Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

comentarii sterse de moderatori


Postări Recomandate

  • Members

Deoarece acesta este un forum unde se discuta pareri pro si contra si nu o pagina de informare rog toti cei carora le-au fost sterse comentariile sa le lase aici cu nemultumirile de rigoare

Asta ca sa priceapa toti moderatorii ca noi suntem aici ca sa discutam si nu suntem niste oi care asculta, citesc si se supun informatiilor

spor la scris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Din pacate numarul mare de moderatori nu aduce niciun surplus forumului ci doar o cenzura de tip comunist si mult offtopic.

Se inchid topicuri unde se discuta mai aprins,nu ai voie sa te contrazici chiar daca aduci argumente,parerea LOR e litera de lege.Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Din pacate numarul mare de moderatori nu aduce niciun surplus forumului ci doar o cenzura de tip comunist si mult offtopic.

Se inchid topicuri unde se discuta mai aprins,nu ai voie sa te contrazici chiar daca aduci argumente,parerea LOR e litera de lege.Pacat!

Ai citit macar așa de curios/cultura ta generală regulamentul acestui site?

Dupa cele mai sus spuse de tine, nu cred!

Te,ai înregistrat duminică, la nici 60 h deja stii cum fac.de ce fac moderatori ceea ce ai zis '

Părerea mea îi ca ai mai avut cont!

Site soferii.ro îi gratis si are un regulament propriu care când te inregistrezi înseamnă câ esti de acord cu el,

Nu a fost creat site astă pentru certuri.injurii.ofense aduse celorlalți useri,

Oricum se permit încă prea multe aici și n,ar trebuii,

Si nu in ultimul rand ,Nu,i obligatoriu șoferii,ro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Din pacate numarul mare de moderatori nu aduce niciun surplus forumului ci doar o cenzura de tip comunist si mult offtopic.

Se inchid topicuri unde se discuta mai aprins,nu ai voie sa te contrazici chiar daca aduci argumente,parerea LOR e litera de lege.Pacat!

Ai citit macar așa de curios/cultura ta generală regulamentul acestui site?

Dupa cele mai sus spuse de tine, nu cred!

Te,ai înregistrat duminică, la nici 60 h deja stii cum fac.de ce fac moderatori ceea ce ai zis '

Părerea mea îi ca ai mai avut cont!

Site soferii.ro îi gratis si are un regulament propriu care când te inregistrezi înseamnă câ esti de acord cu el,

Nu a fost creat site astă pentru certuri.injurii.ofense aduse celorlalți useri,

Oricum se permit încă prea multe aici și n,ar trebuii,

Si nu in ultimul rand ,Nu,i obligatoriu șoferii,ro!

DA, AM CITIT

si am postat un coment fara injurii si fara ofense

era o simpla remarca la modul abuziv in care angajatorii cer seriozitate dar nu o ofera nici macar un pic

vezi comentul mei si dupa aia critica pe altii

daca nu iti convine sterge toate conturile acestor fraieri care se deranjeaza sa posteze si sa se uite pe forum

DA

sunt suparat

ai inteles bine

vreau postarea mea pusa inapoi dearece este in perfecta legalitate referitoare la regulamentul acestui forum

este totusi un forum unde ne exprimam parerea NU ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

ce comentarii v-au fost sterse ?

daca nu sunte-ti in stare sa respectati un simplu regulament va sfatuiesc sa creati propriile spatii virtuale unde va puteti asterne ideiile in liniste ,

si gata cu prostiile , ca de adus un ,, plus ,, comuninitatii nu am vazut pe niciunu , decat vaicareala , ca nu suntem lasati sa scriem , ca nu suntem lasati sa zicem , zi domne frumos si la subiect , asta asta si asta . dar de unde , dai la subiecte necitite si te apuca jalea , sa nu aud pe unu ca soferii sunt asa si asa , inainte de soferi suntem oameni , si asta zice mult .....

cine nu e pregatit sa faca parte din comunitatea soferii .ro va este rugat sa o paraseasca de buna voie si in liniste !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Politie,politie si iar politie...

Cam multe frustrari prin echipa de moderare...

la mine chiar deloc!

Tot așa mănânc. Tot banii aia îi castig, nimic schimbat.

