Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Interes propriu


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Am descoperit azi interesul unui asazis coleg care a postat un anunt de angajare.Poate acest lucru este interesant pentru altii,pentru altii nu.Dar cred ca totusi asemenea indivizi trebuie demascati. EDJ Logistics - Irlanda

Mesajde SSP » 07 Iun 2013, 11:22

Angajam 13 soferi in Irlanda cu contract de munca in Irlanda salariu 1800E pe luna.Cerinte lb engleza minim nivel incepator. Eu am intrebat atunci cand a pus anuntul ce interes are? el a raspuns SSP-Am interes sa aduc romini aici la firma vreau sa imi aduc si familia si appi sa fiu translatorul lor aici la firma.Acum judecati voi.Daca poate nega afirmatia ii stau la dispozitie si cu alte citate din ce a mai spus in acel PM.Sper ca mesajul va fi aprobat de administratori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Dupa cum observi mesajul a fost aprobat si este disponibil tuturor..

Acum referitor la subiect nu inteleg de ce te-ar deranja gestul colegului SSP.....INTERESUL LUI ASCUNS...DUPA CUM SPUI.

Cere el ceva spaga sau orice fel de mita pentru a oferi informatii despre un POSIBIL job pe Irlanda ?.Nu am observat nicaieri acest lucru,el doar a oferit informatii si a zis ca poate ajuta cu detalii dar nu face el angajarile...Ceva de genul asta am inteles eu din postarile de la acel subiect....Faptul ca ulterior daca vor fi 20 soferi de romini el ar putea fi translator sau orice altceva facind legatura intre soferi romini si firma respectiva tine de ce ar putea face si nu ca ar cere bani de la colegii nostri...

Sincer eu cred ca vrei sa arunci doar cu noroi....ca sa ma convingi de contrariu afla si tu ce firme ar angaja soferi romini,posteaza apoi acest lucru si ulterior ajutati colegii cu informatii pentru a se angaja..si asta benevol...atunci voi crede ca ai dreptate..pina atunci insa lasa-ma sa cred ca ...arunci doar cu vorbe urite

O zi buna si gindeste-te in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

A spune un adevar nu inseamna ca improsc cu noroi.Cit despre ajutorul acordat colegilor,nu pot decat sa te informez ca aici pe forum sunt multe anunturi de angajare postate de mine.Daca au fost sau nu de ajutor,nu am de unde sa stiu pentru ca nimeni nu a multumit pentru postarile mele sau pentru ale celorlalti colegi.Nu crezi ca era mai corect sa spuna de la inceput ce intentii are?Crezi ca este moral ca pe spinarea altora sa isi realizeze el visul si ca ceilalti sa se simta folositi?Nu este de ajuns cat au stricat altii care au ajuns in functii la firmele straine?Sigur vei spune ca daca nu este el,va apare alt roman care sa faca acest lucru.Nu cred ca este bine ca noi sa incurajam asa ceva.Ne batem singuri joc de noi.Faptul ca tot timpul spune despre salariile altora ca sunt mici si ca alte firme in afara de EDJ nu sunt corecte nu trebuie sa ne dea de gindit?Oare EDJ este cea mai corecta firma din europa,sau interesul lui este mai presus de omenie?Multumesc pentru aprobarea mesajului.Asta demonstreaza transparenta conducerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Din ce am inteles eu, ai user aici. Acum te intreb, de ce postezi ca anonim si nu cu username ul tau? Asta ar fi una.

