Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

curiozitate


Postări Recomandate

  • Members

Din pura curiozitate deschid acest subiect , cu dorinta de a intelege de ce doriti sa deveniti soferi profesionisti , ce va motiveaza date fiind conditiile actuale la nivel de tara si chiar international . As dori sa primesc niste raspunsuri pertinente . Va multumesc celor ce ve-ti raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In cazul meu nu a fost o mare pasiune sofatul , ne mai avand de munca in construtii ce meserie sa fiu ales?????? Sofer de Tir e la moda si se cauta soferi la greu . Sa nu uit ca si Tatal meu tot de manivela a invartit o viata ......poate se mosteneste stiu eu????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

in primul rand pasiunea pentru condus,al doilea rand pasiunea pentru camioane,iar al treilea rand lipsa BAC-ului si nevoia de bani:)))(as putea sa lucrez in tamplarie,acasa,dar nu imi place)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cred ca pot raspunde la intrebarea asta si cei care is deja soferi.

Libertatea, nu stai 8 ore in acelas loc si nu faci acelas lucru ora de ora zi de zi, adica nici un km nu seamana cu celalalt.

Placerea de a conduce, pasiunea pt masini mari, pasiunea pt mecanica. Nu-mi plac lucrurile migaloase:).

Responsabilitatea pe care o ai cand te urci la volan.

Partea financiara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pasiune...pentru tot ce tine de meseria asta...alte cuvinte cred ca sunt inutile

imi place sa calatoresc, imi place sa conduc, imi place sa vad tot timpul locuri noi, imi place sa ma murdaresc de ulei si de vaselina (cu toate ca sper sa nu ma murdaresc de asa ceva prin parcari, mai bine la garaj :D )

nu sunt soarece de birou, nu pot sa fiu asa, sunt genul de om care prefera munca de teren, de a nu sta mereu in acelasi loc, imi place sa socializez, dar un birou de relatii cu clientii, gen, nu ma caracteizeaza

cum am gasit o exprsie interesanta pe nu mai stiu ce site-uri dar care am retinut-o "trucking is not a job, is a lifestil

poate spun toate astea acum ca inca nu m-am urcat intr-un camion, insa sper sa o fac cat mai curand posibil....si chiar daca am fost refuzat de foarte multi angajatori, nu mi-am pierdut speranta

p.s. sper sa pot spune ce am zis scris mai sus si peste un an de vechime pe tir :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am condus prima oara la 10 ani... tractor, la 12 ani mergeam singur la arat si la altele. Dintodeauna mi a placut sa conduc, chiar pasiunea pentru condus m a ajutat sa depasesc diferite greutati specifice...

Pe la 17 ani am cunoscut o fata care se ocupa cu un fel de asigurari de viata...oricum,ceva la limita legii si facea bani frumosi, si m a intrebat si pe mine ce vreau sa fac in viata. Eu am raspuns : sofer, Ea ma intreaba de ce, ii spun ca imi place sa conduc. Cuvintele astea o sa le tin minte o viata: "nu ai vrea tu sa faci bani, sa iti cumperi masina ta si sa conduci cat vrei?!" eu - dupa un scurt timp de gandire : Nu, eu vreau sa fiu sofer...

D ai Doamne mintea Romanului cea de pe urma...

Nu stiu cat succes as fi avut in alte activitati, am facut o facultate, o alta specializare dar....mie imi place sa conduc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.