Eu cred ca tu vrei să faci puțin valuri.

Încearcă să nu mai consumi pasta/cerneală. timp. Eu unul la subiect asta am încheiat si nu mai scriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

vreau postarea mea pusa inapoi dearece este in perfecta legalitate referitoare la regulamentul acestui forum

este totusi un forum unde ne exprimam parerea NU ?????

de ce mi-ati sters comentariul ?

nu vi se pare relevant sau a platit firma mai mult ca mine pentru acea postare ???

era strict la jobul oferit nu ?

domnule mcshummi , nu ai inteles rolul forumului si nici folosirea acestuia , nu incerca sa cauti nod in papura degeaba , ai rubrici bine stabilite , unele au regulamente proprii , ai in partea de sus un mesaj , se vrea ca la rubrica locuri de munca .oferte sa fie discutii DOAR despre acel loc de munca , conditii si cerinte ca sa fie mai usor de urmarit subiectul , despre firma se poate discuta la despre firmele de transport . simplu ..... cam asta ar fi idea , o rubrica simpla si utila , dar de unde ,

esti nemutumit de oferte si pretentiile patronilor ?? nu asteapta sa faca nimeni nimic pentru tine , fa parte din ,, miscare ,, si reclama la institutiile competente tot ce ti se pare anormal .

si vreau sa ceri scuze public staff.ului pentru acuzele aduse !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

eh, mario, nu sunt toti ca tine, comentariu eliminat! Off topic, te rog o singură dată! comment la subiect nu persoanele! stilul agresiv cu care ai inceput proaspăt venit din concediu nu.i bun pentru soferii.ro

Dacă după 3 ani de cand ai cont aici nu ti.ai dat seama care îi rolul acestui site, păcat! învață pe alții și înveți și tu de la alții daca îi cazul,pentru greața si silă sânt medicamente. da.i un search pe google sau întreabă la farmacie! încă o dată te rog, subiectul, nu persoanele !!!

mi-e sila sa intru iar in discutie.

on : se practica o anumita cenzura, se spun lucruri adevarate si sunt cenzurate, parerea mea e ca decat sa le stergeti nu mai bine le arhivati sau creati un spatiu nou pt offtopicul din subiectul respectiv?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cenzura se practica doar pentru nerespectarea subiectului,a bunului simt....comentati direct la tema subiectului,discutati civilizat si veti observa ca nici un moderator nu va sterge nimic,va fi chiar bucuros sa constate ca nu are nimic de facut,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce se intampla de la un timp pe acest site nu se poate numi ''cenzura'' ci se numeste FAVORIZAREA ''PATRONASILOR''.Lansez aceasta acuzatie din cauza ca,in acest topic:''Angajam soferi categ. BCE pentru comunitate'' firma respectiva face o oferta de munca,cu o modalitate de plata ILEGALA,iar domnii moderatori Danny si cico_3504 ''fac curat'' si sterg ''comentariile rautacioase''.Ce pretentii sa mai avem de la ''patronasi'' daca noi intre noi ne .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Arata mi tu o firma care plateste LEGAL si nu face nicio magarie. Ofertele la "Locuri de munca" sunt libere si nu va obliga nimeni sa va angajati daca nu va convine. Patronul e liber sa zica ce ofera, diferenta o faceti voi, soferii acceptand sau nu oferta.

Insa nu acceptam si nu vom accepta sa transformam acest forum, in special rubrica respectiva, intr un camp de lupta intre patroni si soferi.

Repet, e o oferta de munca la care NU va obliga nimeni sa cititi/aplicati/raspundeti... puteti la fel de usor sa ignorati subiectul.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ca sa nu mai fie comentarii nu este mai bine sa nu mai acceptati postarea de asemenea oferte,acest forum se numeste totusi inca soferii.ro.Trebuie sa fi orb ca sa nu observi ce se intimpla,din zi in zi calitatea scade,nu mai vorbesc de nr celor care intra pe forum,sant sigur ca multi membri o fac numai din obisnuinta dupa atitia ani.

Culmea ca pe o parte militati ptr. drepturi sindicat,ect iar pe alta parte incurajati postarea de oferte de angajare iilegale.

