Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Gartner Intertrans ungaria kft


Postări Recomandate

  • Members

salutare tutuor.din cate stiu despre ei,este o firma austriaca si transporta tot tipul de marfuri.poate sa-mi dea cineva mai multe amanunte despre ei'multumesc tuturor si drumuri line

evita pe viitor sa mai folosesti defaormari in folosirea literelor,fara y,k,etc,citeste regulamentul si vezi ce poti pati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Au un parc de vreo 1500 masini,majoritatea Man euro 4-5...au sediul principal in Austria langa Wels intr-un satuc,au tot felul de angajati(polonezi,turci,RomRoani)...nu am auzit sa aibe sediu in Ro asa ca trebuie sa te duci acolo pt angajare,trebuie meldezeter,drept munca pe austria...etc...salariu undeva pe la 1700-1800...asa am auzit eu de la un coleg,mai multe detalii gasesti dand un search pe goagal!!! :);)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu,am lucrat la gartner in austria ,cu angajare la suceava logistic,am plecat dupa o luna de munca ptr ca se mergea numai cu magnetu,adevarat are camioane.man tga.dispeceri erau austrieci,fiul sefului cel mare care te obliga sa mergi cu magnetu.eu te-as sfatui sa stai in banca ta ,daca iti convine sa bagi ca migu cu magnetu esti cel mai bun om pentru eii.drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

colegu , la gartner ca sa angajezi iti cam trebuie cetatenie maghiara(in acest caz ai sanse sa te angajeze pe coloana de ungaria) pe coloana de austria nu poti intra.sunt vreo 2 romani dar ei sunt stabiliti in germania de ani de zile. e una din cele mai mari firme din europa,cu actiuni la lidl,si mai nou am inteles ca si la man .au coloana si in grecia. la bani sunt foarte seriosi, eu trec frecvent cu vaporul cu ei din italia in grecia sau retur. iar ce zicea colegul cu suceava logistic e cu totul altceva.suceava logistic e o firma care trage remorci pt gartner , nicidecum nu e coloana de romania a gartnerului. din ce am vorbit cu cei angajati pe coloana de ungaria ajung undeva la 1500-1700 euro lunar. asta stiu si eu din ce mi-au spus cei care lucreaza acolo. sper ca ti-am fost de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

salutare,daca vrei sa lucrezi la Gartner o poti face,dar cu contract pe Ungaria si nu e avantajos pt noi pt ca esti platit in H si schimbi odata in euro unde pierzi....comisioane.Pe Austria deocamdata lucreaza doar un roman si nu mai angajeaza...cel mai ok de acolo e Christian Gartner,unul din baietii patronului care se ocupa de friguri ,el ar putea sa te angajeze cu contract de ungaria,tre sa stii macar engleza...Adresa e Lambach ,Linzerstrasse 40 Austria faci iesirea WELS west ,Lambach de pe 25 ,.Ungurii care fac Turcia si Afganistan castiga 2000 iar restul 1200 pana la 1700 in functie de ore,iar pt maknel NU TE OBLIGA NIMENI SA MERGI CU MAGNETUL O FACEAU CEI PUTIN PREGATITI CA SA nu folosesc cuvinte jignitoare la adresa vreunui coleg....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

Au sediu la Lambach Austria sunt in colaborare cu o firma din Timisoara trasporta de toate au cisterne containere friguri prelati dar nu platesc mai mult 1300 de euro au sediu si in Hungaria angajeaza soferi Romani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu mai vorbiti prosti ,,,ca sa lucrezi la GARTNER ,,,trebuie sa vorbesti germana ,,,iar salariu incepe cu 2,,,da este si filiala in HU dar aia se ocupa cu marfa la prelata ,duba si cinsterna ,,,dar au alta plata fata de austria si germania,,,, gartner unterrtrans hungaria kft este un fel de ,,,arcese,trota,galassini etc..preturi romanesti si munca occindentala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule nu vorbesc prosti eu nu am lucrat pentru Gartner doar firma la care lucrez sunt in colaborare cu Gartner ce au garaju la Lambach cei din Hungaria angajeaza soferi Romani si nu e nu stiu colegule Virgil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am uitat colegule Virgil un mic detaliu soferi Austrieci iau 2000 de euro nu stiu ca nu iam intrebat sun multi unguri la Gartner ca au deschis sediul in Hungaria si patronu Austriac nici nu angajeaza soferi romani si doar cei din Hungaria si nu ofera mai mult de 1300 de euro si nici soferu ungur nu ia mai mult e o firma mare si cam la toate firmele mari nu platesc nu vorbi tu ce nu sti colegu virgil intereseajate inainte de a vorbi scuze daca team jicnit drumuri bun sa ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da am lucrat pentru Gartner cu o firma din timisoara ce aveau contracte cu Gartner dar nu sunt incantat deloc vrei sati spun firma Hp trasport overland cu sediu la timisoara orcum stiu mai multe ca tine cum stau lucrurile pe la Gartner .Gartner cei din austria nu angajeaza soferi romani ce bine era sa lucrezi pentru Gartner Austria .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.