Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Firme Spania


Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Members

Va salut cu respect! Am o întrebare pentru șoferii profesioniști care lucrează în Spania: mă pot angaja cu  atestat transport marfa, card tahograf emise în România? Dacă nu,le pot preschimba sau care ar fi solutia? Va mulțumesc!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Cine sta in Spania se poate interesa la firmele care lucreaza cu cisterne alimentare: Travesa, HurTrans si altele

HurTrans are nevoie de soferi, firma se dezvolta mereu, in mare parte flota este alcatuita din Iveco Stralis vechi de doi ani maxim si din tgx-uri in mare parte noi. Ideal ar fi ca soferii sa locuiasca cat m-ai aproape de baze: una la Valencia iar cealalta la Murcia. Salariul variaza in functie de km, week-enduri petrecute in cabina etc, din cate stiu sunt cam 15 soferi romani sau m-ai multi. Salariul in majoritatea lunilor din an sare de 2000 euro. Ce-a m-ai importanta cerinta a firmei este cunoasterea limbi spaniole incat sa se poata vorbi cu angajatii. Sper ca am fost de ajutor cuiva care are nevoie de un loc de munca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

nici eu nu sunt de acord cu plata la km, postand despre firma aceasta fac o exceptie, cine cunoaste cat de cat ce inseamna munca pe cisterna va fi de acord cu mine ca un sofer pe cisterna nu munceste fizic nici macar jumatate cat munceste unul pe prelata. Media aproximativa pentru un salariu de 2000 de euro este de 12000 km pe luna, eu zic ca se pot face destul de lejer. Postul meu a fost unul pur si simplu informativ, in mare parte pentru incepatori cu macar o luna de experienta pe un cap tractor, sau chiar deloc. Cine e tatic pe tir nici nu se va chinui sa citeasca tot ce am scris, pentru ca un sofer care e sigur pe cunostintele sale adunate de-a lungul anilor va dori un salariu fix macar de 2500 euro pe luna, asa ca eu doar am vrut sa bat apropoul despre aceste firme, pentru ca in tarile vecine Romaniei, am intalnit soferi destul de experimentati care accepta sa lucreze si pe 1200 euro ceea ce este destul de trist

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.