Cit despre cenzura exista d.lor multi au observat acest lucru,pot da si exemple,poate din prea mult zel unii moderatori exagereaza cu stergerea unor postari,poate asa se doreste nu stiu dar e prea pe fata.

Port o placuta soferii.ro in parbriz si va spun sincer ca ma gandesc sa o dau jos,nu cred ca mai merita sa fac reclama unui lucru care nu ma mai reprezinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

de ce esti asa frustrat lkw daniel? comentariul e complementar cu subiectul. sa dai un search pe google la treaba cu complementarismul, ca vad ca dai multe sfaturi de genu asta, poate iti urmezi si tu sfatul. daca cico_3504 nu a consierat ce am zis eu offtopic si deranjant de ce te scoti tu mot tot timpul? ca te intrebam ce meserie ai? daca vroiam sa fac un atac la persoana crede-ma ca stiu cum sa-l fac, nu trebuie subtil si de genu asta. fac pariu ca nu te-ai suit niciodata intr-un camion.

iar ce ai facut tu acum este dovada frustrarii si dovada concreta de profesionalism in ceea ce priveste cenzura. pana la tine de 5 ani de cand sunt pe forumul asta nu am primit nici un avertisment, pe cand tu numai fitile si discutii in contradictoriu, parca ti-o cauti singur.

iar asta poti sa o cosideri offtopic, nu ma deranjeaza, crezi ca am plans in batista ca am luat tempban?

iar sila vine de la lene, dar vad ca vrei sa ma faci sa-mi fie sila care vine de la scarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
de ce esti asa frustrat lkw daniel? comentariul e complementar cu subiectul. sa dai un search pe google la treaba cu complementarismul, ca vad ca dai multe sfaturi de genu asta, poate iti urmezi si tu sfatul. daca cico_3504 nu a consierat ce am zis eu offtopic si deranjant de ce te scoti tu mot tot timpul? ca te intrebam ce meserie ai? daca vroiam sa fac un atac la persoana crede-ma ca stiu cum sa-l fac, nu trebuie subtil si de genu asta. fac pariu ca nu te-ai suit niciodata intr-un camion.

iar ce ai facut tu acum este dovada frustrarii si dovada concreta de profesionalism in ceea ce priveste cenzura. pana la tine de 5 ani de cand sunt pe forumul asta nu am primit nici un avertisment, pe cand tu numai fitile si discutii in contradictoriu, parca ti-o cauti singur.

iar asta poti sa o cosideri offtopic, nu ma deranjeaza, crezi ca am plans in batista ca am luat tempban?

iar sila vine de la lene, dar vad ca vrei sa ma faci sa-mi fie sila care vine de la scarba.

Deja esti ca o placă de vinilin veche si zgariată cu frustratul

Poate la Ploiesti sau scoala unde ai umblat înseamnă din 8 august 2010 până in prezent 5 ani!

Matematica mea îi alta

comentu la subiect a rămas. Subiectul îi 'comenturi' .nu persoanele.dă jos ochelarii de soare

și poate vezi mai bine! (cat de bine vezi ai arătat la subiect 'frig tk')

Și ca sa iti raspund . Lucrez pe camioan de cand erai tu în scoala generală!

Nu eu te.am banat primul! pt (cultura ta generală)

Îmi cer scuze persoanei care te.a banat primul.

Luni seara nu m.am uitat dacă mai ai avertismente!

O sa te rog sa.ti vezi de waberers.u și carrionul tău si nu mai înțepa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

da, acum am vazut si eu ca e vorba de 2010, greseala mea. subiectul cu tk-ul nu ma mai intereseaza. sunt altii mai destepti.

stiu ca nu m-ai banat tu primul ca ai asteptat ca sa ai de la cine sa iei aprobare, ca iti era frica(poate, nu stiu). iar de intepat poti sa dai ochelarii jos la topicul cu tk sa vezi cine e albinuta vrednica?

gata, asta a fost ultimul offtopic, promit...sper sa nu mai am de aface cu tine, sincer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Studiez deja posibilitatea aplicarii unui mini-chestionar cand se va posta la Locuri de munca - Oferte, un mini-chestionar ce va trebui completat de cel care va adauga anuntul si va contine informatii gen "Firma", "Salar", etc ... si va fi obligatoriu de completat.

