Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Of of berea asta


Postări Recomandate

  • Members

Un tir încărcat cu o mie de lăzi de bere s-a răsturnat în sensul giratoriu de la intrarea în Lugoj dinspre Caransebeş. Şoferul nu-şi poate explica cum camionul său s-a balansat atât de mult încât să se răstoarne.

“Am încărcat la Timişoara şi urma să duc berea la Alba Iulia. Am intrat în Lugoj să iau rovinietă şi apoi am ieşit din oraş pentru a intra pe centură. La sensul giratoriu marfa mi s-a balansat şi a rupt prelata, mai mult de jumătate din marfă a căzut pe şosea”, a declarat şoferul.

Din fericire şoferul nu a fost rănit în urma accidentului. Valoarea mărfii se ridică la suma de 32 de mii de lei.

Circulaţia în zonă a fost restricţionată circa 30 de minute. Tirul a fost tras în cele din urmă de pe şosea, iar angajaţii de la drumuri au început curăţarea carosabilului.

http://www.redesteptarea.ro/index.php?o ... Itemid=457

Sursa:Redesteptarea.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In zilele noastre la scoala de soferi nu te mai invata nimeni ce e aceea "marfa vie",nici macar la cursurile pentru atestatul de marfa. 1000 de navete inseamna 20.000 de sticle care se misca putin fiecare in naveta plus lichidul din sticle care intra si el in balans. Este exact bobarnacul care iti trebuie sa te rastoarne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.