A 2a treaba e ca nu putem judeca un om dupa "probabilitati".. ce ar face daca.. atata timp cat nimeni nu s a plans ca s a angajat acolo cu ajutorul lui SSP si apoi i s a cerut bani sau alte favoruri de catre SSP, atunci despre ce vorbim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Da am cont aici. Postez ca anonim pentru ca vreau sa merg pana la capat cu demascarea lui.Tu ca administrator poti sa vezi toate pm urile lui?Nu il judec dupa probabilitati.Il judec dupa afirmatiile lui.Nu am spus ca a cerut bani.Am spus ca vrea sa ajunga translator sau in functie de conducere.Nu ai citit primul meu mesaj?Fi sigur ca daca imi cerea bani direct puneam mesajul aici.De altfel atunci cind va fi cazul voi pune si celelate mesaaje ale lui.Trebuie sa se vada moralitatea lui.Si le voi pune exact asa cum le-am primit.Astept doar reactia lui.Sigur va injura si va ameninta ca de obicei.Trebuie sa asteptam sa ajunga ceilalti sa se plinga de el?Atunci va fi prea tarziu.Ei trebuie sa realizeze ce se va intampla si sa inpiedice acest lucru.Altfel vor pati si ei ce au patit cei de la Kurt si de la alte firme pe Spania si peste tot in europa unde au ajuns asemenea oameni in functie.Doar le am atras atentia sa isi pazeasca locul de munca si sa nu intre in jocul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Daca ai postat si tu anunturi e un lucru imbucurator si iti multumesc pentru asta.

Adevar pentru mine in acest moment este ca acest coleg a postat un posibil loc de munca,nu a cerut bani sau orice altceva.Ca indirect probabil ,daca vor fi multi are o dorinta..este cu totul altceva..nu inseamna ca este un profitor...asta in opinia mea.Doreste ceva mai bun pentru el,daca este posibil..sa nu uitam ca este o probabilitate.Cit despre job..e mult mai bine 1800 de euro decit 1300-1500 euro.Ca e destul de putin[in opinia mea din nou] e un alt lucru.

Pentru a intelege si tu ca sunt destul de corect o sa iti spun ca si eu am facut acelasi lucru in 2007-2008 pentru o firma din uk,ne-am strins destui romani si atunci firma a creat un post de manager care sa se preocupe exact de noi,au mai fost create si 3 locuri de munca pentru o linie de helpdesk...no atunci..nu e normal ca sa doresti sa ocupi unul din aceste locuri si sa stai linistit linga familie si acasa[vorba vine] decit sa alergi pe drumuri ? Facind acest lucru,adica transferindu-te de pe un post de sofer pe un post de..translator sa zicem inseamna ca le iei banii colegilor ?Nu cred,este o posibilitate pe un post nou oferit de firma si platit de ei,nu platit din banii colegilor

Vezi..asa vad eu lucrurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

cico poate la tine a fost un caz fericit.si ma bucur ca a fost asa.Dar un caz fericit pe langa zeci de cazuri in care asemenea oameni au distrus alti colegi nu inseamna mai nimic.Crezi ca are atita moralitate incit sa isi vada de treaba lui?Nu este cazul aici.Daca avea moralitate spunea de la inceput ce vrea sa faca.Daca el va recunoaste public ce spun eu aici atunci da se va putea spune ca este un om moral si fara interese ascunse.Pina atunci dami voie sa ma indoiesc de moralitatea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Stii ca cei din staff pot afla destul de usor ce user ai, nu?

Eu imi mentin parerea ca n a facut nimic rau SSP care sa contravina regulamentului.

Este parerea ta ca n a facut nimic rau.Poate ca nu a facut.Dar si eu am dreptul sa ma indoiesc de moralitatea lui.La momentul oportun voi demonstra ca am dreptate.Am incalcat regulamentul daca postez aici?In regulament nu este interzis.Si altii au spus si au sustinut ca au intentii bune si s a demonstrat altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Te poti indoi de moralitatea lui..corect..dar poti afla destul de usor si opinia colegilor care lucreaza in acest moment impreuna la aceiasi firma.inteleg ca acolo sunt citiva soferi deja,Fiecare dintre colegii lui pot spune despre el,la acel subiect s-a postat si numere de telefoane...asa ca de aceea eu merg pe idee ca este destul de corect.Intradevar sunt cazuri si cazuri..sunt si din cei profitori..si pot sa iti dau exmple de oameni de genul asta,noi ca natie nu suntem ca altii..