Pana atunci insa, incetati cu razboaiele astea soferi-patroni, cel putin la sectiunea dedicata angajarilor. V-am creat topic separat unde sa va spuneti off-ul .. nu inteleg de ce nu folositi sectiunea respectiva ?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Ha,ha,ha...devine acidulata discutia...sper sa putem discuta in contradictoriu fara a incepe sa ne jignim.

Revenind..pentru ca soferik30 a pus numele meu in comentariu ma simt obligat sa ii raspund..

Dragul meu coleg ...

.....atunci cind un subiect este pe tema locului de munca vei observa ca deasupra apar citeva rinduri scrise pe un fond rosu[rozariu,ceva de genul asta]]Acolo Danny v-a roaga destul de clar sa postati un comentariu doar daca sunteti interesat de oferta respectiva,daca nu sunteti interesati nu este obligatoriu sa si comentati,puteti trece la alt subiect fara nici o problema.Daca insa stiti ca oferta este neacceptabila sau ca firma da tepe,etc atunci sunteti sfatuiti sa comentati la rubrica ''Despre firmele de transport''Este ceva clar si concis..insa unii colegi nu inteleg acest lucru si atunci pun un comentariu..logic ca el va fi sters.Soferii acuza ca lasam oferte nemeritate sa fie postate de diversi angajatori...angajatorii ne acuza ca lasam sa fie denigrati si batjocoriti pe acest forum...CUM sta atunci de fapt treaba ??Eu cred ca acest forum va ofera transparenta si este corect cu toti utilizatorii,indiferent din care categorie fac parte,atit numai ca trebuie sa respectam niste reguli.Nerespectindu-le logic ca veti crede ca cineva are ceva cu voi sau protejeaza pe cineva.Fiecare judeca in felul sau,de aceea unii suntem mai exigenti,altii mai permisivi..de ca peste tot in viata .Asa ca sfatul meu este respectati-va ca sa fiti respectati,nu comentati la un subiect daca nu sunteti interesati de acel subiect.Va fi ok pentru toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

''.Soferii acuza ca lasam oferte nemeritate sa fie postate de diversi angajatori...angajatorii ne acuza ca lasam sa fie denigrati si batjocoriti pe acest forum''=cico_3504......eu v-am acuzat ca incurajati,ma repet:o modalitate de plata ILEGALA,nu o ''oferta nemeritata''????Ma scuzati dar eu credeamca sunt pe site-ul SOFERII.RO,se pare ca m-am inselat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
''.Soferii acuza ca lasam oferte nemeritate sa fie postate de diversi angajatori...angajatorii ne acuza ca lasam sa fie denigrati si batjocoriti pe acest forum''=cico_3504......eu v-am acuzat ca incurajati,ma repet:o modalitate de plata ILEGALA,nu o ''oferta nemeritata''????Ma scuzati dar eu credeamca sunt pe site-ul SOFERII.RO,se pare ca m-am inselat.

Colegu soferik30 dacă așa pui problema! eu propun descurajarea,stergerea.blocarea,subiectelor ce conțin plată ILEGALĂ!

Vedem ce oferte mai rămân???

Visezi la ceva unde n.au ajuns alte țări, darămite România,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Cu felul asta de a gandi nici nu o sa ajungem,vreodata.Noi avem nevoie de oferte cat mai multe sau de salarii fixe+diurna???

Ți.am raspuns mai sus, sterse toate și să rămână doar cele ' legale '

Nu.s de acord și nu lucrez cu alte modalității de plată în afară de salar fix sau la zii de mai bine de 4 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Dupa cum spuneam, NIMENI nu va obliga sa cititi/postati sau sa va angajati la asemenea patroni. Depinde de soferi felul in care patronii isi fac oferta de angajare, nu de siteul soferii.ro. Chiar daca noi stergem acele topicuri, oricum patronii isi pun anunturile in ziare, siteuri de recrutare online, etc.

Deci nu putem impune noi, siteul soferii.ro, unui angajator cum sa si faca oferta, ci voi soferii refuzand ofertele ce contravin legii.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.