Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Reclamatie moderator Costy67


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Stimati moderatori si administratori.

O sa incep in primul rand a reclama banul si stergerea contului Adryan007 in mod abuziv si injust de asazisul moderator Costy67,in urma discutiei de pe chat din data de 16 sept 2013 intre orele 22:00 si 22:15.

Mentionez ca in timpul discutiei erau pe chat un moderator si un administrator care nu au avut nimic de obiectat(limbaj necomform regulilor de pe chat).

Acest moderator costy67 mi-a sters contul Adryan007 in decursul zilei urmatoare fara nici o explicatie.

Nu este prima oara cand persoana din spatele userului COSTY67 face acest lucru,dovada fiind plangerile la adresa moderatorului de pe chatul *cafeneaua soferilor*,unde mai multi useri se plang de banul si stergerea contului in mod abuziv de catre acest moderator.

As dori sa analizati discutia din 16 sept 2013 dintre orele 22:00 si 22:15.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Un moderator nu are posibilitatea inchiderii unui cont,banarea contului insa o poate face.

Daca limbajul nu este de bun simt si este ofensator sau incita la discutii care ajung sa degenereze oricine dintre noi poate fi banat,utilizator sau moderator.Eu personal cred ca el a aplicat regulamentul si asta deranjeaza pentru ca majoritatea utilizatorilor nici macar nu au bunul simt de al citi,nu mai spun de al respecta.

Un administrator poate inchide un cont si totodata poate verifica activitatea unui moderator

Principiul forumului nostru este simplu....Respecta si vei fi Respectat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutari administratorilori si modelatorilor.si contul meu"pittbul"afost banat abuziv de catre domnul modelator "costy67"si nu stiu de ce!astept un raspuns!mersi anticipat!pittbul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
M-am uitat prin arhiva si nu gasesc exact momentul pentru care ai luat ban... poti sa explici asa in mare care a fost discutia pentru care ai luat ban? Ca banuiesc ca-ti aduci aminte..

salut.nu stiu nici eu pentru ce am fost banat!cred ca am banati la grup care pe data de 16.08 2013 intre ora 21,45 si 22,15 am fost pe chat.merci.pittbul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Pentru lamuriri vizionati arhiva chat din data de 17-09-2013.si arhiva chat radio.Pentru amenintarile proferate au fost concediati in masa.

salut.dar a fost banare in grup!nu este fair play!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Vreau sa ma adaug si eu pe lista celor care il reclama pe Costy67.Si eu sunt printre aceia care au fost banat de acest moderator sau administrator(nu stiu ce este),iar motivul pentru care acesta m-a banat este ca mi-am permis sa il corectez cu un cuvant pe care nu il scrisese bine si anume a scris "ei" in loc de "iei"...deci pentru asta am primit eu ban,imi este martor si cri5tian care la acea ora era pe chat.Am rugamintea sa mi se dea drumul la cont,iar pe acest admin/mod Costy67,parerea mea este ca ar trebui sa ii luati toate drepturile sa dea ban la useri...multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

D-l Costy.sant pittbul si te rog sa dovedesti cu ce am gresit pe chat!vreau sa vad davada!daca nu ai cu ce ma acuza te rog sa-ti ceri scuze public pe acest FORUM!multumesc DANNY ai fost singurul administrator care a raspuns sesizarii mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Puteti sa spune data exacta? Eu nu gasesc nimic in perioada aia... sau e problema la mine?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

salut.traiasca cenzura.modelator=comunist.am scris 3 mesaje si nu a aparut nici unul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Mario,de ce zici ca depasesc limita bunului simt,pentru ca cer sa i se retraga atributiile lui Costy?Pai ce sa ii fac eu daca el stie doar sa dea ban aiurea?Daca cineva imi dovedeste ca eu am gresit cu ceva,eu jur ca nu mai intru niciodata pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

andrei razvan ne poti spune cand s-a intamplat toata treaba la care faci referire? Sau sa ne dai un copy/paste?