Ei se ajuta ,noi ne furam caciula unul altuia..poate ne vom reveni..sper asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnule vizitator sun un om deschis si ajut oameni.Motivatia mea este ca sufletul meu se hraneste din a face pe alti bucurosi , mie imi creste sufletul cind vad ca alti ca mine reusesc si sunt bucurosi .Financiar de cind am pus anuntul mia crescut factura de roming la 200 de euro pe luna dupa ce miam afisat nr de telefon . Ce fel de om sunt eu dumneta nu vei fii niciodata . sunt colegi care iam ajutat ca :Rapiduletul sau Tuham cereti o parere de laei despre mine sau de la orcare coleg cu care am avut contact. Ama inprosca cu noroi pe mine si numele meu este o jignire te rog adu dovezi .Chear rog toti colegi de pe forum de la administratori pina la moderatori sa se intereseze ce fel de om sunt si sa posteze aici de fata. Nu eu sunt persoana care ma ascund sub anonimat ci dumneata eu sunt deschis tuturor si cei care acepta ajutor din parteamea. Poate ca e greu de crezut ca sunt inca oameni ca mine care ajuta neconditionat si ca pe mine ma face fericit acest lucru , suntem pecale de disparitie . E greu de crezut nu?? Mai ales cind cistiga tot timpul oameni care sunt parsivi ,smecheri fara nici un caracter sau demnitate ,mincinosi si rautaciosi da acum e lumea lor si eu ratacit prin ia. Din pacate e pre multa invidie si rautate din parte dumitale domnule vizitator sincer nu mam asteptat la asa ceva.Dar sa nu judec eu ci sa lasam pe altii Cu respect Erdei Mihai tel:=40745598070 skype:erdei mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut vizitatorule. Ma numesc Bogdan Gugu (alias Rapiduletul) si sunt unul dintre cei ajutati de catre dl.SSP (alias Mihai Erdei). Nu as putea spune ca fata de mine a avut o atitudine profitoare, ci mai degraba am vazut bunavointa si bune intentii din partea dumnealui. Am fost sustinut de la angajare si pana acum cu nenumarate sfaturi si ponturi. E drept ca uneori parerile pot fi diferite ca deh, nu gandim toti la fel, dar per ansamblu nu pot spune ca mi-a cerut foloase necuvenite, mita, spaga, atentii sau ceva asemanator. Recunosc ca i-am incarcat contul de telefon o singura data cu 20 euro dar sunt convins ca aceasta suma nu a acoperit valoarea tuturor apelurilor efectuate intre noi. Insa, de cate ori ne-am intalnit a avut grija sa ne simtit ca doi prieteni, nu ca doi straini (ca pana la urma asta suntem, nu ne cunoasteam inaintea venirii mele aici) si am simtit doar bunavointa si bune intentii din partea dumnealui. Nu cunosc relatia dumnealui cu firma de transport (O Leary International) cat nici cu firma angajatoare (EDJ Logistics). Fata de mine, atat cat am interactionat, a fost un om cinstit si onest. Consider ca este indicat sa veniti cu dovezi concrete in sprijinul acuzatiilor dvs, altfel putand fi considerat a avea dvs niste alte interese. Asta este parerea mea, pe care o sustin si o semnez acum si oriunde in alta parte si fata de oricine. Si mie mi-a crescut semnificativ factura de telefon dupa ce am dat numarul pe site (1000 ron/luna) si nu am cerut niciodata nimanui nici un cent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am citit cele scrise de domnul vizitator si am ajuns la concluzia ca acest domn a apelat la mine si lam ajutat cu ce am putut mai mult ca sigur ma sunat pe telefonul meu privat unde romingul taxeaza nu?? si totus am avut buna vointa de al indruma cu sfaturi utile. Rog toti acei soferi care citesc acest topic si mau sunat personal sau toti acei soferi care au ajuns deja la EDJ Logistic sa isi scrie aici parerile despre mine pozitive sau negative eu sunt deschis sunt aici si astept parerile dumneavoastra. E vorba de onoarea mea ca om si nu de EDJ logistic cu respect Erdei Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am primit,la solicitarea mea,informatii despre aceasta oferta de la colegul ERDEI MIHAI si NU mi-a cerut nimic in schimbul acestor informatii.vizitatorule,poti sa ne spui si noua unde vezi tu acel interes propriu???Daca ai incepe sa gandesti cu capul si nu cu picioarele ai realiza ca promovarea acestui OM in functia de translator ar insemna o sansa,pentru colegii cu experienta dar care nu vorbesc engleza,de a avea un loc de munca bine platit.

Deci,vizitatorule,astept raspunsul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.