Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Santier


MANV10

Ce ati alege  

59 membri au votat

  1. 1. Ce ati alege

    • Mercedes Benz Actros
      9
    • Tatra Terrano
      13
    • Renault Kerax
      1
    • Volvo FM
      13
    • Scania R
      5
    • Iveco Trakker
      11
    • Daf Cf
      3
    • Man Tgs
      20


Postări Recomandate

  • VIP

Sa presupunem ca vreti sa intrati in domeniul santierelor(cariere de piatra/marmura,lucrari la autostrada,etc) ,ce marca de camion ati alege avand un buget de 500 000 euro?Atentie sa cumparati de bani aia cat mai multe camioane.Va rog cu argumente

nRXDJ.jpgnS1D0.jpg

nTkWJ.jpgnTnqS.jpg

nTpW0.jpgnTsq9.jpg

nTuVi.jpgBEaCS.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tatra fara nici o ezitare

am lucrat pe tatra 8 ani e o masina foarte rezistenta si foarte puternica  are tractiune integrala  racirea motorului pe aer intradevar are consumul mai ridicat dar isi scoate consumul din alte avantaje pe care le ofera  e tanc  tata :o:o:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Si eu am ales Tatra,mi se pare cel mai bun pentru astfel de munci,dupa mine nu se compara cu restul cand vine vorba de off-rode.este destul de ieftin ,fiabi si inainte sa il cumperi face cu el un test ,un test destul de dur ,au in Cehia unde este si fabrica un circuit pentru teste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Sa nu uitam ca toate utilajele care sunt facute pt santier sau munci grele, nu difera prea mult intre ele. Ma refer la rezistenta, fiabilitate. Sunt f mici diferentele dintre ele. Si Man-ul sau Mercedes-ul au camioane 8x8 de ex, nu numai Tatra. Totusi, acele mici diferente duc la alegerea unui model sau altul. Un ex este urmat: Man-ul 8x4 arata un consum de 50%, iar Iveco 60%. Primul urca o panta cu a 7-a, iar Iveco cu a 5-a. Avand aceeasi cutie ZF.  Eu aleg Man.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am votat MB Actros din mai multe motive:

-mi-am dorit sa lucrez pe o bascula Actros

-am condus una si mi-a intrat la suflet

-imi place cum suna motorului,are un sunet diferit de celelalte

-stiu doua firme care au bascule numai Actros si au vreo doua,asadar banuiesc ca sunt fiabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Vizitator Anonymous

  Deuna  zii  am  mers  la  un  interviu  pentru  un  post  de  sofer  TIR  in  comunitate  eu  nu  aveam  experienta pe  tir    iar  cel  batran  era  prea  batran  si  cica  nu  se  mai  descurca  ...................................... mi-ar place  sa vad  si  comentarii  legate  de  Autocamioane  Brasov  -motorizarile  sant  faine  , precedentul  a  fost  creat  cu  achizitia  de  catre  armata  americana  a  cateva  zeci  de  bucati  .....ma  intreb  daca veteranii  camionagii  nu  ar  accepta  provocarea  unei  bascule  romanesti  ???!!!!

poza129ba_thumb.jpgimagine04183xc_thumb.jpgimgUYY_thumb.jpg38_2_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • Members

am lucrat pe RABA 16t,BELAZ 40T,asta era in dotare in santierele patriei in ani 80,bune,rele cu astea s-au facut canale si porturile,am lucrat cu TATRA 8x8 cu trailer de 40,excelente s-a casat cu puntile sigilate ca si KRAZ-urile(cine stie),de departe tatrele sunt cele mai bune,fiabilitate,durabilitate,pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.