorul dual core de 800 Mhz. Imi poti da o solutie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

Salve @Mit,

conectarea aparatelor cu DualCore la 800MHz se face in modul urmator:

- se conecteaza cablul USB la calculator

- se inchide aparatul GPS

- se introduce cablul USB in conectorul miniUSB al aparatului GPS (aparatul fiind inchis)

- se asteapta aprinderea aparatului

- dupa aprindere este recunoscut automat (Windows 7) ca si mediu de stocare extern.

Sunt aparate care datorita procesorului f mare fura mult curent din portui USB de aceea trebuie conectate inchise la calculator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.