Deci va rugam, cand postati .. aveti rabdare. Dupa ce postati, discutia se muta in particular intre membrii forumului si dezbatem problema/incercam sa o rezolvam. NU mai postati de 3-4-5 ori... riscati sa vi se inchida topicul si sa nu se scoata banul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Danny,copy-paste nu am cum sa va dau pentru ca nu stiu de unde,dar daca ati face niste cautari,se poate vedea in arhiva chat-ului si dupa cum am si spus,cr5tian imi este martor.Aceasta problema a fost alaltaseara...cand(dupa cum am mai spus),Costy scrisese "ei" in loc de "iei" intr-un context in care era clar ca,cuvantul scris de Costy era gresit,eu n-am facut altceva decat sa-i corectez acel cuvant...iar in urma aceste corecturi a survenit si ban-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

subscriu si eu ca si ceilalti contra bann-ului dat mie de catre Costy, deoarece nu am folosit cuvinte ofensatoare,iar el nu intelege numai ce vrea el, nu definitia cuvintelor si sensul lor../.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

domnul user radau vasile ai intrat deputin timp pe acest site , si in afara de reclamatii nu ai adus nimic pentru imbunatatirea acestuia, doar te vaiti ca esti persecutat !

citez din regulamentul acestui site:

Toti membrii inregistrati trebuie sa inteleaga ca utilizarea de catre ei a forumului nu este un drept, ci un privilegiu acordat de catre SOFERII.RO, administratorii forumului rezervandu-si astfel dreptul de a-si selecta userii. Orice incalcare a prezentului Regulament permite moderatorilor sau administratorilor Soferii.ro sa dea avertismente si in cele din urma sa restrictioneze (la libera lor discretie) accesul membrilor in cauza, pe perioada nedeterminata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Nu pot sa cred asa ceva nici macar nu am intrat pe chat si am fost banat.Se vede clar ca nu sunt dorit pe site de uni moderatori care vin cu acuzati nefondate,injuraturi si alte lucruri mincinoase la adresa mea.Gongi am vazut convorbirea cand iti cerea truk radio sa ma banezi,chiar atunci am intrat pe chat.iti respect decizia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

asa se poarta pe aici , daca nu poti raspunde ( din cauze tehnice ) administratorul gongy te ia la misto , iar daca le raspunzi si ai dreptate si el si costy67 se comporta ca 2 nesimtiti....neam de manivela care faceti acest site ras ....din cauza unora ca voi nu sa dat acreditare acestui site ( a se vedea refuzul acelei ziariste )...vreti prea mult , numai ca nu prea aveti pregatirea de a purta un DIALOG cu oameni pe acest chat...ce-l care a creeat acest site a avut un gand bun numai ca nu si-a ales oameni potriviti ( cu studii ) nu palmasi ca voi 2 ...pacat domnule CALIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

STIMATE ULTIM VIZITATOR,INTIMPLATOR PE AICI orice reclamatie fondata sau nefondata se analizeaza si se decide in functie de fiecare situatie in parte.Faptul ca multi nu respectam bunul simt este marea problema insa,si de asta era deranjata si acea ziarista.Pentru a fi moderator nu trebuie sa ai super studii [pe care multi dintre noi le au,mai putin eu de exemplu ] Daca site-ul ar fi fost Studii .ro iti dadeam dreptate dar aici este Soferii.ro deci majoritatea sunt soferi si nu ingineri sau doctori. Nu vreau sa ma lungesc pentru ca devin offtopic si aici discutam despre altceva.Dupa umila mea parere nici un administrator sau moderator nu poate bana vreun utilizator daca acesta este cu bun simt,banarile se dau atunci cind acesta este depasit sau cind nu este respectat regulamentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Hai te rog cico_3504, sper că poți mai mult de atât...

Despre al cui bun simț vorbești atunci când Costy67 a banat un user pentru că l-a corectat pe chat? Despre al cui bun simț vorbești atunci când un fost magazioner care s-a răsturnat cu un camion decide cine este șofer și cine nu? Despre al cui bun simț vorbești atunci când un moderator oferă informații false? Despre al cui bun simț vorbești atunci când un administrator îngăduie și chiar încurajează violența fizică asupra unui coleg?...

Am câteva sute de postări pe acest forum, am oferit informații și ajutor de fiecare dată când am avut ocazia (în ultima lună, acasă fiind, am fost constant prezent pe forum) am dovedit că sunt un om integru... m-am și contrat cu alți useri sau membri ai staff-ului (pe diferite teme de discuție, nu din senin), am avut contul suspendat o lună... dar toate astea nu valorează nimic în fața nimănui. Am îndrăznit să mă simt deranjat de smiorcăielile unui coleg și un administrator, intrat de câteva minute la acel moment, m-a banat o săptămână!!!

Ghici ce cico_3504... banarea a fost prelungită cu încă o zi în acest moment!!! Oare de ce? Nu cunosc motivul, nu am posibilitatea să mă apăr... nu că ar fi ceva nou vi-a-vis de metodele pe care le folosiți...

Așa că, dacă tot vorbim de bun simț, hai să ne vedem fiecare lungul nasului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.