Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

actros 1844 intarder/retarder


ionutj

Postări Recomandate

  • Members

salutare, sunt nou si in transport si pe forum. va rog sfatuiti-ma , vreau sa achizitionez un camion, am gasit un actros 1844 din 2009 cu 480.000 km dar nu are intarder/retarder ci doar ceva sistem propriu mercedes de franare, de care am auzit ca e tare slab. conteaza mult faptul ca nu are retarder? e mare diferenta de uzura la sistemul de franare? poate fi retarderul un criteriu, cel putin la acesta masina, ce ziceti? va multumesc anticipat!

mercedes.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut ionutj. Un sistem de franare auxiliara te poate ajuta foarte mult, mai ales pe Romania, unde cel putin deocamdata nu prea sunt variante de tranzitare a tarii. Chiar duminica a trebuit sa vin de la Arad la Bucuresti, pe Valea Oltului cum se stie e restrictie daca nu ai perisabile, si am venit pe Sibiu-Brasov-Cheia-Ploiesti-Buftea-Bucuresti. DAF-ul XF 95 nu avea retarder, si cand am coborat de la Babarunca, crede-ma ca i-am simtit lipsa. Din punctul meu de vedere, este un criteriu important, daca ai posibilitatea sa alegi, opteaza pentru un camion care are. Drum bun si succes in afacere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.