Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

tahografe digitale


ionutzoprea

Postări Recomandate

  • Members

dragi colegi, din lectura mea suplimentara am constatat ca exista 3 tipuri de tahografe. ca un incepator in ale meseriei de soferie, dar nerabdator in a intra cat mai repede in clasa soferilor profesionisti, m-am gandit sa fac un subiect in care sa aflam si noi, cei incepatori daca cei profesionisti stiu deja, care sunt diferentele intre cele 3 tipuri de tahografe digitale si anume:

ACTIA, SIEMENS si STONERIDGE

asemanari si deosebiri

avantaje si dezavantaje

sper sa intereseze pe cat mai multa lume acest subiect si sa aflam cat mai multe despre acest aparat fara de care jobul soferilor profesionisti facut in deplina siguranta, zic eu, nu ar putea fi posibil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

colegu,sunt marci diferite,dar cand scoti un raport din aparat,este la fel la toate,fara diferenta,depinde de camion,de ex,scania euro5,in timp ce conduci,sau stai in pauza,i-ti arata timpii de condus si de pauza,fara sa mai scoti raport,din calculatorul de bord al camionului.Ideea este sa respecti programul, tahograful nu conteaza ca aparat,oricum au particularitati care nu sint de luat in seama,de ex,stonebridge,are sertaras pentru card,celelalte bagi cardul in aparat printr-o fanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.