Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Poftim cultură...


cri5tian

Postări Recomandate

  • Moderators

Fiind în căutarea unui loc de muncă, am trimis un mail zilele trecute, în urma unui anunț găsit pe net. Astăzi am primit răspunsul:

Buna ziua,

va informez ca ati intrat in selectia finala.

Pentru a-mi putea face o imagine de ansamblu cit mai ampla despre Dvs., va rog sa imi transmiteti un CV profesional cu toate amanuntele necesare (chiar daca l-ati transmis deja odata, va rog verificati ce ar mai trebui complectat, exemplu stare civila, copii, etc.).

Mai am disponibil doar 2 locuri - modelul 2 de munca (vezi oferta mea NOUA depe mercador si tocmai.ro).

In cazul in care raspundeti la acest mail, va rog dati NEAPARAT replay la acest mail(butonul "raspunde") (in nici un caz sa nu raspundeti prin aplicatia mercador sau tocmai.ro si nici sa nu editati un mail nou). Trebuie sa am de acum incolo toata conversatia anterioara cu Dvs. si asta se poate realiza DOAR daca dati tot timpul replay la ultimul mail primit dela mine). Am primit peste 300 de mailuri si trebuie sa le pot diferentia cit mai usor posibil.

Va rezerv sansa sa ajungeti la interviul final care va avea loc pe 2-3.11.2013 la Sebes-Alba daca imi transmiteti cit mai multe date despre Dvs., aici se include si o poza a Dvs. de ansamblu(corpul intreg) pina cel tirziu 20.10.2013.

Eu traiesc in DE-Regensburg si nu am alta posibilitate sa comunic cu Dvs. decit per mail. Discutii telefonice nu pot accepta deocamdata, deoarece am nevoie de date scrise, nu povestite la telefon.

Noh... spuneți și voi cât tupeu ?? .''Îmi rezervă șansa...''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nah... că i-am și răspuns:

Cristian Puscasu

00:22 (acum 9 minute)

cleardot.gif

către S.I.T.

cleardot.gifDa, mulțumesc pentru informare, dar o companie care își schimbă oferta de la o zi la alta nu-mi inspiră încredere. Dealtfel tonul folosit în redactarea mesajului dvs. denotă cam cât de mult respect sunteți dispus să acordați (explicație exagerată pentru folosirea unui simplu buton de replay...să fim serioși, nu sunt chiar atât de înapoiat, după cum se vede știu să folosesc și diacritice).

Cât despre rezervatul de șansă pentru un interviu... vreau să vă spun că eu văd lucrurile exact pe dos, dvs. aveați șansa ca eu să lucrez pentru compania pe care o reprezentați. Eu caut un loc de muncă, nu-l cerșesc.

Încă odată, vă mulțumesc pentru timpul acordat, răspunsul meu este nu, nu mă mai interesează oferta dvs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Jos palaria Cri5tian, asta este mentalitatea pe care o adopt si eu, sansa e a lor nu a noastra. Ca sa vezi ce "patroni" si ce fenomene au ajuns sa se laude ca stau in Germania. Drumuri line!

PS Butonul despre care vorbeste individul respectiv nu e "replay" (in engleza- reluare) ci "reply" fara "a" ( in engleza-replica, raspuns), oricum nu e f important acest aspect, desi...detaliile fac diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mare unchiule!!!!

De-am fi toti ca tine, patronasii astia semianalfabeti pusi pe imbogatire rapida nu ar avea mare succes. Dar vezi ca majoritatea sunt dupa chipul si asemanarea lor, asa ca minoritatea trebuie sa se multumeasca. Dar incet, incet, se mai limpezesc apele.

Poza trebuie, dupa mintea mea, pentru a se convinge dom' patron ca nu ai peste 150 kg.

Drumuri bune va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Mare unchiule!!!!

De-am fi toti ca tine, patronasii astia semianalfabeti pusi pe imbogatire rapida nu ar avea mare succes. Dar vezi ca majoritatea sunt dupa chipul si asemanarea lor, asa ca minoritatea trebuie sa se multumeasca. Dar incet, incet, se mai limpezesc apele.

Poza trebuie, dupa mintea mea, pentru a se convinge dom' patron ca nu ai peste 150 kg.

Drumuri bune va doresc!

eh, nu am asa de multe, slava domnului

si ma bucur ca la hartl nu cer poze... nu ca-s urat, dar mi se pare aiurea sa ceara poze daca vrei sa conduci un tir... doar nu de duci la concurs de frumusete :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.