Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATENTIE! - Invazie de aparate GPS slab calitative!


Cristi GPS

Postări Recomandate

  • Comerciant

Stimati colegi,

in ultima perioada piata din Romania a fost invadata de un stoc de aparate GPS de o calitate fooarte slaba!

La prima vedere le puteti recunoaste dupa cutia in care vin:

- cutii din carton de foarta proasta calitate de culoare alba cu scris albastru sters nu scrie nici o marca pe ea GPS Navigation

- nu este sigilata cu sigiliul producatorului

Aparatele sunt promovate ca avand procesor SiRFatlas V sau VI cu 664MHz sau chiar la 800MHz :) cand de fapt ele vin cu un procesor no name la maxim 500MHz.

Tipul procesorului se poate verifica foarte usor cu aplicatia TCPMP Player.

Se ofera garantie de doar 1 an de zile

Mai jos aveti poza cu o cutie in care vin aceste aparate:

20130718_210908.jpg

Erata: am rugamintea sa intelegeti ca nu toate aparatele cu o asemenea cutie sunt foarte slabe....este doar un mod incipient de a le recunoaste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

Nu...si stiati extrem de bine acest lucru....este vorba despre acele aparate care....dupa cum am si mentionat....nu au trecuta denumirea.....aparate care se vand ca avand procesor SiRF cand de fapt ele au un procesor inferior. Dupa cum am spus este vorba despre aparate cu o configuratie slaba....care in goana dupa profit imediat a unor comercianti sunt vandute ca fiind aparate superioare cu procesor SiRF. Va satisface acest raspuns sau necesita o dezvoltare a lui inclusiv cu testarea aparatelor in cauza si postarea rezultatelor testelor? Va multumesc frumos pentru atentia scordata postului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

In incheiere....

avand in vedere codul de conduita comerciala si codul civil..nu am inclus in postare imagini cu aparate comercializate de catre Dvs. sau altcineva deoarece nu faceam referire la ele.

Imaginile postate de catre Dvs. in primul rand sunt proprietate comerciala si nu aveti dreptul sa le postati fara acordul nostru scris iar in cel de al doilea rand sunt imagini cu aparate PilotOn care nu sunt si nu au fost comercializate niciodata ca avand procesor SiRFatlasV sau VI.....

Daca am fi facut acest lucru fara suport faptic am fi putut fi actionat in instanta pentru calomnie si am fi platit daune comerciale considerabile!

Cred ca ar trebui sa cititi cu atentie acest mesaj!

Va multumim frumos pentru atentia si admiratia acordate produselor comercializate de catre noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.